reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Wstyd się przyznać ale dziś była dopiero 3 kapiel, bo jakoś się nie wyrabiamy. Kapiemy w wiaderku ale nie wiem x czy jednak nie kupic wanny

Piastki są zawsze ale jak się rozluźni to luzuje. Teraz spi przy cycu i bym go już odkładała ale co jakiś czas się rzuca biedaczek

Undomiel, a spróbuj nalać cieplejszej wody. Mój uwielbia kąpiele w wiaderku, wręcz zasypia! Raz właśnie nalaliśmy chłodniejszej wody i nie specjalnie Mu się spodobało...

Magdalenko ja smażonych plackow nie jadłam, ale tylko dla tego, że jeszcze nie jadłam. Chodzą za mną placki ziemniaczane i na bank w tygodniu zrobię.
Kąpiel nam wypada koło 22, ale jak młody śpi to czekamy aż wstanie.

Undomiel mój przez pierwsze dni też tak robił, albo jadł albo spał, ewentualnie płakał. Dopiero później zaczęły się pojawiać takie momenty że sobie leżał i, heh, nic mu nie było.

Co do kąpieli, to u nas przez pierwsze dni też była tragedia i krzyk z tego powodu. Ale okazało się, że Malutek tak jak mama woli kilka stopni cieplejszą wodę. A jak odpadł pępek to też wlewamy jej więcej to już radość jest przednia. Malutek zaczyna marudzić jak mu zimno więc jak jest zanurzony to jest ok, a i jak wody jest więcej to wolniej jej temperatura spada.

Chciałam przyznać się przed Wami do błędu. Mój Malutek chyba zobaczył że się na niego skarże że śpi po trzy godziny w nocy a ja bym chciała 5. No więc strzelił focha i dzisiaj nie spał w ogóle prawie. Wstał o 21, kąpiel jedzenie, zasnął i po kwadransie krzyk. No to noszenie, karmienie, noszenie, przysypianie po kilka minut i znów krzyk. Padłam o drugiej, tzn obudziłam męża, ogarniał Młodego do 5, potem znów ja, na szczęście padł przed 6. O 7 już był głodny, potem o 8, teraz się najadł i wyszedł z tata przed blok na ławkę. Padam na pysk

Syn przyniósł mamie prezent ze spaceru z tata. W ramach przeprosin za ciężką noc. Kwiatek plus maliny


jadłam już i naleśniki i placki ziemniaczane - póki co nie odnotowałam żadnych problemów gastrycznych u dziecka :-)
Dzien dobry

Poczytalam na razie ostatnia strone, to co wczesniej doczytam potem.

Katka, najwyzsza pora, zeby cos sie zaczelo wreszcie rozkrecac, wiec niech boli, bo jak boli to znaczy, ze cos sie zaczyna :

Moj kochany maz z wczorajszej imprezy wrocil do domu ze zlamana reka i dzis 3 h spedzilismy na IP. Mam zagipsowanego meza niezdatnego do pomocy :/ udusic takiego to za malo.

o Chryste!!! To Ci niespodziankę mężu zrobił!!!


Michalina, a spróbuj Melanię nakarmić choć trochę przed kąpielą tak 30 min przed. Potem taką lekko najedzoną, połóż z gołą pupcią i niech się wietrzy, to sie rozbudzi i potem hyc do kąpieli, ogarnij na przewijaku i dodatkowe doładowanie z cyca i do spania. Bo jak dajesz do kąpania taką świeżo wybudzoną i głodną to Jej się to nie podoba... Próbuj, jakaś metoda na pewno się sprawdzi.

Jagódka, a niemieckie sab simplex? wiem, że są lepsze, bo tez ich używałam.

Makota, ja gadam cały czas do Malucha. Wszystko co przy Nim robię to komentuję, dodatkowo gadam do Starszego więc ten tez słucha.

Katka, Bellina (gdzie jesteś?) - co u Was?
 
reklama
A mnie ostro krocze boli, te kości, pachwiny. Tak aż pieką. Dzidzia rusza się i wypina jak zwykle. Moje samopoczucie do d... A poza tym bez zmian :-)
Teściowie zabrali dziś córkę do siebie na wakacje. Już tęsknię bo mi nie przyjdzie w nocy się przytulić a rano nie będzie buziaka na dzień dobry.
Mój M. już śpi i prawie chrapie a ja znów oczy jak 5 zł i mogę tylko pomarzyć o spaniu. I zgage mam, zeżarłam tabletkę ale nic nie pomogła tym razem. Mówiłam mojemu że po porodzie będzie mi jej brakowało buhaha.
Weźcie mi chociaż po 1 krótkim zdaniu napiszcie między kupkami, brzuszkowo-cycowymi problemami bo zaczynam łapać doła giganta :-(
 
Jagódka ja miałam córkę kolkową, bardzo Ci współczuję :-:)-(

Katka ja się pytałam lekarza, czy podczas cc mogę sobie renie ssać, bo jak mnie położą na płasko to na pewno zgaga mnie będzie męczyła :rofl2::-D:rofl2::-D (nie pozwolili, a zgaga nie męczyła - chyba z przejęcia).
Marne to pocieszenie, ale na pewno urodzisz. Też z pierwszym porodem się nie wyrobiłam, byłam na forum październikowym a urodziłam w listopadzie.
Może jutro pojedź sobie do dobrej cukierni i w imieniu nas karmiących zjedz jakiś pyszny deser.
 
A nasza BELLINA URODZIŁA :-) wczoraj tj. 3.08
Wymiary 3460 g i 54 cm.
Ciężki poród.miała ale sądzę że to już napisze sama gdy emocje opadną, ogarnie siebie, małą i forum.
Dzielna z niej laska :-)

Ooo cudnie! Brawo bellina! Gratulacje ogromne!

Katka, jak tam Teoje bole?

Melduje ze nie spie.
 
Katka, do grudnia coraz blizej :*
Wyśpij sie kochana bo juz niedługo bedziesz narzekać na nieprzespane noce.
 
Pola odnośnie nieprzespanych nocy to nic się nie zmieni więc luz :-D
Dziś już płakałam mężowi. Każdy pyta czy to JUŻ albo KIEDY? A tu bez zmian no i sama bym chciała do cholery wiedzieć kiedy...
 
reklama
Nie wyrabiam sie, ale:
Suszarka jest bardzo skuteczna! Testowalam w sobote. Maly zasnal.. ciekawe co ma w sobie ten dzwiek, ale maly byl tak uspokojony, jakbym mu jakis zastrzyk dala :o wlasnie mialam szukac na youtube dzwieku, cobym swojej suszarki nie zajechala :p w ogole powinnam mu puszczac jakas fajniejsza muzyke. U mnie ciagle radio gra...

Ja otulilam ostatnio w pieluche tetrowa-wydaje mi sie, ze Adas lubi byc otulony, ale gdzie w taki upal?? :o mialam duzy problem z przeniesiem go do lozeczka - otulilam w tetre i zasnal w najlepsze.

Ta... Raczka pilnujaca cyca jest dobra :D dobre jest tez samoczynne wypuszczenie cyca i pilnowanie go na brodzie :D

My mamy taki problem, tzn ja mam, ze jak Adasia mecza baki i tloczy kupie, to zada cyca. Szarpie mi go 5min ,robi kupe, ale czy sie najada tego nie wiem. Na koniec zasypia... Przy tym karmieniu tak mi znowu zrobil. Najczesciej stosuje to w nocy

Powiedzcie mi prosze, do ktorego tygodnia zycia przychodzi polozna? Moja przyszla po porodzie i ma chyba w dupie 2 kolejne wizyty ,bo nie dzwoni...
 
Ostatnia edycja:
Do góry