reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

U nas dzisiaj też noc taka sobie. 1.5h był program 'Jak oni śpiewają kołysanki' W końcu skapitulowałam, dałam cyca i zasnął...
Wczoraj byliśmy u teściów i trochę odpoczęłam - teściowa miała pole do popisu na zabawy z Małym.

A propos jogurtów: dostaliśmy ostatnio od mojej mamy kupione w dobrej wierze deserki z jogurtem "ale było napisane, że od 6 miesiąca" dajecie takie deserki dzieciom? Czy czekać jeszcze?
U nas nie ma problemu z jedzeniem, kupy są codziennie czasami dwie, bóli brzucha i problemów z bąkami też raczej nie ma więc może możnaby spróbować podać ten deserek?
 
reklama
hej
bylismy u lekarza i lekarz powiedział że mam robić to co robię, czyli inhalacje, woda morska, nasivine na noc i ewentualnie mozna nacierać i poklepywac jak kaszle. musze na necie wyszukać cos na nacieranie klatki - myslałam że są same od 3 roku ale lekarz mowi że są dla mniejszych - także to na kaszel może być, oskrzela czyste, szczepimy się za tydzień jeśli będzie okej. no i czas do żłoba bo mi się zaraz urlop skończy na ten rok.

chleb daję żytni na zakwasie, taki naturalny, albo zwykły biały przenno żytni - one sa miękkie. teraz daje mu piętkę lub skórkę to sobie ciumka, nie wiem czy coś zjada... tez jest bezzębny. ale lubi. tez może nie długo spróbuję z masełkiem.. nie chce jeśc zupek ostatnio. tostowy strasznie ulepszony i ma datę wazności 3 tyg co już o nim źle świadczy

z tymi jogurtami dla niemowląt to sama nie wiem. można dawać chyba przetwory mleczne po 10 miesiącu? wolałabym dac zwykły jogurt niż ten co na półce stoi a nie w lodówce nie wiadomo z czym. choc jakbym miała kupione to czemu nie. na wsi widziałam u mojej znajomej jak dziecko 8miesięczne piło mleko od krowy.... także wiecie...

ser żółty bym się wstrzymała dłużej bo ciężko strawny, ale homogenizowane serki i twarożki szybciej.
 
Kum a ile ty juz dni podajesz ten nasivn? Mi pediatra mowil ze max 5 dni a potem 2-3 dni przerwy i porę jak trzeba to znów np 4 dni. Przestrzegal mnie zeby nie dawac dluzej niż 5 dni bo może pojawić sie katar polekowy.
 
Ja mam jakiś słoiczek z twarożkiem, jest po 6 miesiącu, ale jeszcze się wstrzymuję.

Kum moja znajoma dała krowie mleko 6 miesięcznemu dziecku.

Ze zwykłych jogurtów dla dzieci to najlepsze ponoć jogurty Jana :tak: Eeeee tzn. za czasów Mateusza tak było ;-)
 
Dzwonie dziś do przychodni zarejestrować Mateusza do laryngologa. Myślę sobie, że pewnie termin na czerwiec będę miała. A tu niespodzianka - pani pyta czy dziś chcę :szok: Kompletnie nie przygotowałam się na taką odpowiedź :-) Idziemy w środę, za tydzień :tak:
 
Co do krowiego mleka moja teściowa karmiła mojego męża od urodzenia krowim rozcieńczonym mlekiem a po 3 miesiącu zagęszczanła kaszką :D
Chłop jak dąb wyrósł. Zresztą ciotka opowiadała, że swoje córki a moje kuzynki też krowim karmiła tylko mnie moja mama karmiła modyfikowanym bo moja babcia miała wtyki i z Niemiec dostawaliśmy.
Swoją drogą licho w tamtych czasach było z karmieniem piersią bo właściwie to z jaką bym ciotką nie rozmawiała to wspomina gotowanie pieluch i butli na okrągło...
 
Chleba jeszcze nie daje, a tostowego sama nie jem.
Te jogurty z polki do mnie nie przemawiaja.
Tez mam deserek z twarozkiem od 6 i sie wstrzymuje

Wygotowujecie/sparzacie butle?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jakie to jogurty z półki? To zamierzacie same robić jogurty?

Ja raz dziennie wrzucam wszystkie butelki do sterylizatora
 
Do góry