reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2014

No ja właśnie też odbijam zwłaszcza, że teraz jak już jest większy to po kilkunastu sekundach odbekuje ( jak był całkiem mały to i parę minut się znim bujałam ) No ale do 18stki nie będziemy ich chyba odbijać stąd moja ciekawość kiedy poznać że to już :D
Może jak się butlą skończy karmić albo piersią hmmm....

Odkryłam, że Wojtkowi dobrze się śpi w dzień przy załączonej karuzeli. Karuzela przestaje grać - on się budzi.
Sęk w tym że karuzelka gra tylko 30 min i potem mam misję by bezgłośnie podejść i ja na nowo załączyć :D
Dzisiaj się udało - śpi już 55 min!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja odbijam, chyba dopóki nie chodzi powinno się odbijać.

My z na noc robimy mm na 180ml wody (wychodzi kolo 200ml mleka) i nie wypija całego. Może dodać kleik ryżowy to będzie pełniejsza?
 
Lilla nie mam pewności czy bycie "pełnym" jest takie pożądane na noc.
Ja np nie lubię się objadać przed snem i nie wydaje mi się żeby to porządnym najedzeniu dobrze się spało.
Ale to tylko taka moja teoria. ;)
 
U nas karmienie wygląda tak ( godziny orientacyjnie +/ pół h ) :
8.00 - KP,
11.00 - kaszka mleczna ryżowa ( 150ml wody + 5 łyżek stołowych kaszki ),
14.00 - KP + duży słoiczek zupki,
17.00 - KP + duży słoiczek deserku lub jabłko + pół banana pogniecione widelcem,
19.00 - 220ml mm + miarka kaszki manny mlecznej
----------------------
czasami w nocy jak bardzo terroryzuje to ok 4.00 KP ale od paru dni tfu tfu nie chce jeść w nocy :)

Obudził się po godzinie drzemki! To jakiś cud tyle spania!

A co do centyli to po urodzeniu i parę pierwszych miesięcy był na 97 centylu a ok 6 miesiąca spadł na 90 centyl.
 
Ostatnia edycja:
U nas karmienie wygląda tak ( godziny orientacyjnie +/ pół h ) :
8.00 - KP,
11.00 - kaszka zbożowa na ok 80ml mojego mleka + starty owoc do kaszki
14.00 - KP
17.00 - słoiczek obiadku kub 1/2 dużego
19.00 - KP
21.00 - MM na 180ml wody
NOC - 2-3 razy KP
 
Bartek do kiedy kp czyli do konca 3 miesiąca byl ponizej 5 centyma,potem wskoczyl na 5,10 a teraz widzę ze lapie sue na 25.

Dziewczyny a lapanie stopek,wkladanie do buzi to etap,które każde dziecko powinno przejść? Nie wiem czy mam się msrwic bo Bartek nie lapie i w ogóle nie interesuje sie stopkami. Zreszta chyba tylko moje dziecię na forum
 
Ostatnia edycja:
Wojtek jak miał niespełna 6 miesięcy ( początek grudnia ) zaczął interesować się stópkami, pediatra powiedziała, że jak do końca roku nie zacznie ich sobie pakować do buzi to mam się pokazać do kontroli. Jak skończył 6 miesięcy zaczął jeść stopy.

Niemniej córka mojej koleżanki nigdy nie lizała stópek ma teraz 3 lata i w żaden sposób nie odbiło się to na jej rozwoju :)

PS: Dzisiaj Wojtek wzgardził KP o 14. Wrzeszczał i wykręcał się od piersi. Nie to nie. Ale zupę wcina, że aż mówi ammmmmm jak ląduje mu w buzi łyżeczka... Może jednak za dużo tej kaszki o 11. Masakra z tym karmieniem dzieci... Tak źle i tak niedobrze :D
 
Adas wazy 7650 - dzis wazony. Apetyt ma, ale jest szczuply i woli cycocha niz butle.

Nie mamy harmonogramu, bo ja mam rozny rozklad dnia. Poza tym, jezeli widze, ze z brzuszkiem lub humorkiem cos nie tak, daje cyc, albo cyc i jakis sloiczek, zaleznie od pory.

BARDZO teoretycznie

10 kaszka zapita cycem
11 sen
11:30 cyc
12 spacer
13 cyc
14-15 obiad/zupa/warzywo zapite cycem

Reszta to loteria

Albo deser i 100 cycow, albo 100 cycow
 
Ja mam harmonogram bo u nas karmienie na żądanie polega na tym, że to ja żądam żeby moje dziecko zjadło cyca... Jakbym czekała aż Jaśniepanicz zażąda to byśmy się z karmieniami do 24 nie zamknęli. Teraz np o 14 nie zechciał łaskawie zjeść cyca więc dostał zupę i zaraz idzie na spacer. Gdybym miała czekać do 15 albo 16 z cycem i zupą aż mu się zachce to ani spaceru by nie było bo już ciemno ani deseru no bo o której? Jak znowu zażąda łaskawie o 21?
Dzisiaj zjadł zupkę z łososiem. Masakra jak ona nieprzyjemnie pachnie ( Hipp łosoś + marchew i ziemniaki ) Niedawno też odkrył że da się pierdzieć ustami ( wiecie o co chodzi ) i że też się da nimi pierdzieć mając w buzi zupkę. Teraz muszę karmić na środku pokoju z dala od ścian :p

A jeżeli chodzi o wygląd to wydaje mi się, ze wygląda ok. Że nie jest jakoś mocno nalany jak na swoje 10 kg...? zdjęcie z przed minuty:
IMAG1705.jpg
 

Załączniki

  • IMAG1705.jpg
    IMAG1705.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 44
Ostatnia edycja:
reklama
Kasia mój tak pierdzi ustami od dawna.....tylko slina
No to zaczynam sie martwic z tymi stopami jak Wasze wszystkie lapia... Poszlabym nawet do kontroli do pediatry żeby go obejrzał,ale mowil ze tyle chorych dzieci ze może cos złapać...
Jak podniosę mu stopki to patrz i dotyka,ja puszczam i on puszcza. Tak jakby nie byl wystarczająco elastyczny....
 
Do góry