reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
Limonka - ile kasy za dentyste w uk? Wszyscy moi znajomi z uk zeby lecza w pl, ale z bolem nie ma przebacz :/

Ja mam nakupowane butle i uzywam. Korci mnie danie niekapka, ale Adas krztusi sie nawet smokiem o najmniejszyn wyplywie. Moze mu zle podaje, a moze on jest lapczywcem ;)

Ja usypiam Dasia ze smokiem i suszarka :o jak nie ma wielkiej afery z samym smokiem, ale musi tulic sie do cyca. Ja to uwielbiam i ciezko mi bedzie z tego zrezygnowac :o

A czopka jeszcze nigdy nie dawalam... Po jakims czasie samo szlo
 
Gosia to od kiedy Zuzia nie robiła kupki?

U mnie już śpią od 20. Ja właśnie skończyłam ćwiczyć. Postanowiłam wziąć się za siebie coby w wakacje na plaży zabłysnąć jako sexi-mama :-D
 
Witam wszystkie Mamy. 10go lipca urodził się mój syn, nie będę rozwodzić się nad tym jaki jest cudowny bo jak każda mama uważam, że moje dziecko jest "naj" i na tym skończmy :) Zwracam się do Was z kilkoma wątpliwościami. Od czasu do czasu Was podczytuje i wiem, że niektóre z Was próbowały wprowadzać butelkę. Niestety Tonio nie posiadł jeszcze tej sztuki, chociaż po porodzie karmiony był systemem mieszanym. Później gdzieś w czasie walki o pokarm naturalny, ten "skill" gdzieś zaginął. Chciałabym wiedzieć jak Wam się udało przekonać dziecko do butelki, jakich sposobów używałyście i ile czasu Wam to zajęło. Kaszę manną podaję łyżeczką tak jak całą resztę pokarmów stałych. Ale naprawdę tracę cierpliwość przy podawaniu łyżeczką wody bo jest ona wszędzie byle nie w buzi a przecież dzidziuś coś pić musi. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Druga sprawa - jestem po cc z przyczyn medycznych (duży Dzidziuś - 58cm, 4340g), mój lekarz twierdzi, że w maju będę mogła starać się o kolejne dziecko. Tylko powiedzcie mi jak się starać skoro nadal nie wrócił mi cykl miesiączkowy? Wiem, że przy karmieniu piersią to normalne ale chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia - Mamy, które odstawiły zupełnie dzieci od piersi - po jakim czasie wrócił Wam @, Mamy, które rozszerzają dietę dziecka - ile razy dziennie karmicie piersią i czy Wasz@ wrócił i Mamy, które mają doświadczenia z poprzednich porodów/laktacji itd. - jak to było poprzednio.

Kończąc mój przydługi monolog - z góry dziękuję za wszelkie rady, na pewno się przydadzą.

Pozdrawiam Was
 
Makota ceny w uk są porażające. Sam przegląd kosztuje ok 80 funtów a leczenie w zależności jak poważne od 150 nawet do 400 :/:/ Ja mam taką kartę, którą wyrabia się w ciąży i jest ważna jeszcze przez rok po porodzie. Uprawnia ona do darmowych leków i m.in dentysty, ale ważna jest tylko w państwowych klinikach a tam trzeba długo czekać. Szczerze to miałam farta, że udało mi się załatwić na piątek. Ja ogólnie też zęby robię w Polsce a to wyszło nagle bez żadnych wczesniejszych bóli itd. Także nie mam wyjscia:/ Na dodatek ja mam straszną traumę i w pl mam swojego dentyste którego się nie boję, a tu nie dość, że im nie ufam to jeszcze do obcego rzeźnika muszę iśc:/

Kupy u nas też są plastelinowe, czasami są mniejsze czasem większe, ale bobki rzadko się zdarzaja więc nie martwię się. Jak robi to czasem wkłada trochę wysiłku ale nigdy nie płacze.
Kornela z tym jedzeniem, ja mam problem bo jakiś czas temu Julka niby za dużo przybierała i kazali ograniczyć mleko. Potem się wyrównało ale ja przez to teraz mam obawy przed zwiększaniem porcji. Moja je dwa razy po 150, raz z kleikiem i dwa razy po 180 tez raz z kleikiem na noc. Oprocz tego obiadek i deserek, mam nadzieję, że jej wystarcza i dostaje odpowiednią ilość składników :)

Julcia spi, mąż w pracy także mam chwilę dla siebie :) idę poczytać inne wątki :)
 
Limonka a jak robisz kleik i jaki smok macie do kleiku?

La nina - ja urodzilam w czerwcu sn. Kp. @ dostalam we wrzesniu.

Z butla nie pomoge, bo moj Adas sam zalapal picie soczkow i wody, natomiast nie przekonal sie do mm.
 
Ostatnia edycja:
Makota jak dawalam 1 miarke kleiku do mm to normalnie lecialo przez smoxzek z przeplywem M do mm.

Limonka a ile wazy Julka? Normalnie na rozpisce na mleku mam,ze dzidzius powinien w 6 miesiacu wypijac 4 porcje po 180 ml i tyle pil a teraz wrzask. Dopiero jak dam 210 to jest zadowolony. To co mam go glodzic? Moze ma taki chwilowy okres. Mi samej sue wydaje to duzo.

Czytalam sposob przygotoeania tej ksszki mannej nrstle i tam pisze zeby wprowadzac dajac jedna lyzke. Normalna porcja to 5 lyzek na 150 ml wody wiec mogę w 30 ml rozrobic ta lyzke kaszy i tak mu podawac albo do tego owoc jakiś? Bo ta kasza ma w składzie mleko wiec radzą nie dodawac do mm.
Za 9 dni kończymy 6 miesięcy wuec w tym tygodniu chce zaczac podawac ten gluten.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kurcze pytanie pewnie z tych durnych ale co to jest ten kleik i po co? :zawstydzona/y:

lilla - dobrze że po myszach

Lanina - u nas sprawdziła się butla TT i odwracanie uwagi TV i odkurzaczem na początku. Początkowo jadła po 15ml później więcej i w końcu je tyle ile potrzebuje bez problemu i z chęcią. Aha nie próbuj na głodnego. Dawaj butlę jak dziecko jest chwilę po posiłku i zrelaksowane ale jeszcze nie głodne i śpiące.

Małgorzetko i inne dziewczyny też - czy podajecie probiotyk jakiś?

Sokoja - ja właśnie znalazłam siłkę i będę chodzić w soboty rano a jak mam szkołę to po zajęciach. Niestety na żadne zajęcia nie załapię się bo Mel. Co prawda mamy siłkę w naszej miejscowości ale nie chcę tu chodzić bo musiałabym płacić a mam benefit i szkoda mi kasy. Trudno, pójdę na fitness jak Mel podrośnie tez siłka też OK.

Mel śpi od 20 :D

Aaaa i nie chwaliłam się jeszcze dzisiaj! Mel wczoraj poszła spać 19:30 i z kilkoma przerwami spała do 8!!! :rofl2::rofl2::rofl2: jak ja się wyspałam!!!

Dobranoc
 
Do góry