reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Czy któraś odczuwa bóle w kroczu, w okolicach kości łonowej? Mnie dopadły jakieś dwa tygodnie temu. Byłam dzisiaj u lekarza, powiedział, że to nic strasznego i nie ma się czym martwić. W sumie i tak się nimi nie martwiłam, tylko ciekawa jestem czy któraś z was też takie odczuwa? Najgorzej jest rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Potem jak rozchodzę to nawet nie pamietam, ze boli, dopóki nie podniosę lekko nogi do góry np. wchodząc na krzesło bądź ubierajac się albo nie ruszę szybszym krokiem na ulicy.

ja mam takie bóle właśnie, ale jakoś specjalnie się nimi nie martwie. Takie jakby ktos kopnał mnie w kosc łonową. Pojawiaja sie jak wstane z łózka, albo z krzesła po dłuższym siedzeniu. Napewno miałam takie w każdej ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Echooo czy wybrałaś już szpital , którym bedziesz rodzic? No i z tego co teraz przeczytałam to nie jest Twoja pierwsza ciąża więc może rodziłaś na Brochowie? Może coś podpowiesz bo ja własnie wybrałam Brochów i szkołe rodzenia przy nim.
 
Echooo czy wybrałaś już szpital , którym bedziesz rodzic? No i z tego co teraz przeczytałam to nie jest Twoja pierwsza ciąża więc może rodziłaś na Brochowie? Może coś podpowiesz bo ja własnie wybrałam Brochów i szkołe rodzenia przy nim.

Nie rodziłam na Brochowie, ale moja dobra koleżanka będzie tam rodzić we wrześniu, więc poczekam na jej opinie. Rodziłam na klinikach (nie polecam) i na kamienskiego i tam chyba znowu pojde rodzić

polecam przewodnik po szpitalach:

Fundacja Rodzi po Ludzku - szkoy rodzenia, szpitale, poradnie laktacyjne
 
Dzięki Echooo. Też się zastanawiałam nad Kamińskiego. Bo rozważałam własnie te dwa szpitale i tak naprawde przesądziła ta szkoła rodzenia i mniej złych opini na temat izby przyjec i gronkowca, no i że są super połozne. A tę stronkę też znam :-). Już przez nią przebrnęłam :-)
 
mglaczek - opłaty w szpitalach, choć większość z nich jest nielegalna są bardzo powszechne i nie warto się kłócić przed porodem, zwłaszcza jak masz do wyboru tylko jeden szpital, bo wiadomo, że w takim układzie to Tobie bardziej zależy ... zostaw sobie lepiej ewentualną walkę na "po porodzie" ...
szpitale już zwykle chyba nie pobierają opłaty za poród rodzinny, ale za jedynkę do porodu owszem (choć nie powinny)

co do planu porodu to jest to super sprawa moim zdaniem i cieszę się bardzo, że są już szpitale w PL, które je przyjmują i starają realizować ...
 
Czy któraś odczuwa bóle w kroczu, w okolicach kości łonowej?.

mam takie bóle bardzo często, ale w pierwszej donoszonej ciąży też tak miałam....jest to spowodowane rozszerzaniem się kości miednicy- normalne w ciąży. Miednica poszerza się, bóle nasilają się podczas wstawania,chodzenia,dźwigania,leżenia na boku,w czasie ucisku na spojenie łonowe.Mogą być tak silne ,że uniemożliwjają chodzenie-na szczęście zdarza się to bardzo rzadko.Trzeba wtedy ograniczyć wysiłek fizyczny,w wyjątkowych przypadkash ponoć ponmocne jest zakładanie specjalnego pas stabilizującego miednicę
 
czesc dziewczyny :) na poczatek chcialam zapytac czy wyszla kiedys ktorejs z was candida w cytologii? bo mi tak i dostalam 3 tabletki dopochwowe, i sie zastanawiam czy to wystarczajaco? i czy to grozne jest?

Dzis bylam w urzedzie zlozylam wniosek o nowy dowod i oczywiscie stalam w kolejce 20 minut. Nikt nawet nie pomyslal zeby mnie wpuscic.

marzą mi sie jakies wakacje :( chociaz na weekend nad morze. Ale nie mamy swojego samochodu, poruszamy sie samochodem mojej mamy a ona nie da nam go na kilka dni.. Dlatego moj P. chce kupic samochod i stwierdzil ze najbardziej bedzie sie oplacalo z anglii sprowadzic i przerobic. Pytal czy chcialabym z nim jechac sie zorientowac i ewentualnie cos kupic. Pewnie ze bym chciala tylko ze boje sie leciec samolotem w ciąży, a podroz samochodem tak daleko nie wiem jak zniose. Co myslicie o tym? bo ja juz sama nie wiem :(

a co do oplat w szpitalach mglaczek to naprawde w dzisiejszych czasach jest strasznie. Moze nie wszedzie, ale np w tamtym roku moja mama lezala na patologii kilka dni. Termin porodu miala na 10 lipca. Na porodowke zabierali ją 4 razy i za kazdym razem odsylali znow na patologie. 19 lipca przyszla polozna i powiedziala ze pan doktor zrobi jutro cesarke jesli pani zaplaci. Fajnie co? no i wyjscia nie bylo, moja mama nie chciala dluzej czekac, bo jej kolezanka z sali urodzila kilka dni po terminie miala taka sama sytuacje, i dziecko urodzilo sie chore, bo mialo zielone wody juz. Wiec Agata urodzila sie 20 lipca przez płatną cesarke. Dla mnie to okropne, jak mozna dopuscic do czegos takiego! ktos powinien sie tym zająć :/
 
ania - ja leciałam samolotem na początku czerwca - pocz 4 miesiąca, dla mnie było ok. Do Londynu leci się krótko więc nie powinno być atrakcji, tylko musisz się upewnić jaka jest polityka linii lotniczych (tzn. do którego tyg można latać w ogóle, a od którego do którego można latać z zaświadczeniem od lekarza). Od końca 7 miesąca lepiej chyba sobie i tak darować

a z Twoją mamą to było obrzydliwe, jak można w takiej sytuacji brać kasę za zabieg niezbędny dla zdrowią mamy i dziecka ... co innego oficjalne cenniki za rzeczy bez których ostatecznie można się obyć (choć to też nie do końca w porządku), ale tamta sytuacja już się nadaje do prokuratury ...
 
reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie, tak się niestety złożyło, że nie zrobiłam w ciąży cytologii (ostatnio robiłam ją ponad rok temu).
Czy mogę na tym etapie jeszcze zrobić cytologię?, bo słyszałam, że robi się ją na początku, a ja mam już ponad połowę ciąży.
 
Do góry