reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Mam dzisiaj w planach zupę jarzynowa na obiad zrobić, chociaż wczoraj było tak 'ambitnie' mówione, że makaron ze szpinakiem
😂
Ale że mój chlop stołuje się dziś na mieście, więc mogę zrobić to co najlepiej mi wchodzi😂


I jeszcze myślę nad rozbiorem choinki, ale póki co zjadłam kanapkę, pościeliłam łóżko wstawiłam pranie i nos w telefonie na forum- nie wiem czy to już nie podchodzi pod uzależnienie 🤣
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czemu tak acard przed lotem? Ja też biorę heparynę i acard, wybieramy się za niedługo nad morze więc 6 h w aucie. Też będziemy robić postoje co godzinę, ale z lekami mnie zastanowiłaś 🤔 zamierzałam brać normalnie.
Żeby rozrzedzić krew i było mniejsze prawdopodobieństwo zatorów.
Lot samolotem (ale z tego co czytałam to dłuższe loty) może powodować zakrzepicę. Więc lepiej dmuchać na zimne. Mój lot trwał niecałe 3h.
Lekarz nie wspomniał mi nic, żeby wziąć przed lotem. Poradziła mi tak koleżanka, która często latała, a jej lekarz tak radził jak była w ciąży.
Jeśli chodzi o podróż samochodem to brałabym normalnie tak jak zawsze, ale przerwy koniecznie :)
 
Dziewczyny czy kwas foliowy bierze się przez całą ciążę ?
Ostatnio byłam w aptece i powiedziałam Pani że chce kwas foliowy już na 2 trymestr i dała mi FOLIK i tak czytam na ulotce, że to jest do końca pierwszego trymestru. I tak nie wiem co teraz zrobić .. narazie biorę PUERIE UNO. + Magnez i Acard biorę z zalecenia lekarza.

A wy co bierzecie ?

Ja z zalecenia lekarza brałam sam kwas foliowy do 9 tyg.
Później przerzuciłam się na PregnaPLUS, a od tygodnia dodatkowo pregnaDHA z racji tego, ze w pregna plus jest mało DHA, a ja ryby jem pare razy w roku to muszę nadrobić tabletką :)
 
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
L4 masz chodzone,normalnie wychodzę z domu, zakupy, siłownia to nie jest chorobowe pierwszy raz słyszę żeby kontrolować ciężarna.😆🤔 Jeśli czujesz że potrzebujesz l4 I odpoczynku nie zastanawiaj się tym bardziej że zmęczenie i brak sił doskwiera. Ja się nauczyłam ze to praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy a poświęcałam się bardzo mojej pracy nieraz... nikt mi za to nie podziękował niestety..Liczy się twoje zdrowie i dziecka teraz :)
 
L4 masz chodzone,normalnie wychodzę z domu, zakupy, siłownia to nie jest chorobowe pierwszy raz słyszę żeby kontrolować ciężarna.😆🤔 Jeśli czujesz że potrzebujesz l4 I odpoczynku nie zastanawiaj się tym bardziej że zmęczenie i brak sił doskwiera. Ja się nauczyłam ze to praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy a poświęcałam się bardzo mojej pracy nieraz... nikt mi za to nie podziękował niestety..Liczy się twoje zdrowie i dziecka teraz :)
Oj niestety kontrolują i to na potęgę. Przypadkowo trafiłam na FB na grupę matki kontra ZUS i tam takie historie przeczytałam że mi kopara opadła.

Edit: a z pracą masz w 100% rację. Ja głupia tylko czuję jakieś poczucie winy i obowiązku wobec pracodawcy, a też nieraz ani dwa przekonałam się że nie ma się co tak poświęcać...
 
Dziewczyny czy kwas foliowy bierze się przez całą ciążę ?
Ostatnio byłam w aptece i powiedziałam Pani że chce kwas foliowy już na 2 trymestr i dała mi FOLIK i tak czytam na ulotce, że to jest do końca pierwszego trymestru. I tak nie wiem co teraz zrobić .. narazie biorę PUERIE UNO. + Magnez i Acard biorę z zalecenia lekarza.

A wy co bierzecie ?
Ja Folik zaczełam miesiac przed ciaża brać, jak tylko się dowiedziałam, że jest ciaża to witaminy dla kobiet w ciazy (tam inna dawka kwasu foliowego, jest vitD, tran...i inne wymagane ustawą. Mi gin mówił by brać bez żelaza, ale że nie miałam apetytu i od mięska mnie odpycjało to brałam ten z żelazem i nadal biore choć miesko już jem).
 
reklama
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Zależy co masz zaznaczone w L4, ale przy ciąży lekarze dają, że można chodzić. Czyli jakby kontrol z ZUS to nie masz obowiązku być w domu cały czas. Spacery, kino, wyjazdy jak najbardziej można.
 
Do góry