reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Wiem, że nasza rodzina też morza jako tako nie widzi w sezonie , zawsze jeżdżą z nami pospacerować po plaży i za każdym mówią, że ostatni raz byli tu z Nami w tamtym roku 😂
O to to. U nas jest tak samo, jesteśmy na plaży tylko jak mamy gości 😂
Ja się wychowałam na mazurach, w Trójmieście mieszkam ponad 11 lat, przez pierwsze 2 lata byłam conajmniej 3 razy w tygodniu. Później zaczęłam tęsknić za jeziorami więc śmigam sobie na kaszuby😊
Ja się wypowiem, chociaż to moja pierwsza ciąża .😂
Ale z opowieści moich koleżanek ładnie to wygląda ale funkcjonalności żadnej tylko przez chwilę na początku.

Ja myślę nad dostawką do łóżka, także zeby można było sobie pojeździć nią po domu czy to salon czy kuchnia .🤪 O taką:
Obiecalam sobie nie kupować nic do 6 miesiąca, ale takie wyrko to jedyna rzecz którą kupię wczesniej jak znajdę za pół darmo 😁 z tego względu że potrzebujemy 2 łóżeczek, jedno nocne w sypialni na górze domu, drugie właśnie na dół do salonu żeby nie latac po schodach bąblem
Czego ryzyko ci wyliczył, jakiej trisomi? Beż badań z krwi biochemicznych nie wyliczysz żadnych trisomi.
Możemy gdybać nad Twoim wynikiem ale czego to dotyczy?
To co podałam tyczyło trisomii 21.
Ale chyba jest tak jak któraś dziewczyna skomentowała mój wiek i stan zdrowia + parametry z usg. 🤷‍♀️
Nie mam tego teraz przy sobie ale też były wyliczone te pozostałe trisomie, plus ryzyko wcześniejszego porodu i preeklampsji
Ja tez jestem z nad „morza”, 3miasto😻😻😻 i również jeżeli chodzi o plażowanie to siła mnie nikt nie wyciągnie 😂 ale spacerki uwielbiam, zwłaszcza wiosna, jesienią i zima ( brak turystów 🙈)
Oo hej !😁
O, a co to za spódniczki?
Właśnie się zastanawiam, czy nie kupić jakiegoś kompletu do zdjęć, który będzie rósł razem ze mną, bo już mąż zwraca mi uwagę, że miałam robić foto brzuszka, a nie mam jeszcze żadnego 😱 Ale nie chcę robić w bieliźnie, więc może taka spódniczka i jakiś top będą rozwiązaniem 🤔🤔🤔
Ja też miała robić od listopada a jeszcze żadnego nie zrobiłam. Ale zamówiłam legginsy z sinsay i kupiłam taki stanik/top w new yorkerze i to będzie mój komplecik do zdjęc 😁
 
reklama
Mieszkam nad morzem i zawsze się zastanawiam: pooo co tu ludzie przyjeżdżają, co ciekawego w tym morzu widzą 😂

Ja jestem 13+5 i wydaje mi się, że mam mniejszy niż wcześniej 😆 ale wcześniej to pewnie były "zapowietrzone" jelita 😄
Nie wchodzę w żadne spodnie ani leginsy, kupiłam rajstopy ciążowe i w nich ciągle śmigam, czekam na paczkę z sinsay jeszcze. Więc coś tam urósł ale się rozlało i nie widać 😁
Chciałabym już mieć widoczny bęben, to może poczuje w końcu tą ciążę, bo do tej pory do mnie nie dochodzi 🤔

Ja pappy nie robiłam ale na usg mi doktorek takie cos wyliczyl i Trochę nie rozumiem tego ryzyka podstawowego i skorygowanego. W czym roznica
U mnie 1:608 i 1:12176. Podpowie ktoś? 😁
Tez mieszkam nad morzem i bywam Bardzo rzadko za to w górach tekę szlaków i pięknych miejsc jest do zobaczenia , ale przynajmniej jak chce latem poleżeć to wsiadam w auto albo dom i jade sobie bez płacenia za noclegi
 
Ja pracuję na HO ale ostatnio mocno się zastanawiam czy już nie iść... Słabo się czuję, jestem nieskupiona w pracy z w nocy źle sypiam i w weekendy dopiero dosypiam do 11-12. A tak to w tygodniu na 8 wstaję.
Słabo się też czuję psychicznie, chętnie skupiłabym się bardziej na sobie, a tak po pracy (w której i tak ciężko mi cokolwiek ruszyć przez 8h i potem się stresuję że mam zaległości) jestem tak zmęczona komputerem że leżę na kanapie i tyle z dnia 🙈
Chciałam poczekać z tym do prywatnego ale już nie daje rady, muszę was poprosić o obiektywną ocenę sytuacji, co mam robić?
Dodam że boje się też że jak przejdę na l4 to będę trochę ,"więźniem" w domu bo podobno to L4 chodzone w ciąży też jest na zakupy w spożywczaku, aptekę i lekarza. A jak się trafi kontrola to pech. A jak będę musiała siedzieć kilka miesięcy w 40 m2 to będzie jeszcze gorzej.
Często słyszę że są takie kontrole teraz w ciąży ale nie wiem czy tutaj ktoś pisał czy znajoma mi mówiła że np na czas wakacji na zwolnieniu normalnie poszła zgłosić do zusu że wyjeżdża na wakacje bo ma l4 chodzone ale nie chcę też podczas kontroli mieć problemów... Nic nie mówili tylko zanotowali sobie wyjazd... Ja w poprzedniej ciąży też miałam kontrolę i najlepsze było to że dostałam powiadomienie że taka kontrola była i mam 7dni na zgłoszenie wyjaśnień (pismo przyszło po tych 7dniach 😱) ja przerażona bo skąd wiedzieć co robiłam msc temu więc pierwsze co to galeria zdjęć 🤣 okazało się że mam z tego dnia zdjęcie córki i znajomej synka bo wtedy nas odwiedzili ale na bank na podwórko nikt nie wchodził bo mamy psy a dzwonka przy furtce brak 🙈 pojechałam więc i wyjaśniłam że byłam tego dnia w domu ale ze względu na wypuszczone psy nie odnotowalam przyjazdu kontroli 🤷 i na tym się skończyło
 
O to to. U nas jest tak samo, jesteśmy na plaży tylko jak mamy gości 😂
Ja się wychowałam na mazurach, w Trójmieście mieszkam ponad 11 lat, przez pierwsze 2 lata byłam conajmniej 3 razy w tygodniu. Później zaczęłam tęsknić za jeziorami więc śmigam sobie na kaszuby😊

Obiecalam sobie nie kupować nic do 6 miesiąca, ale takie wyrko to jedyna rzecz którą kupię wczesniej jak znajdę za pół darmo 😁 z tego względu że potrzebujemy 2 łóżeczek, jedno nocne w sypialni na górze domu, drugie właśnie na dół do salonu żeby nie latac po schodach bąblem

To co podałam tyczyło trisomii 21.
Ale chyba jest tak jak któraś dziewczyna skomentowała mój wiek i stan zdrowia + parametry z usg. 🤷‍♀️
Nie mam tego teraz przy sobie ale też były wyliczone te pozostałe trisomie, plus ryzyko wcześniejszego porodu i preeklampsji

Oo hej !😁

Ja też miała robić od listopada a jeszcze żadnego nie zrobiłam. Ale zamówiłam legginsy z sinsay i kupiłam taki stanik/top w new yorkerze i to będzie mój komplecik do zdjęc 😁
O, to też muszę jakiś komplecik sobie załatwić 😂😂

Zamówiłam z tego Tomi spódniczkę i legginsy, ciekawe, czy będzie pasowało 😁
 
O, a co to za spódniczki?
Właśnie się zastanawiam, czy nie kupić jakiegoś kompletu do zdjęć, który będzie rósł razem ze mną, bo już mąż zwraca mi uwagę, że miałam robić foto brzuszka, a nie mam jeszcze żadnego 😱 Ale nie chcę robić w bieliźnie, więc może taka spódniczka i jakiś top będą rozwiązaniem 🤔🤔🤔
Zdjęcie że strony w załączniku. Spódniczka jest fajna, bo nie jest za duża na tym etapie - tzn nie widać, żeby coś odstawało, ale jest na tyle luźna, że zmieści się tam większy brzuszek. Więc będzie rosła razem z brzuszkiem ;) kolorow jest sporo do wyboru, na wiosnę będą idealne.
Tak samo jest z leginsami. Mimo małego brzucha wyglądają dobrze, potem mam nadzieję że też będą wygodne.

Co do zdjęć, to ja mam już parę, ale za każdym razem jestem inaczej ubrana :p
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-01-13-14-12-44-264_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-13-14-12-44-264_com.android.chrome.jpg
    274,5 KB · Wyświetleń: 76
Moja też na spacerach spała i to nawet 2/3 godziny 😃 tylko nie mogłam usiąść na ławce, bo zaraz się budziła 😅 cały czas musiałam spacerować. 😅 potem to już słuchawki brałam i oglądałam seriale z telefonu robiąc kolejne kółka w parku 🙈
To ja metodę miałam. W parku taka ścieżka była wydeptana przez ludzi (teraz chodnik zrobili 😒), nierówna z kamykami i konarami drzew, wiec tam zasypiała i myk na ławkę (byla przy scieżce) a jak się budziła to na ścieżkę i spowrotem na ławkę 🤣
 
Dwoje moich dzieci od urodzenia do około 4 miesiąca życia spało właśnie w koszu Mojżesza. Jak dla mnie super sprawa. Bardzo polecam 🙂
A później łóżeczko?
Ja np myśle o zakupie dostawki tej fajnej firmy Chuck czy jakoś tak trochę drogie ale trzymają cenę , chciałabym nie wstawać w nocy do dziecka żeby np dać mu cycka później łóżeczko . Tak mi koleżanka doradziła chociaż ona od początku spała z dzieckiem w łóżku i wg nie wstawała bo mąż za granica
 
Też mam już odłożone w koszyku 4 pary legginsow z Tomiego, ale poczekam chyba na wypłatę🤪
Na razie wchodzę we wszystkie stare spodnie, tylko te z guzikiem i rozporkiem mnie trochę drażnią na dłuższą metę. A po domu mam mnóstwo starych legginsów bo na szczęście je uwielbiam 😂
Ja w Pepco kupiłam sobie takie na gumkę. Koszt prawie żaden a jaka wygoda 😀 Nic mnie nie obciska, żaden guzik nie denerwuje.
 
reklama
Do góry