reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

burza u mnie idzie i to taka z każdej strony i potężna...

ogarnęłam bobasy, sama dziś byłam, bo M pojechał do dentysty, ale jakoś się udało :D jakby to Ola powiedziała "jestem z siebie dumna" :D

odpisuję co pamiętam, bo podczytywałam na raty:

- dziewczyny trzymam kciuki za przyrosty wagi waszych bobasów i za powodzenie karmienia cyckiem

- na azs się nie znam, Zuzia miała pomarańczowe łuszczące się na brwiach, złuszczyło się i pokazały brwi

- niektóre kobiety są antylaktatorowe i chociażby im lało się strumieniem, to laktatorem nic nie ściągną, poza tym mleko jest produkowane na bieżąco, jak ssak ssie

- jakby któraś chciała, to jest na fb grupa karmienie piersią, co prawda część dziewczyn tam zachowuje się jak sekta, ale są też kompetentne i wspierają, pomagają, są pliki z odpowiedziami na różne problemy itp, więc z jednej strony polecam, z drugiej odradzam tym o słabych nerwach albo podatnych na sugestie, bo naprawdę czasami tam strach czytać (wyzywanie się wzajemnie za dokarmianie mm na początku, za podawanie słoiczków, kaszek błyskawicznych itp...)
 
reklama
A ja mam mądrą pediatrę, bo sama powiedziała, żebym nie dokarmiała, bo to normalne i jeśli damy radę odbić po dwóch tygodniach to będzie super.
 
Hej :)

Wpadłam odstresować się, bo dziś masakryczny dzień u nas :(
Już wiem co miałyście na myśli pisząc, że dzieci nie chcą Wam spać. Natalka dziś miała drzemki w dzień po 5 min :( Usnęła o 18.30 i nawet jej nie wykąpaliśmy. Jeszcze czekamy może wybudzi się na kąpiel.
Do tego wszystkiego miałam biegunkę i wymiotowałam.
I mam pytanie. Bo karmię odciągniętym mlekiem i dokarmiam mm. No i dziś się przestraszyłam, że może czymś się wczoraj zatrułam na tych chrzcinach i nie podałam małej w ogóle mojego mleka (odciągnięte czeka w lodówce). Mam jej podać takie mleko czy może lepiej wylać?

Sorki, że o sobie tylko, ale zestresowana jestem :(
 
Jagodka - u mnie na poczatku w szpitalu karmili mala glownie mm i fakt ze ciezko bylo potem leniuchowi ciagnac cyca ;-)

A jesli chcialabym czasem sporadycznie zostawic meza z dzieckiem i dac mm zamiast cyca? Czy to tez niesie ryzyko zaprzestania cyca?

Malgorzatkar - u mnie juz burza! Cudownie!! :-D
 
Kasiuchna wiem coś o tym, bo ja nie miałam Adama ze sobą (był w innym szpitalu) i też był karmiony mm i to jeszcze taką nędzną butelką z której sikało, po odwróceniu smoczkiem do dołu.. Myślę, że takie jednorazowe akcje nie zaburzą laktacji

Haust ja bym dała
 
Hej wiec leze w szpitalu okazuje sie jeszcze ze mam anemie.leci mi krew na zmiane z takim brazowym sluzem.bylam podlaczona pod ktg sa skurcze. Lekarka powiedziala ze od jutra działamy. Dostałam kroplowke na wzmocnienie bo wyniki krwi mam zle.mały waży 4kg :)rozwarcie 3.5 cm i stoi póki co.to tyle czekam do jutra :)))
Katka trzymam kciuki :)
 
Skąd wy dziewczyny wiecie ile ml z piersi wam zjadają albo że macie na styk?

A nerwy czasem nie pogarszają wam laktacji?

Venus spokojnie. Dojdziesz do siebie to spakujesz dzieci i na placyk. Ja tylko na placu z dwójką siedzę. Jak Aru nie było teraz to łaziłam.

Haust możesz przez 3 dni trzymać w lodówce pokarm.

Michalina wiek skorygowany jest u wcześniaków. Ma znaczenie właśnie w terminach badań i tempie rozwoju malucha.

Ej a ja nie mam mm w domu. Muszę kupić zanim do lekarza się wybiorę. Wcześniej spróbuję odciagnąć. I w razie pragnienia jakąś herbatkę lub wodę tata poda.
 
Ostatnia edycja:
Kurcze serio mam jej dać takie mleko???? A jak w nim coś szkodliwego jest? Bo biegunkę jeszcze mam :(

U mnie pediatra stwierdziła, że Natalka dlatego tak słabo przybiera, bo się moim mlekiem nie najada, dlatego mam dokarmiać. No a położna stwierdziła, że to właśnie przez stres mam tak mało swojego mleka :( Chyba za bardzo chcę, a słabo nam wychodzi i to dlatego :(
 
Ostatnia edycja:
Michalinka myślę, że to będzie uzupełnienie informacji od elifit.
W przypadku wcześniaków mówimy o tzw. wieku skorygowanym. Dziecko przychodzące na świat przed czasem musi nadrobić wszystko to, co jest charakterystyczne dla noworodków, które urodziły się w pełni rozwinięte. Dlatego, aby właściwie ocenić stopień rozwoju wcześniaka, należy posłużyć się tzw. wiekiem skorygowanym, czyli odjąć od dnia urodzin te miesiące, o które dziecko przyszło na świat wcześniej. Według innych kryteriów dziecko jest oceniane zazwyczaj do 3 roku życia. Po tym czasie ewentualne różnice zacierają się. Np. wcześniak, który przyszedł na świat 2 miesiące wcześniej, w 6 miesiącu życia traktowany jest jako dziecko 4-miesięczne. - informacja z mamazone.pl
 
reklama
Do góry