reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dziewczyny które biorą zastrzyki z heparyny, też macie cały brzuch w krwiakach? Nie wiem czy ja jakoś nieumiejętnie robię te zastrzyki czy to normalne. Wypuszczanie kropelkę przed wstrzyknięciem?
Tak. Cały w siniakach. Chociaż o dziwo ostatni tydzień jakoś mi się nowe nie rozlały na pół brzucha, są tylko takie fioletowe kółeczka. Nie wiem od czego to zależy. Może od partii? Poprzednią partie miałam taką że jak ciągała może zatyczkę to nie pojawiała się kropelka, sle nie wypuszczałam nic, tego pęcherzyka nie wolno wypuszczać. Teraz mam drugie opakowanie i kropelki wylatują same zaraz po zdjęciu zabezpieczenia, i to jedna po drugiej aż nie wbiję.
 
reklama
Jestem już po konsultacji wszystko wporzatku serduszko biję dzidzius rośnie:) podobno ten brązowy śluz może być od progreteronu dopochwowo oby już do końca bez żadnych niespodzianek i stresu.
O 20 jeszcze wizyta u endokrynologa
Jakie fajne bobo 🤩😍 już wygląda jak mały człowieczek. Ile mierzy i który tydzień z dzisiejszego USG? Bo pamiętam że było młodsza ciąża?
 
No ja się obawiam że po dzisiejszej wizycie u endokrynologa też się skończy na thyrosanie ( na thyrozol mam alergie i w ciąży i tak go nie dają).
Tak bo jest udowodnione że robi anomalie u dziecka chodziłam do endokrynolog prywatnie i na nfz ta na nfz odrazu mnie wcisla na wizytę jak tylko zadzwoniła i i przepisał thyrosan ta prywatnie zapisała dopiero ponad 2 tyg później od powiadomienia jej o ciazy kazała brać thyrozol 0,5 tabletki oczywiście nie brałam miałam mieć 20.11 na 12 Ale wyniki miały być poznie zadzwoniłam z myślą że zapiszę mnie na inną godzinę albo na drugi dzień A ona że kolejna wizyta najwcześniej 7 grudnia.. I raczej nie pójdę myślę że w mojej sytuacji powinna mnie przyjąć odrazu A nie po ponad miesiącu od zawiadomienia jej o ciazy I jeszcze każe mi faszerowac się tym thyrozolem
 
Tak bo jest udowodnione że robi anomalie u dziecka chodziłam do endokrynolog prywatnie i na nfz ta na nfz odrazu mnie wcisla na wizytę jak tylko zadzwoniła i i przepisał thyrosan ta prywatnie zapisała dopiero ponad 2 tyg później od powiadomienia jej o ciazy kazała brać thyrozol 0,5 tabletki oczywiście nie brałam miałam mieć 20.11 na 12 Ale wyniki miały być poznie zadzwoniłam z myślą że zapiszę mnie na inną godzinę albo na drugi dzień A ona że kolejna wizyta najwcześniej 7 grudnia.. I raczej nie pójdę myślę że w mojej sytuacji powinna mnie przyjąć odrazu A nie po ponad miesiącu od zawiadomienia jej o ciazy I jeszcze każe mi faszerowac się tym thyrozolem
Mi w tamtym roku zmienił na thyrosan po tym jak wylądowałam na IP z silna alergia.
Teraz od czerwca nie biorę bo wyniki mi się unormalowaly jeszcze 2 tyg temu było ok a wczoraj już kiepskie No zobaczę czego się dowiem dziś na wizycie
 
Dobrze że wychwycony szybko! Może się wchłonie jak dziewczyny piszą. Ale jeśli zacznie się oczyszczać to nie będziesz miała niepotrzebnego stresu. Dostałaś jakieś szczególne zalecenia związane z krwiakiem?

Dziewczyny jak w ogóle powstają krwiaki? Rozumiem te implantacyjne bo zarodek wżera się w macicę. A te które pękają kilka dni po tym jak ich nie było wgl na badaniu USG? 🤔
Oszczędny tryb życia (niestety niemożliwe przy 7 mc niemowlaku chociaż będę się starac) No i leki 3x1 duphaston 3x2 cyclonamone i raz dziennie zastrzyk neoparin
 
Dziewczyny które biorą zastrzyki z heparyny, też macie cały brzuch w krwiakach? Nie wiem czy ja jakoś nieumiejętnie robię te zastrzyki czy to normalne. Wypuszczanie kropelkę przed wstrzyknięciem?
Mi o dziwo nie wychodzą siniaki, mam może z dwa malutkie (te z pierwszych dni). Teraz raz na parę dni zaboli podczas ukłucia, pewnie podrażnia się jakaś żyłka, wtedy też lekko wydostaje się krew.
Ale mam taki sposób, że tłok naciskam bardzo wolno, tak żeby heparyna powoli się uwalniała. Potem po wszystkim zostawiam jeszcze na parę sekund igłę i dopiero wyjmuję. Może to powoduje, że nie ma siniaków.
 
Pytanie również o heparynę. Czy miałyście już okazję lecieć samolotem i przewozić heparynę w podręcznym?
Niby leki są dozwolone, ale strzykawki i igły nie i już sama nie wiem...
 
reklama
Mi w tamtym roku zmienił na thyrosan po tym jak wylądowałam na IP z silna alergia.
Teraz od czerwca nie biorę bo wyniki mi się unormalowaly jeszcze 2 tyg temu było ok a wczoraj już kiepskie No zobaczę czego się dowiem dziś na wizycie
Moze to tylko przez ciążę 🙂
 
Do góry