reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

kochane-mam grypę- co mogę 'brać' w ciąży?? lekarz może mnie przyjąć dopiero 14 sty3nia - 3yli miesiac po pierwszej wizycie, bo w3esniej nie ma wolnych terminów... nie mam ani jednego badania zrobionego-wściekła jestem.... ;(

Ja kuplam sobie syrop *spam* nie za dobry w smaku ale mi pomogl ! Sa rozne spekulacje nad rutinoscorbinem moj lekarz powiedzial ze jak najbardziej mozna ale ja jednak zostalabym przy syropku *spam* jest dla kobiet w ciazy kosztuje okolo 15 zl
SLuchajcie dziewczyny jeszcze chcialam sie Was zapytac bo na czwartkowym USG wyszlo ze to 11 tydzien plus 2 dni tak mam zapisane czy ja w swoim suwaczku moge dodac ? :/ Dobra juz dziala :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Was Moje Kochane w NOWYM ROKU :)

Bardzo potrzebuję Waszej rady .....

Zrobiłam dziś badania moczu i wyszły w normie oprócz ketonów - wyszły 150mg/dl (przy normie 0-0,5mg/dl) JAKAŚ MASAKRA!!!!!! Kilkaset % norma przekroczona!

Nie wiem czy powinnam się zacząć martwić....czy któraś z Was miała kiedyś podobny problem? Dadam tylko, ze schudłam od początku ciązy bo nie mam apetytu i mało jem, a ostatnio doszły wymioty (raz dziennie-wieczorem)

Wizyta dopiero 12 stycznia razem z USG genetycznym.

Z gory dziekuje Wam za pomoc.
 
Sluchaj ketony ma sie z reguly jak sie ma wymioty i jest sie odwiodnionym a to nie jest korzystne w czasie ciazy hmmm idz jeszcze do lekarza niech Ci zleci badanie na obciazenie glukoza... Ale z tego co sie orientuje to w pewnym okresie ciazowym jest przesaczanie klebuszkow nerkowych i moga sie w moczu pojawic ketony sprobuj cos jesc przed snem jakas przekaske i staraj sie wiecej pic
 
AA zapomniałam wam napisać,bo ostatnio martwilam się, że mam wysokie igg CMV (181).. No więc zrobiłam igm i wyszło ujemne, wiec wszystko ok. Nie ma się co martwić wysokim Igg :-)

Moja Michasia ostatnio wstała rano i mówiła, że jej się śniło, że urodziłam dzidzie i to był chlopczyk, ciekawe czy sie sprawdzi:) i głaskała mi brzuch..
I ostatnio przyszła do pokoju i mówi: mamo, a dlaczego ty urodzisz dzidzie w zimie? I bardzo sie zdziwiła, że to będzie dopiero w lecie.. chyba myślała, że to tak szybko idzie:)

A jak tlumaczycie swoim dzieciom skąd wyjdzie dzidzia? ja nie wiem czy tak wszystko dokładnie opowiadać,czy to nie będzie za dużo dla dziecka takie wiadomości.. Jakoś rok temu mała też o to pytała,jak kuzynka była w ciąży i jej mniej więcej powiedziałam i miała troche dziwną minkę, ale już chyba o tym zapomniała..
 
Corin, Emka mi się często śni że już urodziłam i za każdym razem szybko sprawdzam płeć - zawsze chłopiec. To dziwne bo liczę na dziewczynkę.

Dodi misia, mój siostrzeniec też ma 5,5 roku. Kiedy dowiedział się, że ciocia będzie miała dzidziusia powiedział; " Ooo nie. Pewnie będzie mnie ganiał, a już raczkuje? " :-)

Mart81 myślę o Was często i trzymam kciuki. Na pewno będzie dobrze. :tak:

Monia87, u mnie z libido było kiepsko jak męczyłam się z całodziennymi mdłościami. Teraz jest lepiej niż przed ciążą. :-) Znaczny wzrost chęci z mojej strony, a M. cieszy się bezpiecznym seksem i bardzo powiększonym biustem.
Dlatego ostatnio pytałam Was czy na pewno w naszym stanie możemy się bawić bez ograniczeń. :zawstydzona/y:


Mi się ostatnio wydaje, a nawet jest prawie pewna, że czuję gdzie dokładnie jest dzidziuś. Jak leżę na plecach to lewą stronę brzucha mam pustą, kawałek prawej teża a mniej więcej po środku wyczuwam jakby twardy balon wielkości dłoni. Mój M. też to wyczuwa.
Myślę że to macica, mam rację? Jak to jest u was?
 
Ostatnia edycja:
Magia mieszkamy na ursynowie, ale pracuję na mokotowie i USG też mam na mokotowie więc po pracy szybko przelecę mam nadzieję (boże jak ja wysiedzę w pracy cały dzień), jeszcze będę musiała wykonać czynności toaletowe-przedwizytowe w pracy :-)

Tak sobie w ogóle czytam i czytam, i tak się jakoś z Wami zżyłam, że najchętniej to jakbyśmy wszystkie mogły rodzić w tym samym czasie w tym samym szpitalu :-) i się poznać, i się nagadać, i się powspierać :-)

I jeszcze rada dla budzących się w nocy, może nie jakaś nowatorska, ale dopiero ją doceniłam. Już właściwie każdej nocy zaraz po przebudzeniu grzeję sobie kubek mleka, nawet nie czekam czy zasnę czy nie, bo wiadomo że nie zasnę. Po mleku zasypiam w 15 minut. A dodam że nigdy mleka nie lubiłam i nie piłam. A teraz miód na moje serce.
 
Corin, Emka mi się często śni że już urodziłam i za każdym razem szybko sprawdzam płeć - zawsze chłopiec. To dziwne bo liczę na dziewczynkę.

Dodi misia, mój siostrzeniec też ma 5,5 roku. Kiedy dowiedział się, że ciocia będzie miała dzidziusia powiedział; " Ooo nie. Pewnie będzie mnie ganiał, a już raczkuje? " :-)

Mart81 myślę o Was często i trzymam kciuki. Na pewno będzie dobrze. :tak:

Monia87, u mnie z libido było kiepsko jak męczyłam się z całodziennymi mdłościami. Teraz jest lepiej niż przed ciążą. :-) Znaczny wzrost chęci z mojej strony, a M. cieszy się bezpiecznym seksem i bardzo powiększonym biustem.
Dlatego ostatnio pytałam Was czy na pewno w naszym stanie możemy się bawić bez ograniczeń. :zawstydzona/y:


Mi się ostatnio wydaje, a nawet jest prawie pewna, że czuję gdzie dokładnie jest dzidziuś. Jak leżę na plecach to lewą stronę brzucha mam pustą, kawałek prawej teża a mniej więcej po środku wyczuwam jakby twardy balon wielkości dłoni. Mój M. też to wyczuwa.
Myślę że to macica, mam rację? Jak to jest u was?

Z seksem to roznie ale z tego co wiem ZE jesli zadne z partnerow nie cierpi na chorobe przenoszona droga plciowa to niema takiej grozby , Bo Dzidzius jest chronony przez sluzowy czop zamykajacy szyjke macicy oraz przez worek owodniowy . Wiec kiedy uprawiamy milosc dzidzius jest bezpieczny . No chyba ze
Bylo poronienie albo przedwczesny porod lekarz moze ale nie musi wstrzymac od penetrujacego seksu do czasu gdy minie niebezpieczny okres no a juz nie bede mowic o przerwaniu blon plodowych lub krwawieniu . Uwazam .. ze jesli kobieta podczas... seksu jest zadowolona to... ta radosc splywa rowniez na malenstwo .
Wszystko z rozwaga i delikatnoscia :)
 
Danuska nie wydaje Ci sie raczej. Ja również mam wrażenie, że potrafię dokladnie wyczuć macicę. A teraz jak od 2 dni brzuszek mam zaokrąglony i taki twardziutki to nieustannie sie po nim macam :-D
Mart81 doskonale Cię rozumiem, choc jestem z Wami tak króciutko. Milo jest jednak chocby poczytac co tam u Was i razem rozwiewac wszelkie watpliwosci... tym bardziej, ze w moim otoczeniu nie mam nikogo z brzuszkiem, ani nawet swiezych mam... Ciesze sie więc, że mam Was :-)

a co do libido to popoludniu postanowilam cos zmienic! i widocznie brakowalo mi tego bardziej niz sie spodziewalam, bo juz chce jeszczeeee hehe ;-)
 
Veronique dzięki za odpowiedz ale to akurat wiem że nic do dzidzi nie dojdzie bo jest dobrze zabezpieczona. Raczej o pozycje, intensywność itp. :-) Lekarz nic nie mówił, tutaj dziewczyny też mówią że raczej wszystko można dopóki jest wygodnie i brzuszka się nie gniecie.

Monia, oj tak ostatnio ciągle bym się macała po brzuszku. Czasem się na tym łapie, że z kimś gadam i głaszcze brzuch. Może to dziwnie wyglądać jak ktoś nie wie, a przecież jeszcze nie widać, że jestem w ciąży. :-)
 
reklama
mam to samo :tak: ostatnio nawet zapytalam sie brzuszka w sklepie jaki soczek woli i po chwili sie zreflektowalam, ze ludzie moga mnie dziwnie odebrac... ale jestem taka podekscytowana, ze nic na to nie poradze:-)
choc przed nami badania prenatalne i jestem przerazona... bardzo sie martwie, ale wierze, ze wszystko bedzie w porzadku (pomimo wiary bezsennosc jednak nie mija) :-( ale za kilka dni bedziemy pewni i spokojni o nasze malenstwo i tylko to mnie pociesza...
 
Do góry