reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Troche sie nameczylismy, zeby zajsc w ciaze... starania zaczelismy 5 lat temu, ale ze nie speszylo sie nam, to nie bardzo przykladalismy do tego uwage... gdyby bylo, to byloby fajnie, a jak nie to znaczy ze musimy poczekac. I tak po dwoch latach zaczelismy powoli rozumiec, ze cos jest nie tak. Maz zrobil badania w Novum w Warszawie i wyniki byly slabe.... pozniej powtorzyl badania w Londynie, gdzie mieszkamy na stale i tez slabe. I juz mielismy sie wziac porzadnie do roboty, kiedy dostalam kontrakt w Amsterdamie i znowu dzidzia zeszla na plan dalszy.... po kilku miesiacach zaczelismy wiec badania w Holadnii i ten moj biedy maz ;-) musial znowu leciec na badania. Wyniki byly koszmarne. Lekarz powiedzial, ze nie mamy z czym nawet startowac. Ale ze prowadzilismy tez wtedy bardzo rozrywkowy tryb zycia to postanowilismy odstawic alkohol oraz moj maz musial rzucic palenie. Po trzech miesiacach powtorzylismy jego wyniki. Nie moglam uwierzyc wlasnym oczom - ilosc dobrych plemnikow byla 4x wieksza niz wczesniej. Najlepsza wiadomosc - mielismy szanse na ciaze. No to wzielismy sie do roboty. W maju 2009 zaszlam w ciaze. Myslalam, ze dostane zawalu serca z wrazenia :-). W lipcu pojechalismy na wakacje na Krete i dokladnie w swoje 36 urodziny zaczelam plamic. Pedem taksowka do szpitala i szokujaca wiadomosc - ciaza biochemiczna, bez rozwijajacego sia zarodka. A przez 3 miesiace mialam objawy ksiazkowe. Szoku nie bylo konca....:szok::no::shocked2: Wrocilismy do staran i wiele miesiecy nic. I we wrzesniu tego roku stal sie cud! Dostalismy skierowanie do Kliniki Leczenia Bezplodnosci i po badaniach zaproponowano nam IVF w ramach programu NHS (odpowiednik NFZ). Pozniej poszlo juz szybko - na koniec pazdziernika mialam transfer pieknej blastocysty, ktora sie pieknie podzielila i jak na razie przyjela :-).
W piatek ide na USG. Prosze trzymajcie kciuki, bo juz raz przezylam "pusty worek" i nie chcialabym jeszcze raz dosnac szoku. Ale mam nadzieje, ze tym razem bedzie dobrze.

I jak zycie pokazuje, jest wiele drog (czasami bardziej zawilych), zeby miec dzidzie. Przepraszam, ze sie tak rozpisalam. Pozdrowionka dla wszystkich!
 
reklama
morgenrood a kiedy sie o tym dowiedzialas, bo chyba nie wiedzialas od samego poczatku? SUPERANCKO, gratuluje podwujnie wiec :-D mi na pierwszym USG pytal czy nie mialam blizniakow i sie tak wlepial w ten ekran, pozniej widzialam tylko jedno dziecię wiec chybaq jest to nie mozliwe. A jak bylo u Ciebie? jeszcze raz gratuluje ^^ no to mamy jajko niespodzianke z dwiema niespodziankami :-D
a mam pytanko, jest mozliwosc taka ze na pierwszych USG nie widac ze jest ciaza blizniacza? mowie tu o 7tc i 9tc.
 
Ostatnia edycja:
Morgenrood - no to podwójne gratulacje :) Super :-)

Veronique1986 bardzo dziękuje za informacje :) zmieniłam właśnie Luteina z podjęzykowej na dopochwową i mam nadzieję, że teraz bedzie już lepiej :-) chociaż z jedzeniem.

katerina84 u nas właściwie bez większego ciśnienia udało się po dwóch miesiącach (staraliśmy się od września i w listopadzie już była w ciąży)

Corin - jaki masz piękny brzuszek (obok suwaczka :-))

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia?
 
morgengood ale Ci zazdroszczę :-p Gratuluje z całych sił. Dołąćzam się do pytania czy to Twoje pierwsze USG?

katerina84 u nas udało się w 3 cyklu od odstawienia tabletek anty. Nie spodziewaliśmy się że od razu się uda, bo wcześniej zanim zaczęłam brać tabletki prawie się nie zabezpieczaliśmy przez 3 lata,( ale to z głupoty młodości bardziej niż starań o dzidzię).
Zaszłam w ciążę nie cały miesiąc po naszym ślubie i uważamy że to najlepszy i najpiękniejszy moment na dziecko. :-):-):-)

Corin niesamowity ten Twój brzusio, ja mierzę się co tydzień i mam tylko 2 cm wiecej w tali i ogólnie na brzuchu. Nie mogę się doczekać takie jak Twój.c

Dzisiaj w pracy coś mnie zaczęło rozkładać, eh wszystko mnie boli, katar, ból gardła i w ogóle czuje się strasznie. Piję okropną herbatę z cytryną i miodem. Najgorsze że jutro muszę śmigać znowu do pracy. Chyba kupię ten syrop, o którym mówiłyście *spam*.
 
corin: czy to faktycznie twój brzuszek??? ja własnie wczoraj rozpoczełam 13 tydzien i niestety nie mogę się takim brzuszkiem jeszcze pochwalić... Mam się martwić?
 
reklama
zuzqa a czym sie martwic. U jednych osob brzuch zaczyna wychodzic po 3 miesiacu a u innych po 6. Tak jak Corin napisala, ze ma juz dwoje dzieci i szybciej ten brzuszek sie pojawia. Poczekaj cierpliwie, jeszcze bedziesz blagac zeby sie jak najszybciej rozpakowac, jak zaczniesz dzwigac brzuchol :-D Szczegolnie gdy sa upaly, masakra chyba u mnie bedzie w tym lipcu ..
 
Do góry