reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

@M@lly
Póki co nie chodzę na NFZ, mam wykupiony pakiet medyczny w PZU i z niego korzystam. We wszystkich placówkach mają dostęp do mojej dokumentacji niby.
Mieszkam niedaleko Warszawy.
Chodzi mi o inne miejsce lub miasto żebym się nie stresowała, że lekarz będzie miał do mnie pretensje o to, że mu nie ufam i chodzę też do innego, żeby nie widział mnie w systemie 🤣
ale w sumie przestałam się tym przejmować.. tak jak któraś z Was tutaj pisała, nie ja pierwsza nie ostatnia będę konsultować się z więcej niż jednym lekarzem.
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)
No teoretycznie nie można..... 😆😆 Ale w praktyce nikt nic właściwie nie udowodni. W razie nieobecności przy kontroli trzeba napisać wyjaśnienie, ale jak ktoś podważy moje "wyjście do sklepu spożywczego lub do apteki" w czasie gdy rzeczywiście byłam w kinie? Nie mam przecież obowiązku płacić kartą albo mieć przy sobie wszystkich paragonów z moich legalnych wyjść 😂
 
Ja właśnie wróciłam z badań genetycznych..
usg wyszło idealnie.. lekarz wszystko chwalił.. ryzyko wad jest mniejsze niż standardowo (tak pisze w opisowce) pobrali mi jeszcze krew i jak nie będą dzwonić to znaczy ze wszystko Ok :)
( u nas w woj. Opolskim badania są darmowe - jest jakiś program) Ja chodzę i państwowo i prywatnie 😂 mam schize.

Co do pracy ja narazie pracuje.. i pracować będę aż mi pozwoli na to maleństwo. Jestem na samozatrudnieniu - fotograf (głównie noworodkowy) - tak cudna praca 🥰😘😍
 
A co jeśli lekarz zalecił mi aktywność fizyczną w ciąży bo jest wręcz wskazane dla ciężarnych 😄 wybaczcie ale dla mnie to śmieszne kontrolować ciężarną, żadna z moich koleżanek nie miała kontroli a normalnie żyły 😉😉 ja mam l4 głównie z powodu dzieci, chorób i wysiłku a nawet stres w dużej mierze by się wpisał i jeśli ktoś mnie skontroluje proszę bardzo 😆
 
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)
Masz rację. Przynajmniej nie dodawać zdjęć na FB.
Nie jest prawda, że nie można wychodzić tylko w niezbędnych przypadkach. Znaczy się, zależy co masz napisane. Czy jest wpisane, że masz leżeć, czy że możesz chodzić. Jak możesz chodzić to można robić wszystko tylko pracować nie można. I na wakacje można jechać tak naprawę, ale tutaj nie jestem pewna czy teog się jakoś nie zgłasza wcześniej.... W każdym razie nie jest się przywiązanym do mieszkania. Wiem, że to też była jakaś zmiana w ostatnich latach. Także nie dajcie sobie wmówić, że trzeba siedzieć w domu, bo to wcale nie jest zdrowe!
Nie można jechać na urlop. Na urlop możesz tylko na L4 od psychiatry jeśli da takie zalecenie. Masz obowiązek zgłosić zmianę miejsca pobytu do ZUS
A co jeśli lekarz zalecił mi aktywność fizyczną w ciąży bo jest wręcz wskazane dla ciężarnych 😄 wybaczcie ale dla mnie to śmieszne kontrolować ciężarną, żadna z moich koleżanek nie miała kontroli a normalnie żyły 😉😉 ja mam l4 głównie z powodu dzieci, chorób i wysiłku a nawet stres w dużej mierze by się wpisał i jeśli ktoś mnie skontroluje proszę bardzo 😆
Sprawdź sobie jaki masz kod na L4. L4 jest na dolegliwości ciążowe co do zasady. Ale wiadomo jak w praktyce. Jeśli lekarz da zalecenia wykonywania ćwiczeń na piśmie to możesz ale na zajęcia dla ciężarnych.


Pracuje jako kadrowa. Przerobiłam masę kontroli u ciężarnych
 
No teoretycznie nie można..... 😆😆 Ale w praktyce nikt nic właściwie nie udowodni. W razie nieobecności przy kontroli trzeba napisać wyjaśnienie, ale jak ktoś podważy moje "wyjście do sklepu spożywczego lub do apteki" w czasie gdy rzeczywiście byłam w kinie? Nie mam przecież obowiązku płacić kartą albo mieć przy sobie wszystkich paragonów z moich legalnych wyjść 😂

Poza tym nie tylko apteka, lekarz czy sklep spożywczy. Czasem trzeba coś załatwić w urzędzie, w banku, na poczcie itp. Mi niedługo się np kończy ważność dowodu osobistego, będę musiała się wybrać do fotografa zrobić zdjęcie i do urzędu tez będę szła osobiście :) a to dalej są sprawy potrzebne i konieczne.
Nie wiem, może i zdarzają się kontrole ciężarnych, ale dla mnie to trochę słabe.. zwłaszcza, jak ktoś już długo jest zatrudniony. No ale może i tak bywa, nie wiem. Jak mnie skontrolują to dam Wam znać. Ale znajoma rok temu była tez od początku ciąży na L4 i ani razu nie miała kontroli
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Nie chcę straszyć ani wprowadzać fałszywych informacji ale serio kontrolują kobiety w ciąży i chyba nie można chodzić chociażby do kina ;)
Przynajmniej tak wyczytałam na tamtej grupie, wcześniej myślałam jak mówicie.
No ale w sumie grupa na FB to też nie jakieś wiarygodne źródło informacji;)
ja normalnie wychodziłam z domu i nawet pojechałam nad morze na 2 dni. Teraz co prawda jestem jeszcze na urlopie i dlatego z wyjazdem chciałam się wyrobić do końca stycznia, bo potem idę na l4 i nie chciałam żeby ktoś się doczepił. Faktycznie sprawdzają, ale każdą historie jaką słyszałam to faktycznie było coś ‚podejrzanego’
 
Do góry