reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Zgadzam sie z toba :)

Tofiś Gratulacje! Jak chcesz sobie sama sprawdzic to wpisz w google termin porodu kalkulator haczewski i tam po wpisaniu daty ostatniej miesiaczki bedziesz miala wszystkie informacje:-)

Bardzo dziękuję za ten kalkulator - jest świetny !
 
reklama
I ja rowniez witam wszystkie nowe mamusie listopadowe:-) patrze ze robi sie nas coraz wiecej:-) a nowe forumowiczki nie musicie sie martwic ze wiecie nie wiele jest tu duzo doswiadczonych mamus wiec napewno pomaga wam wiem z wlasnego doswiadczenia:-). A ja jutro wybieram sie na wizyte wiec prosze o mocne trzymanie kciukow:-) i dopiero dzis zobaczylam co to sa prawdziwe mdlosci ehhh lodowki nie moge otworzyc tak mi zapach wszystkiego przeszkadza heh ale z kazda godzina coraz lepiej i jakos sobie radze:)
 
Jestem już po wizycie. Lekarka potwierdziła ciążę, ale badając mnie tylko przez wziernik i dotykając brzucha. Powiedziała, że rośnie, w końcu to już 7 tydz. Założyła mi kartę ciąży, wypisała skierowanie na usg (między 11-14 tyg), na inne badania. Zważyła, zmierzyła ciśnienie (oczywiście miałam trochę wyższe z poddenerwowania). Nie jestem usatysfakcjonowana, bo nie wiem jak z serduchem fasolki. Chyba zaraz poszukam gdzieś pobliskiego gabinetu i zapiszę się na samo usg.
Następną wizytę (tym razem na nfz) mam 19 kwietnia.
 
Niestety nie wiem dlaczego. Nie widziałam też w jej gabinecie sprzętu do usg. Usg robią w tym szpitalu, ale w innym pomieszczeniu, może dlatego ;)
Ale zapisałam się na dziś na 15 do innego, najbliższego gabinetu. Będę spokojniejsza.


Edit.
I już po usg :)
Moja fasolka ma 14 mm – co odpowiada 7w5d. Widziałam serducho :)
'W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy'
'ASP miarowe ok. 154 uderzeń/ min' – to oznacza bicie serca?
'Widoczny pęcherzyk żółtkowy o średnicy 4,2mm'
'Trofoblast prawidłowy, bez cech odklejania'
Itp.
 
Ostatnia edycja:
Mysza84, pewnie zobaczysz serduszko :) jestesmy prawie tak samo dlugo w ciazy (dzien roznicy), a ja juz widzialam, z 1cm mojej fasoleczki to 1/3 to serducho (a propo na lancuszkach napisane jest ze nasze zarodki powinny miec 6mm a moj ma kolo 10 to chyba nic zlego? lekarz powiedzial ze jestem w 8tyg wiec sie zgadza.. )

Tofiś i ryjek28 witajcie :) dla mnie tez ciaza to nowosc (moja pierwsza), wszelkich informacji dostarczaja mi dziewczyny na forum, takze jak macie jakies pytania to smialo! :)

Lila001, powodzenia na wizycie jutro i bede trzymac kciuki, zeby bylo wszystko ok :) a co do mdlosci.. to ja jeszcze nie mialam i sie zastanawiam czy juz sie cieszyc czy jeszcze przyjda.. :)

Meriva, ja wprawdzie nie mialam plamien i wskazan do wczesniejszego USG, ale dla swietego spokoju poszlam prywatnie i bardzo sie ciesze, bo przynajmniej mam pewnosc ze fasolka jest w macicy a nie gdzies poza i ze serduszko bije, wiec to chyba dobry pomysl zeby pojsc na USG, koniecznie nam napisz jak poszlo, trzymam kciuki!

Ja dzisiaj napisalam takie jakby oswiadczenie do pracy ze jestem w ciazy, dolaczylam zdjecie z USG, szef mi pogratulowal i powiedzial ze przekaze do kadr i dostane wszystkie potrzebne informacje. Takze jestem zadowolona :) Chcialam powiedziec dopiero za miesiac, ale kilka osob sie domyslalo (wiedzieli ze planowalam) i nie chcialam zeby do szefa doszlo poprzez plotki.. a wy mowilyscie juz w pracy?

Zycze milej reszty poniedzialku :)
 
Niestety nie wiem dlaczego. Nie widziałam też w jej gabinecie sprzętu do usg. Usg robią w tym szpitalu, ale w innym pomieszczeniu, może dlatego ;)
Ale zapisałam się na dziś na 15 do innego, najbliższego gabinetu. Będę spokojniejsza.


Edit.
I już po usg :)
Moja fasolka ma 14 mm – co odpowiada 7w5d. Widziałam serducho :)
'W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy'
'ASP miarowe ok. 154 uderzeń/ min' – to oznacza bicie serca?
'Widoczny pęcherzyk żółtkowy o średnicy 4,2mm'
'Trofoblast prawidłowy, bez cech odklejania'
Itp.
No to gratuluje !!! Świetne wyniki. I to faktycznie oznacza bicie serducha -> u fasolek tak szybko biją :-) masz fotkę ?!?
Mysza84, pewnie zobaczysz serduszko :) jestesmy prawie tak samo dlugo w ciazy (dzien roznicy), a ja juz widzialam, z 1cm mojej fasoleczki to 1/3 to serducho (a propo na lancuszkach napisane jest ze nasze zarodki powinny miec 6mm a moj ma kolo 10 to chyba nic zlego? lekarz powiedzial ze jestem w 8tyg wiec sie zgadza.. )

Tobie też mocno gratuluję.
U mnie będzie mniejsza dzidzia i nie wiadomo jak z serduszkiem bo moja ciąża jest z bardzo później owulacji (24-25dc) więc jest młodsza o min.10dni i ginek mi w zeszłym tygodniu powiedział że na serduszko możemy jeszcze 2 tygodnie czekać. Ale zobaczymy.

Dziewczyny wklejcie fotki fasolinke. :-D
 
Założyłam nowy temat -> zdjęcia USG naszych fasoleczek.
Można się chwalić dowoli swoimi malutkimi szczęściami!
 
Ja mam nadzieje ze jutro bede miala zdjecie przepieknej fasoleczki:-):-):-) Milego wieczorku wam zycze kochane:-)
 
reklama
Witam bebeczki

nieśmiało dołączam z terminem na listopad, jestem już po USG,na którym widzieliśmy dopiero pęcherzyk ok 9 mm, mam nadzieję,że niedługo pojawi się w nim dzidziuś, jestem na maksymalnej dawce leków,bo niestety kilka razy straciłam swoje maleństwa we wczesnych tygodniach
mam nadzieję,że tym razem serduszko zabije na zawsze:)
pozdrawiam wąteczek:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry