reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

konwalianko to nie od tego zalezy, to sa jeszcze male dzieci i skoro nie potrafia nawet 3 h bez snu wytrzymac to najwidoczniej potrzebuja tyle spac. Wczesniej NIco tez tyle spala w dzien i wieczorem tak jak Tymus, kladlam o 20 i spala do 24 nawet do 2 jej sie zdarzalo, a teraz? wybudza sie po 1,5 - 2 h i pelna zycia, gada, smieje sie, dopiero po cycu zasypia. Juz zastanawialam sie czy przypadkiem nie wybudza sie z glodu, zauwazylam ze zwiekszyla maxymalnie zapotrzebowanie na mleko, juz od chyba miesiaca potrafi jesc co 1,5 h i konca nie widac, je i je i je a jak jej daje sok z pomaranczy to jak za dlugo jej nie daje kolejnej lyzeczki to ryk, moze rzeczywiscie potrzebuje juz jakis dodatkowych rzeczy... 29.11 mam szczepienie i przeglad gdziecka (zabrzmialo jak przeglad samochodu :-D) i zapytam sie czy mam jej dawac owocowe papki bo dzisiaj gadalam ze szwagierka bo ja myslalam ze na cycu od 6 miesiaca a ona mowi ze owocowe zlecaja wczesniej nawet przy piersi, wiec mozliwe ze przy tym jednym posilku z owocow bedzie spokojniejsza, bardziej najedzona? hm..
a tak na marginesie to Tymus bardzo podobne mial zawsze problemy do Nico, te z kupka, harmonogram dnia, problemy ze snem itd.. cos maja wspolnego :-D

sestinko super to krzeselko, szwagierka takie ma ale wiem ze maly nie chcial w nim siedziec bo czul sie osaczony bez mozliwosci poruszania gdy byl zalozona ta plytka do jedzenia.

wisienko jak Nico jest spiaca to od razu to widac bo trze oczy i zasypia jak tylko ja wezme na rece (bo od dluzszego czasu tak jak usypiam w dzien, wieczorem juz nie) placze tylko wtedy gdy ma za dluga przerwe miedzy drzemkami i jest bardzo zmeczona, wtedy jest bardzo ciezko ja uspokoic, nawet jak juz spi to szlocha.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wisienka jak miała ten lepszy tydzień to zjadała całą porcję sinlacu czyli 40g na 125ml i prawie słoiczek marchewki i pół słoiczka jabłuszka. Ale ostatnio max połowę sinlacu i do tego po 1/3 słóiczka marchewki i jabłka jak dobrze pójdzie czyli niecałe 100g. Nie wiem jak ale postaram się jej więcej dać. Ale pomiędzy jedzeniem z piersi nie za bardzo chce bo albo najedzona albo już śpiąca, a w porze jedzenia jak głodna to też nie chce kaszki czy słoiczka tylko marudzi, pluje i czeka na cyca... Mam nadzieję, że po 6 miesiącu jej przejdzie bo wtedy moje mleko to już na pewno za mało i węcz trzeba inne rzeczy... A z wagą to lekarz mówi, że to może być przez to żelazo - dlatego sprawdzał. Przed pierwszą szczepionką miała w normie i wtedy jeszcze było ok z wagą...
 
emka ja kupiłam uzywany z tym wlasnie blacikiem ale tez nie bede uzywała raczej bo nie moge jej z niego przez ten blacik wyciągnąć przez te udziska haha
psota udanej balangi!
 
Właśnie przeczytałam, że koło 3-4 miesiąca kończą się dziecku zapasy żelaza z okresu płodowego, i w sumie wtedy też zaczęły się u nas problemy z wagą... więc może to rzeczywiście przez to... kurcze ja też zawsze mam niski poziom... oby się poprawiło, ale też żeby sobie sama zaczęła radzić z wytwarzaniem tego...
 
sesti to na podejrzewam ze pupka NIco by tam w ogole nie wlazla :-D
gwiazda spi od 15:20 :-D jeszcze sie nie obudzila, to jest wlasnie jej siesta heheh

a wlasnie tak sobie przypomnialam jak z kumpela dobrych kilka lat temu poszlysmy na plac zabaw i wcisnelysmy nasze doopska do hustawek tych dla malych dzieci, ktore maja kratke zeby nie wypadly , super zabawa, ale nie bylo mi do smiechu gdy chcialysmy z tego wyjsc, praktycznie zlecialy mi spodnie z tylka bo sie najnormalniej w swiecie zaklinowalysmy :-D
 
sesti to może jak wyrośniecie z fotelika to my odkupimy, przy Mili figurze to do roku na posłuzy:-D:-D:-D
basieniak ja się przestałam tak martwic jak zobaczyłam , ze Maciek miał 7 miesięcy i & kg. Nikt wtedy się nie czepiał. A teraz taki chłop z niego. A może sprobuj te kaszki z Hipa na dobranoc , dzieciaki je uwielbiają, może posmakują
Emka fakt jak Mila przemęczona tez płacze przed zaśnięciem

Idę powiesić pranie
 
haha emka, tęsknota za szczenięcymi latami była silniejsza hiihihihi
basieniak bedzie ok, mówię Ci , ferrum będzie smakowało to i szybko poziom zelaza wzrosnie
wisieńka nie ma sprawy, przypomnę Ci się w razie czego jak będę chciała się pozbyć
 
Ostatnia edycja:
sestinka powiedzialabym ze zle przekalkulowalysmy wymiary naszych 4 liter :-D

ja sie zastanawialam nad kupieniem hustawki dla Nico ale mysle ze juz jest na tyle duza ze sie poprostu nie oplaca. CHyba ze taka normalna ktora mozna zawiesci na futrynie
 
Wisienka ja też miałam 7kg z kawałkiem jak miałam 7 m-cy, ale przy 5 m-cach miałam już 6,4kg więc jednak więcej niż mała teraz...
Sesti no oby... od jutra rana zaczynam...
mała wstałą pora na jedzonko... odemnie...
 
reklama
Do góry