reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Undomiel jest dobrze :)

Hubsonku przytulam i pamiętaj że karmienie piersią nie jest wyznacznikiem bliskości. Przytulajcie się dużo. O chuście myślałaś?

Kum u mnie taka sama reakcja na smoka. Dałam se spokój. Teraz np Zuza se ciumka na śpiocha.
 
reklama
Hubson trzymaj się! Najważniejsze byś szybko doszła do siebie. Nie zawsze się da karmić, więc dużo się przytulajcie i zobaczysz malutek wyrośnie na zdrowego chłopczyka.

Co do poranionych brodawek, polecam lanolinę. Niestety nie udało się mojemu dostać maści z ziaji, więc kupił mi purelan, ale pomógł ładnie ;-) Moje mleko, wietrzenie i potem maść. Jest też coś nowego tańszego Lansinoh (mam próbki), ale nie sprawdzałam jeszcze. Ziajka już leci z Gemini na wszelki wypadek. No i smaruje małej zadziorki na paluszkach też, bo nie potrafię ich ładnie obciąć.
Tylko u mnie to nie jest kwestia złego ssania, a tylko przyzwyczajenia sutków. Tylko na leżąco mała źle łapie, muszę nad nią popracować :-p

Undomiel nie martw się. Czytałam o wadze, dziecko może później dojść do wagi urodzeniowej. Niby się mówi w 2 tygodniu, ale nie ma nic nienormalnego, jak troszku wolniej przybiera. Ważne, że przybiera :tak: Moja za to w 5 dobie miała 10g mniej niż urodzeniowa. Kluska mała. Czekam na ważenie w tym tygodniu.
 
Hej:)

Undomiel najważniejsze, że przybiera :) Ja się znowu w druga stronę martwię,że za dużo przybiera. Ponoć jest ok ale jako panikara muszę się wszytskim przejmować:)
Angelika masz rację z ta operacją hehe.
Bellina ja używałam tego Lansinoh w Uk jest bardzo popularny i powiem szczerze ze mi pomagał. Ja stosowałam na zmianę z Bephantenem ale i tak dopiero po ponad miesiacu mi się pogoilo wszystko i dopiero od dwóch tygodni jakoś moge normalnie karmić.

CO do zanoszenia się płaczem Julka tez tak czasem ma. Staram się do tego nie dopuszczać ale jak już się zdarzy to strasznie jest. Jak byliśmy w szpitalu i ciągle jej pobierali krew z pięt to tak załośnie plakała, że myślalam, że zejde. A była kłuta kilka razy dziennie, że aż nie mieli miejsc na piętkach:(
A teraz to szczepienie w czwartek zobaczymy jak zareaguje.

Hubson ważne abyś ty była w dobrej formie by móc zająć się synkiem. Przytulać się możecie cały czas także nie zadręczaj się :):) A poza tym zdrówka życzę :)

Moję dziecko śpi już ponad godzinę ale widzę, że już odruch ssania jej się włącza więc pewnie niedlugo będzie trzeba bar otwierać. Wiecie ja czasem się łapię, że karmienie piersią nie jest jakieś mega ważne dla mnie:/ Tzn lubię mieć mała przy sobie widzieć jak się przytula itd ale nie wiem czy bym się załamała gdybym miała przestać karmić. Wydaję mi się, że to przez mojego B:/:/ On cały czas ma wymówkę ze wszystkim, że ja karmię i wtedy mi sie straszny agresor włącza.
 
Witam :)
Wczoraj byliśmy na bioderkach, wszystko ok, typ I/II cokolwiek to znaczy. Lekarz kreślił jakieś linie i kąty na wydruku usg i wyszło 60 stopni. Też następna wizyta w 4 miesiącu, ale bez usg. Z córką nie było drugiej wizyty :dry:
Zastanawiam się nad chustą, chociaż zawsze mi się wydawało, że to nie dla mnie, ale tylko krowa nie zmienia zdania :-p:-p

I mam pytanie, czym się różnią chusty tkane krzyżowo za 200 zł od tych za tkanych krzyżowo za 100 zł.
I czy tą z bambusem też trzeba łamać?
I jak się z takiej chusty oswobodzić, czy ten węzeł się zaciśnie za mocno? bo wszędzie tylko wszyscy filmują jak się omotać :-D

Czy któraś z Was wie cokolwiek o nosidełkach mei tai? Bo wyglądają na proste w obsłudze...
 
Hej :)

Hubson trzymaj się i przytulam mocno :tak: Mój Mati na mm wychowany, a kontakt mamy najlepszy na świecie ;-):-)

Chorowitkom małym duuuużo zdrówka :tak:

Moja to dopiero potrafi się wydrzeć - czerwona jak burak i ten ryk prosto z gardła - dobrze, że mówić nie umie, bo chrypa murowana ;-) Już boję się szczepienia, bo sama z nią idę ( Mateusza przy szczepieniu mąż zawsze trzymał ), a nie łatwo ją po takim darciu się uspokoić.

Dziś mam baaardzo lajtowy dzień :-) Wczoraj po całodziennym płaczu, darciu się i marudzeniu Natalka zasnęła o 21 i spała UWAGA: do 6.30 :szok::szok: Aż się bałam, że coś jej dolega ;-) Dziś ma już ładne drzemki, uśmiecha się i w ogóle zupełnie inne niż wczoraj dziecko :-)
Tak sobie myślę, że to wczoraj tak się zachowywała, bo nie poszliśmy na spacer (padał deszcz, a mąż nie poszukał mi folii na wózek), tylko na balkonie się wietrzyliśmy. Na szczęście wymusiłam na mężu przeczesanie strychu w poszukiwaniu folii i już ją mam w wózku na wszelki wypadek :-)
 
Witam :)
Wczoraj byliśmy na bioderkach, wszystko ok, typ I/II cokolwiek to znaczy. Lekarz kreślił jakieś linie i kąty na wydruku usg i wyszło 60 stopni. Też następna wizyta w 4 miesiącu, ale bez usg. Z córką nie było drugiej wizyty :dry:
Zastanawiam się nad chustą, chociaż zawsze mi się wydawało, że to nie dla mnie, ale tylko krowa nie zmienia zdania :-p:-p

I mam pytanie, czym się różnią chusty tkane krzyżowo za 200 zł od tych za tkanych krzyżowo za 100 zł.
I czy tą z bambusem też trzeba łamać?
I jak się z takiej chusty oswobodzić, czy ten węzeł się zaciśnie za mocno? bo wszędzie tylko wszyscy filmują jak się omotać :-D

Czy któraś z Was wie cokolwiek o nosidełkach mei tai? Bo wyglądają na proste w obsłudze...

Mei tai są super, ale to chyba dla sporo starszych dzieci?
I masz zamiar iść na tą kontrolę z biodrami?
 
Jagódka mój malutki też od rana ciągle spi, budzi sie na 20-30 min zje, przebiore go i znow spi, duzo sie roi ale jednak spi:) Mam pytanie w ktorym tyg zycia bylyscie z maluszkami u ortopedy? U mnie z terminami jakas masakra jest, naprawde. Na nfz mam na 8 wrzesnia ale stwierdzilam ze nie chce tyle czekac i do tego samego ortopedy prywatnie terminy na pazdziernik:szok: pogielo ich czy jak.
 
Kornela my idziemy jutro (mam nadzieję, że tym razem lekarz nie wywiesi kartki, że nie przyjmuje :/ ) - Natka ma 6 tygodni. U nas w ogóle nie ma badań bioderek na NFZ :/
 
Pytam bo ja mialam zalecenie ze szpitala wizyte u ortopedy w 3 tyg zycia malego, ale przez ten ropien lezelismy w szpitalu i chcialam isc prywatnie w tym tyg, dzis maly ma 4 tyg, ale widze, ze dupa. Myslaam, ze prywatnie nie bedzie problemu a tu kurcze dupa a nie chce isc do jakiegokolwiek. U nas w okolicy jest 2 bardzo dobrych ortopedow i chce pojsc z Bartkiem do jednego z nich.
 
reklama
Do góry