reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Hej dziewczyny! Podczytuję was jak tylko mi Maluszek pozwala. My też jesteśmy Lipcóweczki :-) Mam pytanie, mój synek waży 6400, a urodził się 3870, karmię piersią. Jak z wagą waszych dzieciaczków? Czy te nasze 6400 to już powód do zmartwienia??

Evelinka, ja mam to samo, Franek usypia przy piersi i powiem, że już troszeczkę mnie to męczy, ale wychodzę z założenia, że jest jeszcze na tyle malutki, że potrzebuje takiej bliskości. Może za jakiś czas uda mi się go nauczyć samodzielnego zasypiania.
 
Hej dziewczyny! Podczytuję was jak tylko mi Maluszek pozwala. My też jesteśmy Lipcóweczki :-) Mam pytanie, mój synek waży 6400, a urodził się 3870, karmię piersią. Jak z wagą waszych dzieciaczków? Czy te nasze 6400 to już powód do zmartwienia??

Evelinka, ja mam to samo, Franek usypia przy piersi i powiem, że już troszeczkę mnie to męczy, ale wychodzę z założenia, że jest jeszcze na tyle malutki, że potrzebuje takiej bliskości. Może za jakiś czas uda mi się go nauczyć samodzielnego zasypiania.

Jeśli tylko przybiera, to jest OK. Monitoruj to, może przybierać wolno, ale równomiernie, to w niczym nie szkodzi. A dokarmiasz go? To znaczy czy wprowadzasz nowe produkty? Pewnie jak zacznie jeść coś innego to bardziej się zaokrągli ;-) Mila też na razie tak zasypia, póki nie każe się bujać i kołysać to jest OK, przesypia całe noce, więc się tym na razie nie przejmuje..... No i tak jak mówisz - lubi się maluch przytulać.....

Evelinka - oj ciężkie takie rozstanie z maluchem....znam ten ból, ale korzystaj z tej przerwy, jeśli tylko możesz. A nawet jak przestaniesz karmić, to w pracy się tym nie chwal. Nie ma w kodeksie napisane jak długo można karmić i wychodzić ;-)


Milenka wrąbała dziś cały słoiczek zupki, a potem, dwie godziny później, pół słoiczka jabłka z marchewką i Sinlaciem i wieczorem miałam armagedon........:confused2::confused2::confused2::eek::eek: Przeżarła się dziewczyna i bolał ją brzuszek :no::crazy: No ale jak miałam jej nie dawać jak płakała, że chce jeszcze??
 
mama franusia moja Natalka urodziła sie 3500, 55 cm.. Jest piersią karmiona. Wazy 8500. Nie wiem czy u Was to cos złego, moze dzieciaczek jest drobny w Ciebie lub meza? jesli Cie toniepokoi to idz do dobrego pediatry jak najszybciej.
 
Hej Mamusie

Doczytam Was jutro, przez te przygotowania swiateczne jestem do tylu... Prezenty popakowane :-)

Konwalianka
- robie co moge, choc maly placze zalosnie przy cycu i nawet w nocy (w stanie polprzytomnym) nie moge go namowic do ssania:no: Nie chodzi o samo gryzienie, ale on po prostu NIE CHCE JESC. Wspolczuje Ci takich odczuc przy karmieniu, ja mialam zadnych problemow ani ran na brodawkach na poczatku -wrecz wydawalo mi sie to dosc przyjemne. Kupilam dojarke na 2 cyce i doje... Urzadzenie okazalo sie nawet dosc skuteczne. Zobaczymy, moze czekaja mnie miesiace dojenia i tyle.
Na jarzynki nie ma szans, jak maly nie chce jesc to po prostu zwymiotuje to co mu wcisne
:no:
 
MamaFranusia, moj wazy 8 kg i ma 74cm, ur sie 3500 i 56cm. Zagadzam sie z dziewczynami jesli przybiera na wadze t chyba nie ma co panikowac, moze bedzie drobny a wprowadzasz mu jakies jedzonko?jesli sie tym martwisz idz do lekarza
W koncu glowa przestala bolec i sie klade bo juz po 1:szok:
Dobranoc;)
 
hej porannie!!serwuje kawcie ,jestem okropnie niewyspana :hmm:mamafranusia moja 6600 waga urodzenia 3050 ,Nadia jest drobniutka ale taki juz jej urok,
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że mój maluch jest chyba najcięższy wśród lipcowych dzieciaczków. ZA kilka dni kończy 5 miesięcy a wazy juz 9,3 kg. Wg siatek centylowych to już nadwaga :szok:. Wczoraj byliśmy na szczepieniu, ale lekarz nic nie powiedział na temat wagi, kazał tylko przyjść za miesiąc na kontrolę ciemiączka i wagi. Między godz. 20 a 6 rano synek nie je, w ciągu dnia je 6 x 150 ml.Najpierw oczywiscie podaję pierś, ale za dużo nie chce ssać. Za to butlę chętnie pije. Powoli rozszerzamy mu dietę- zjadł już jabłko, marchewkę, pił soczki, ale w małych ilościach. Skoro lekarz nie wypowiadał się na temat wagi to może nie ma się o co martwić?
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej,
ja sie melsduje i mykam dalej szykowac do swiat. dzisiaj przylatuje brat meza z przyszla zona. alessandro jak zwykle ma mega powera i bawi sie w wampira. cala szyje mam obsliniona:-) przepraszam ze sie nie odnosze do postow.

Corin sto latek dla Ewuni. dzisiaj jest swoje swieta
teska,Anulka,kociatka,evelinka, marzenko witam i pozostale rowniez.
 
Do góry