reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Catsun - wyluzuj, nikt nikogo nie straszy tylko prowadzimy dyskusję, a że temat drażliwy, to można nie wytrzymać i nikt nie ma ci za złe że się unosisz. Wiadomo, ze chcesz jak najlepiej dla Hubiego, masz już najgorsze za sobą! I super że obyło się bez problemów.

Każdy ma prawo do swojej opinii i do przekazania informacji, które uznaje za ważne dla siebie i innych. Nikt nikogo nie ocenia a tym bardziej nie chce straszyć. Ale musisz przyznać, że społeczna świadomość dot. szczepień jest niewielka. Ja dalej jestem zagubiona w temacie w firmach produkujących szczepionki itd. A to w końcu decyzja dot. zdrowia mojej córki!

Pamiętaj doradzamy sobie i wyrażamy opinię na różne tematy, a ten jest po prostu bardziej drażliwy co nie znaczy jednak, że nie powinniśmy go poruszać, bo jest bardzo ważny! Dla mnie wszystkie informacje są ważne i staram się je na chłodno analizować.

Co do szczepień to ja wcale decyzji jeszcze nie podjęłam, choć z terminarza wynika, że w przyszłym tygodniu najpóźniej powinniśmy szczepić. Ale na razie i tak to odpada bo przeziębienie czy coś.

Kum - 3mam kciuki za pozytywne rozwiązanie - u nas problemu nie było z chrzestnymi, ksiądz nawet zapomniał że mieliśmy jakieś dokumenty od nich donieść, tylko taką karteczkę oświadczenie ode mnie wziął. Ale tak jak już kiedyś mówiłam, naszego proboszcza to by można na rękach nosić... (no może poza tą zgodą na rezerwowanie miejsc w ławkach na mszy ;) )
 
reklama
Temat szczepien zawsze bedzie drazliwy, tak jak wybor imienia dla dziecka:) to sprawa indywidualna, mozna wymienic sie informacjami, mozna podzielic opinie, ale kazda z nas i tak zrobi to co bedzie uwazala, czyz nie? .. Sama "se" odpowiem.. Pewnie, ze tak :D

Ja w temacie szczepien w ogole jestem sto lat za murzynami, o nieutulonym placzu dowiedzialam sie z forum, wiedzialam ze moze byc goraczka itd.. Ale nieutulony placz to az sprawdzalam w wujku google co to i z czym to sie je:D z czego to sie bierze itd..

Aaa i w Polsce macie jeszcze to na swoja korzysc ze mozecie sobie wybrac jaka szczepionke chcecie.. Tutaj idziesz.. Ciach ciach i dziecko ma szczepionke, bez zbednych pytan a jaka pani chce, droga, bezplatna, z Chin czy skojarzona czy nie.. Taka prawda... :(
 
Ostatnia edycja:
Michalina- Nie napisalam ze nikt nie moze wyrazic swojej opinii na forum dlatego tez wyrazilam i swoja.

Jagodka- Wlasnie wrocilismy:) Nie porwalo i nie napadl nas deszcz:) Na szczescie wybralam moment kiedy wiatr sie uspokoil:) Cieszy mnie to ze bylo nam dzis dane wyjsc na spacer:)To zawsze lepiej niz w 4 scianach caly dzien..Twoje zdj na fb widzialam z otulonym misiem:) Najs! Moj Hubi teraz sie budzi w domu i popierduje :p
 
Catsun, ja się całkowicie zgadzam z tym co napisałaś. Też szczepię tymi na nfz. Mania też byłą tak szczepiona i nic jej nigdy nie było. Z resztą wtedy nie wiedziałam, ze istnieją tak straszne nop-y. Wczoraj po szczepieniu byłam tak zestresowana, że szok. Cały czas nasłuchiwałam czy nie zaczną przeraźliwie płakać. Ciągle miałam w myślach ten krzyk mózgowy. Poza tym, jak to powiedział mój mąż, dzieciaki i tak nie będą pamiętać czy miały jedno wkłucie, dwa czy trzy. A i tak z tego co powiedziała mi wczoraj pielęgniarka to szczepionka na pneumo boli najbardziej.

Co do ubierania na spacery. Moje mają bodziaki na krótki rękaw, bluzki na długi, spodenki, skarpetki (bądź półśpiochy bez skarpetek), buciki, czapeczki i polarowe pajacyki.

Jeżeli chodzi o alkohol to ja pod koniec karmienia piłam lecha free. Smakuje jak zwykłe piwo a alkoholu ma mniej niż 0,5 proc.

A antykoncepcja. Ja biorę tabletki. Zaczęłam je brać jak jeszcze karmiłam piersią. Stosowaliśmy gumki do momentu aż pewnego pięknego dnia nam pękła, także pobiegłam do lekarza, ale okazało się, że moje jajniki jeszcze nie pracują (całe szczęście). Teraz jak pójdę po receptę to poproszę tylko o zmianę tabletek, bo te bierze się bez przerwy i teoretycznie nie ma się okresu, ale ja jako skutek uboczny mam właśnie krwawienia, także wolę robić sobie przerwę tygodniową i mieć normalnie miesiączkę, bądź jak kto woli krwawienie z odstawienia :)

Więcej nie pamiętam :p
 
Darunia- Tak. Mi tez wczoraj Pani mowila ze szczepionka na pneumo najbardziej boli bo przy wpuszczaniu b szczypie tak mi powiedziala.. Na szczescie Hubert dlugo nie plakal ufff.
 
co do szczepien my tez jesteśmy już po.....w zeszly czwartek Mała miała szczepienia obowiązkowe które sa tu w NO....czyli w jedną nozke blonica-tezec-krztusiec a w druga nozke HIB i pneumokoki....w czasie podawania bardzo plakala...a lezki jej tak leciały ze az w uszach miała jezioro.........i po szczepieniu nie miała zadnych odczynow...ani goraczki ani nie była spiaca...wręcz przeciwnie...fikała ze hoho:)

a we wtorek miała szczepienie na rotawirusy......szczepionka jest doustna.....no i tez plakala jak się skonczylo bo była slodka i chciała jeszcze:):) no i po tym szczepieniu tez jej nic nie było.....:)
 
reklama
A co do piwa to bawaria mi smakuje ale przy kp aż boję się eksperymentować...

Catsun a jak u was z łzami bo się martwilas że nie ma.

Zamówiłam ta butle TT w aptece jutro ma byc to popróbujemy w weekend.

Ja kupiłam małej body w netto ale strasznie duże są a niby 62/68.
Co do ubierania to jakoś nie mam większych dylematów na dwór, bardziej w domu bo jak do lożeczka kładę owinieta to muszę ją z czegoś rozebrać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry