reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

a skąd ja mam teraz wiedzieć, czy lek, który brałam w ciąży, powoduje, że nie mogę karmić?!
brałam ich całe mnóstwo niestety...
 
reklama
a skąd ja mam teraz wiedzieć, czy lek, który brałam w ciąży, powoduje, że nie mogę karmić?!
brałam ich całe mnóstwo niestety...

Raczej popatrzą w twoją kartę ciąży i ci powiedzą. Większość leków których nie można w ciąży to te same które przenikają do pokarmu. Jeśli brałaś je przez długi czas bo musiałaś to gin ci powie czy one pozostają w organizmie i jak długo.

Ja mam dzisiaj podwójne święto bo w kalendarzu też widnieje dziś i ciekawe co mąż wymyśli ;)
 
Ostatnia edycja:
Raczej popatrzą w twoją kartę ciąży i ci powiedzą. Większość leków których nie można w ciąży to te same które przenikają do pokarmu. Jeśli brałaś je przez długi czas bo musiałaś to gin ci powie czy one pozostają w organizmie i jak długo.

Ja mam dzisiaj podwójne święto bo w kalendarzu też widnieje dziś i ciekawe co mąż wymyśli ;)

gin nie wpisuje mi przyjmowanych leków do karty ciąży :no:

a to wszystkiego najlepszego :)
 
Witam się i ja :-D WSZYSTKIM MAMUSIOM SKŁADAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA :-D
Od rana tak produkujecie, że nadążyć nie mogę, wieczorem doczytałam weekend, ale już nie miałam siły odpisywać, a o 11 już kilka następnych stron :szok:
Nie wiem jak u was, ale u mnie taki upał, że żyć się nie daje, ja nie wiem jak ja jeszcze 2 m-ce mam wytrzymać jak taki skwar będzie :eek: zwłaszcza w pracy :confused:
Kopacz - miło mi słyszeć, że J się stara - trzymam kciuki, żeby nie obniżał poziomu :-D ps ja się zdecydowanie toczę :sorry:
Mnie na szczęście mąż przytula, spróbował by nie :-p:-p:-p
Jagódka - trzymam kciuki za operację :tak:
Agulam - bardzo ciężka noc za tobą - może dlatego tak źle się czujesz - mam nadzieję, że jednak odpuszczą ci mdłości w końcu to Dzień Mamy ;-)
Małgorzatkar - jak ten passer, da się wytrzymać?
Rolety itp - u N. mam firanki i zasłonki (jedyny pokój gdzie układ ścian nie przeszkadzał), a w sypialni i salonie drewniane żaluzje (okna ciemne, żaluzje w takim samym kolorze) i jestem zadowolona, muszę coś teraz wymyślić do kuchni, ale tam to mam duży problem, bo mam zazdrostki i chciałabym coś jeszcze od góry - niestety firanki, rolety rzymskie odpadają, a zwykłe rolety mi się nie podobają - dogodzić kobiecie trudno :-p
Cholestaza - nie pomogę, bo szczęśliwie mnie ominęło w pierwszej ciąży, ale dobrze wiedzieć, że swędzą dłonie i stopy :tak: Mnie jak Makotę najczęściej swędzą piersi i brzuch :tak:
Siara - ja nie mam plam po spaniu, ale jak ścisnę brodawki to mi się kropelki pojawiają, w poprzedniej ciąży chyba podobnie miałam, a pokarmu miałam bardzo dużo :tak:
Gratuluję małych i dużych sukcesów z odpieluchowaniem :tak:
Ewa - mam nadzieję, że dzidziuś urodzi się o czasie :tak: zgadzam się z dziewczynami, że usg daje bardzo duży margines błędu. Moja siostra cioteczna ostatnio doświadczyła podobnych nieprzyjemności - jeden lekarz powiedział, że mała ma hipotrofię, pojechała do Łodzi do jakiejś lekarki, która się specjalizuję w trudnych przypadkach i okazało się, że wsio ok :tak:

Obrzęki - mi w weekend zaczęły palce puchnąć, muszę się chyba biżuterii pozbyć, choć w poprzedniej ciąży nikt nie kazał mi do cc zdejmować, a przynajmniej sobie nie przypominam. Niestety soli nie ograniczę z powodu niskiego ciśnienia :zawstydzona/y:

Więcej nie pamiętam :zawstydzona/y:
 
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM MAMUSIOM!!! :-D:-D:-D


kopacz - to fajnie że "ex" się stara i jest szansa, że stworzycie maluszkowi rodzinę

agulam - współczuje bezsennej nocy i życzę lepszego samopoczucia :tak:

Tusiaczek - ja z M też jesteśmy skłóceni :wściekła/y: z tym, że to on od dwóch dni śpi na kanapie:-D ja też nie zamierzam się smucić ani denerwować, bo po prostu nie warto :tak:

ja dziś znów pół nocki nie spałam, za to nadrobiłam do południa:-D jadę zaraz na miasto kupić jakiś prezent dla mamy :tak:

miłego dnia! :*
 
makota jak kto nie wpisuje lekow do akrty ciazy?ja bym w takim razie swoj zeszyt ciazy prowadziła i notowała

kawo i tak duzo zapamietalas:)jak masz zazdroski w oknach to jakos srednio mi cos jeszce do tego pasuej:confused:
 
Od kilku dni gdy chodzę bez stanika codziennie zauważam plamki od mleka (siary) na bluzkach.... Wy tez tak macie? Ostatnio sie obudziłam i na piżamie miałam mega plamę. Czy to moze oznaczać ze porod tuż tuż? Mam nadzieje ze nie i ze wytrwam do conajmniej 38tc.
Siara nic nie oznacza :)
W pierwszej ciąży miałam gdzieś od 30 tyg, teraz nic nie widzę, ale po całym dniu dekolt mi specyficznie pachnie.

Limonka, cholestaza jest jak swedza dlonie i stopy. Sprobuj napic sie wapna, powinno pomoc. A jak sie martwisz, zrob sobie proby watrobowe.
Nie można bez konsultacji pić wapna w ciąży. Można sobie problemów narobić.

Czy Wy też tak macie, że jak się bierzcie za dzieciowe pranie to się okazuje, że cała masa normalnego się nazbierała?
Kurde myślałam, że to szybciej pójdzie a tak na raty to piorę i piorę :banghead::p
Moja ma już prawie 7 lat a ja jeszcze piorę i piorę i się nie kończy ;-):-D


Makota, dostałam rano 100 buziaków. Przedstawienie jutro :))

U nas śliczna pogoda, obiadu nie robię, zabiorę córkę na naleśniki po basenie. Więc muszę tylko wypakować i zapakować zmywarkę.
Miał się zacząć dziś remont w pokoju K, ale "majster" dostał sra.. grypy żołądkowej ;-)
 
makota jak kto nie wpisuje lekow do akrty ciazy?ja bym w takim razie swoj zeszyt ciazy prowadziła i notowała

kawo i tak duzo zapamietalas:)jak masz zazdroski w oknach to jakos srednio mi cos jeszce do tego pasuej:confused:

nie wpisuje :no:

ja pamiętam co brałam i czytałam wszystkie ulotki... muszę go o to zapytać w takim razie
 
A zasłużyła? :-D:-D

No ba! heeh:-D Spoko, ostatnio nawet w łóżku wylądowaliśmy :-p Chociaż ja już się średnio nadaję:zawstydzona/y:

Był facet od rolet (wydębiłam rabat, teściowej szczeka opadła, a niech ma na dzień matki:rofl2:), jeszcze listonosz mi nowy płyn micelarny do shiny box przyniósł. Posiedziałam u teściowej 30minut i ledwo się na górę wtoczyłam, tak spuchłam:confused: Nie jest dobrze:no: Teraz leżę koło wiatraka i proszę, aby znowu pojawiły się palce u stóp zamiast tych parówek:eek: Przed wyjazdem się ważyłam, ja wróciłam też stanęłam na wagę wieczorem - już spuchnięta, żeby zobaczyć ile wody nabrałam - masakra! Prawie 2 kg wody!!!! Rano spadło do +0,5kg, ale mimo wszystko to na stówę woda, a nie nic innego..

Na jednej z grup na FB kupiłam sobie spódnicę z panelem i szorty mamalicious z panelem, wydałam trochę ponad 50zł, a już mam w czym chodzić do końca ciąży - szorty genialne, opaliłam nogi, a one białe, więc ładnie kontrastują;-)

Makota - dzień rodziców mamy w piątek, relacja będzie na pewno, wiem tyle, że Klaudia będzie biedronką i będzie śpiewać:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
makota jak kto nie wpisuje lekow do akrty ciazy?ja bym w takim razie swoj zeszyt ciazy prowadziła i notowała

kawo i tak duzo zapamietalas:)jak masz zazdroski w oknach to jakos srednio mi cos jeszce do tego pasuej:confused:
Pasują firanki do połowy okna...
Kiedyś tak miałam w kuchni, ale przy odświeżaniu zmieniłam na plisy. Na codzień wyglądają na zazdroski tzn są rozłożone do 1/3 wysokości okna, a jak zachodzi potrzeba rozciągam je na całe okno.

znalazłam zdjęcie mojego okna, tu specjalnie są porozciągane na rózne wysokości, bo koleżance pokazywałam na czym polegają plisy.
Zobacz załącznik 626059
 
Do góry