reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Wlasnie wyszla polozna od nas. Mala w ciagu 4 dni przybrala 200 g :szok: wazy juz 4300. Obawiam sie ze idzie w slady brata, ktory w pierwszym mies zycia podwoil swoja wage urodzeniowa i jak mial 2 mies to wazyl 8200 :szok:

Vero, tez w pierwszej chwili pomyslalam ze cos z woda. A moze sprobujcie nieco wiecej jej nalac, moze przez to ze jest jej malo to szybko stygnie i Waldusiowi poprostu zimno jest.
 
reklama
Wlasnie z ta temperatura wody to roznie :( mam termopmetr w wanience i zawsze sie pojawia ... "komunikat optymanlna " czylio niby ok ja sie tak zastanawiam moze ja za malo tej wody wlewam bo nie wiem czy mozna ten kikut od pepowiny zamaczac czy nie ? Chyba nie prawda ? ... No i wody to jest tylko troszke :( i tak sobie mysleee na logike ze jak jest za malo wody ... to moze mu zimno i powinnam wiecej tej wody wlewac ??
 
Verka ja poswiecilam jedna pieluche na kapiel klade glowke w rogu namydlam na przewijaku owijam w pieluszke i do wody malemu cieplej... wczoraj kapalam bez i az mu szczeka dolna latala:/ oj widze ze tego porbowalas ahh
ja go wkladalam i polewalam pepuszek i tak i samo wyszlo to cos pozniej spirytusem i git pepuszek sie zagoil...

ja brak weny na pisanie ... znowu zgrzyty ze starsza:( byla w stanie powiedziec mi ze jestem wyrodna matka:( do mojego dzwonila i powiedziala ze nie umiem sie zajac malym i zle to robie :( mam dosc niech tylko tesciowa wroci i wyprowadzam sie stad bo psychicznie wysiade... do tego chcialam isc po buleczki dzis i powiedzialam jej zeby nasluchiwala malego choc spal to powiedziala ze nie. wiec szybko obskoczylam na szczescie zdarzylam podczas snu...mowie wam mam dosc:((
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Vero, a wloz lokiec do tej wody. My tez mamy termometr a temp wody ustalamy " lokciowo" i ryk jest zawsze przy wyjmowaniu z wanienki ;-)
Co do moczenia kikutka, zawsze mi mowiono zeby nie moczyc, a ta polozna ktora do nas teraz przychodzi kazala wrecz lac wiecej wody, zeby kikutek byl zamoczony, potem po kapieli rzeba go dobrze osuszyc, wyczyscic patyczkiem (takim do uszu) i przesmarowac spirytusem. Jak widzisz sa rozne szkoly. My tak robimy i kikutek ladnie sie goi.
 
Vero więcej wody ale nie musi przeciez byc kikut zakryty, a jak go czasem ochlapie to nic. Jak go trzymasz? Jak myjesz to z kims, jedna os, myje druga polewa wodą wystające czesci ciała. Jak głowke myjesz? U nas szampon w iance na suche wloski a spłukuje takim pojemniczkiem z dzióbkiem ze ani kropla nie naleci gdzie nie trzeba. No i nie kąp zupełnie na głodnego. Próbuj, moze cos się przyda.
 
witam mam chwile bo maly z tata na spacerze a ja zaraz lece na zakupy;-)
U nas noc rewelacyjna maly zasnal o 22 a wstal o 2.30 szybko zjadl, zmienilam pieluche i spal do 5 a pozniej wstal o 7.30:-Dto nasz pierwszy poranek od ponad tyg gdy nie wstal o 4 i nie spal do 7 bo ostanio przez to ledwo zylam. Ogolnie jest grzeczny, leki na kolki pomagaja, ciagle wisi na cycu i rosnie jak na drozdzach:-Dwczoraj bylismy u ortopedy, wszystko dobrze. Nawet nie plakal tylko lapal lekarza za reke gdy robil usg:-Dja przez to tyg wstawanie o 4 bylam tak zmeczona ze zapomnialam zapalcic za wizyte w ostatniej chwili i sie przypomnialo a pozniej zostawilam trobe z rzeczami malego u lekarza:zawstydzona/y:naszczescie dzis juz wyspana jestem;-)
Weronika ja nie patzre na termometr bo wtedy woda jest za zimna i maly plakal, spr lokciem. Teraz tylko placze gdy sie konczy kapiel;-)w i tak jak pisze Sestina nie kap gdy jest glodny, moj jak jest to dam mu na troche cyca i wtedy kapie pozniej po kapieli dam mu znowu i wtedy juz spi do 22 je i znowu spi
Corin Twoja niunia tak jak moj rosnie jak na drozdzach:-D
Mala monis &&&&&&&&&&&&
Aneta moze to przejsciowe moj 3 dni tak szalal ciagle go nosilam albo zabawialam
Pisalyscie o wadze ja musze zrzucic 8kg zeby wazyc moje 55kg:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kapiemy go w dwie osoby trzymam go tak ze ... mam dlon pod paszka ... aleee on jest taki szybki i tak ruchliwy ze balam sie go trzzymac panikowalam strasznie i Pawel gotrzyma w ten sam sposob .... i ja go myje ... tylko ze ja naprawde ....chyba za malo wody wlewam bo ledwo co pupa sie zanuza ....
A co do sprawdzania temperatury "lokciowo" ja nigdy nie wiem zawsze mam wrazenie ze .... za ciepla potem ze za zimna i tak wkolko :( nie ufam swojemu łokciowi ale z kapiela mowie Wam strasznie jest... :( ,,,
 
Do góry