reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

rainmanka nie wiedzialam ,ze 2fasoleczki masz gratuluje super tez bym chciala ale na razie mam 1 za 5latek bedzie dopiero 2 jak lobuza odchowam!!a co do kopniakow to moj dzis sie czegos za duzo najadl bo kopie jak po sterydach ,ale fajne uczucie jest jak zaczyna laskotac mnie wtedy to mam chec wycalowac cala ta moja istotke tak super jest hehe ;-)a wiecie co slyszalam dzis ,ze szpital u mnie w kutnie ma pielegniarki zwalniac i w tvn byl hehe na necie tez czytalam ale wiadomosci nie chce mi sie ogladac bo za duzo polityki a juz mi zbrzydla:-Dz tym szpitalem to smieszny temat wpiszcie sobie w google szpital w kutnie i wam wyskoczy nie dosc ze zadluzony jak cholera to jeszcze zwolnienia hohoooooooo bedzie sie dzialo
 
reklama
HEJ!
Ciekawe co z IXIDIXIE, ja też trzymam kciuki, dobrze że pojechała.

Ja mam takie schizy, jak coś czuję że polatuje to aż strach zajrzeć a do sikania zaciskam sie.
A powiedzcie mi coś, mam te łożysko z przodu słab czuje ruchy ale dziś 2 dzień cisza, nic a nic. Czy mam się martwić? Innych dolegliwości nie mam, odwrotnie, nie ma już ciągnięć brzucha jakie były ostatnio, lżej mi się wstaje. Boję się myśleć po tych złych wiadomościach ostatnio
 
Elzu ja wlasciwie to nie mam przeczucia do plci dzieciatka ale do brzuszka z moim P mowimy "Antoś" zobaczymy :)

Ixi- trzymam mocno kcukasy zeby bylo wszystko ok. Aj tam napewno jest wszystko ok. Wierze w to z całego serduszka.
Ale napisz szybko co i jak kochana,
 
wogóle, było przed chwilą malutkie plum i krzyż mni boli jakbym była naziębiona

przekopałam neta i ktoś napisał że może kopać w krzyż? i to nie będzie odczuwalne

Pojechałabym do lekarza ale wiecie jak reagują na pierworódki, jeszcze u nas
 
Ostatnia edycja:
No mnie tez boli krzyz :) a co do ruchow, to powiem szczerze , ze jak cos mi sie dzieje tak jak np wczoraj, to ruchy mnie uspokajaja , ze wszystko wporzadku, wiec nie wiem co ci doradzic... Mysle , ze najprosciej by bylo udac sie do gina na posluchanie serduszka :) tak dla spokoju swietego :)
Oczywiscie na pewno wszystko jest wporzadku ale wiesz...ostroznosci nigdy za wiele :)
Zrob tak jak uwazasz :) jezeli sie niepokoisz to smigaj do gina :)
 
Witam.
Jakiś ciężki tydzień ostatnio, co rusz to któraś gorzej się czuje lub coś złego się dzieje...
Trusia i jak dziś u Ciebie?
O ruchach dziecka znalazłam coś takiego:

Pierwsze ruchy dziecka przyszła mama odczuwa między 16. a 20. tygodniem ciąży. Po upływie 28. tygodnia, w określonych porach dnia, powinna ona wyczuwać co najmniej 10 poruszeń dziecka w ciągu godziny, podczas 12-godzinnego okresu. Odczuwanie ruchów dziecka to sprawa indywidualna – zależy od malucha, jego masy czy temperamentu oraz od jego aktywności.

Pamiętaj, że nawet tak małe dziecko ma okresy aktywności i odpoczynku, jak my wszyscy. Dodatkowo każda mama odczuwa obecność smyka inaczej, zazwyczaj w pierwszej ciąży nieco później niż w następnych. Intensywność doznań ma też związek z ilością wód płodowych, z ułożeniem dziecka, z grubością maminych powłok brzusznych, z wrażliwością na bodźce oraz z trybem życia (matkom zaabsorbowanym różnymi zajęciami często wiele momentów ruchów dziecka po prostu umyka). Czasem warto położyć się, dotknąć ręką brzucha i czule przemawiając do smyka, zachęcić go do aktywności. Dziecko będzie dopieszczone, a mama spokojniejsza.

Uwaga: Pamiętaj, by słuchać swej intuicji i jeśli tylko coś cię zaniepokoi - zgłoś się do lekarza lub skontaktuj się z położną.

Tak więc trzymam kciuki żeby Twój dzidziuś był dziś bardziej aktywny żebyś mogła się uspokoić.

Ciekawe co z Ixidixi....
 
Ixidixi trzymam kciuki i czekamy na dobre wiadomości.
Trusia jak się masz?Dzidziuś dał znać?
A ja dzisiaj jakaś słaba,nic mi się nie chce i jakiś dół mnie łapie.Mam wrażenie,że całkowicie odcinam się od m.No nie chce mi się z nim nawet rozmawiać.Pamiętam,że w pierwszej ciąży miałam podobnie.Do tego już czuje się jakaś ociężała i na nic sił.
Żal mi małej bo przyzwyczajona jest do aktywnego spędzania czasu a tu mamusia wysiadkę robi powoli a niestety nikt więcej jakoś nie garnie się do poświęcenia jej czasu.Jedynie m. w weekendy.Ech....trochę Wam nasmęciłam,ale może mi ulży.
 
reklama
Witam Dziewczynki!
Wczoraj próbowałam wszystkiego - slodkie, oddychanie przeponą, kołysanie, mówienie. PLUM było z dwa razy, mam nadzieję że to było "daj mi dziś spokoj"
Rainmanka czytałam ten artykuł, chyba wszystkie wczoraj. Ech... Poczekam jeszcze dzisiejszy dzień

Martwię się o IXI. Żeby było dobrze &&
 
Do góry