reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

@Talala6 ale u mnie była dziś identyko wizyta jeśli chodzi o usg, w sensie ok zrobiła tez dziecko przez brzuch, ale tylko sprawdziła czy serce bije, czy jest ok i tyle ;-) tez nie płaciłam za usg(ale w sumie od początku ciąży tylko raz mi za nie policzyła i chwała jej za to bo zawsze to jakieś 170-190 zł taniej) tez był głównie pomiar szyjki…. Ja sobie pomyślałam, Ze może tak po prostu jest na wizycie u prowadzącego zaraz po prenatalnych 🤷‍♀️
To bardzo w porządku lekarka. Mój wczoraj moim zdaniem mocno naciągnął te wizytę, mimo że miałam tydz temu prenatalne i skasował normalnie wizyta-plus cytologia.
 
reklama
Lekarzowi mówisz ze jesteś w 14 bo dla niego liczą się skończone tygodnie ☺️ a sobie i znajomym możesz mówić ze w 15 bo lepiej brzmi ze już jest dalej 😃 przynajmniej ja tak robię 😃 tylko trzeba pilnować żeby się nie pomieszało 😂
Oki, czyli dobrze powiedziałam na tym sorze. A znajomym to fakt, mówię ten tydz który leci 🤣
 
Sorki,że wetnę się ze swoim tematem, ale wracając do mojej dzisiejszej wizyty i dlaczego jestem zła. Pierwszy raz u lekarza było spore opóźnienie i on też jakiś chaotyczny był. Już położna w rejestracji mi przypomniała,że nie miałam jeszcze cytologii i żeby przypomnieć doktorowi,żeby dziś zrobił. Przypomniałam mu w gabinecie. Powiedział,że oczywiście bo i tak pobieramy dziś mikrobiologię. Robił mi wymaz z pochwy ogólny plus wymazy na chlamydię, mykoplazmę i ureaplazmę. Ucieszyłam się,że fajnie,że tak wszystko chce mieć pod kontrolą. Maział mi tam kilkoma pałeczkami więc nie wiedziałam co robi. Jak wróciłam do domu i sprawdziłam opis wizyty to w wyszczególnionych badaniach nie było cytologii i też za nią nie płaciłam wg rozpisanych cen badań.. czyli zapomniał i nie zrobił. 😡 No zła jestem bo nie dość,że powinno to być chyba już wcześniej zrobione to jeszcze pewnie się okaże,że drugi raz będę musiała tam jechać. Jutro zadzwonię i się dopytam.
Druga sprawa to USG. Po wymazach zrobił mi USG dopochwowe. Myślałam sobie o co chodzi..przecież już powinno być przez brzuch. Okazało się,że głównie sprawdzał sobie szyjkę, mierzył ją na tym USG i tak tylko na szybko popatrzył na malucha, zmierzył akcję serca i tyle. Oczywiście ucieszyłam się,że jest akcja serca więc wszystko ok i już nie myślałam za wiele. Potem doszło do mnie,że w zasadzie nie zrobił USG dziecku, nie wiem np czy urosło.. W opisie z wizyty doczytałam potem,że policzył za wizytę bez USG plus te wymazy. Myślę,że zaplanował sobie taką wizytę głównie na tą mikrobiologię i szybką kontrolę. Trochę żałuję,że brakło mi odwagi,żeby zapytać o to USG przez brzuch zwłaszcza,że kolejna wizyta za miesiąc. 😔 Tak więc jestem średnio zadowolona, choć może powody może i błahe. 😉
Kochana ale to miało być prenetalne czy zwykła wizyta u prowadzącego? Jeśli nie policzył jako wizytę z usg to i tak dobrze ale dla mnie to dziwne takie wizyty bo ja chodząc prywatnie zawsze mam wizytę z usg 🤔
 
Tak wczoraj powiedział :p a właśnie, jak dzisiaj jestem 14+0 to mówię, że jestem w 14 tyg czy w 15? :p 15 leci a skończony 14? Bo chyba lekarze określają wiek ciąży po skończonych tyg, nie?
Ja już się z moja ciąża pogubiłam. Z OM i owulacji (która miałam testem potwierdzona) jestem 14+4 a z USG 15+1. Mam apke ciąży taka na ktora położna i szpital notki wrzucają i mam tam obie daty. Ja liczę ta z owulacji jako dobra ciagle i zakładam ze będzie duże bobo haha
 
Tak wczoraj powiedział :p a właśnie, jak dzisiaj jestem 14+0 to mówię, że jestem w 14 tyg czy w 15? :p 15 leci a skończony 14? Bo chyba lekarze określają wiek ciąży po skończonych tyg, nie?
Jesteś w 14tc. Mój mówi normalnie czyli jak 14 tydzień i 5 dzień to on że 14 tydzień.
Natomiast jak robi USG i u mnie jest róznica 3 dni to jak jest np 14 tydzień to on że 13 tydzień wg USG. I powtarza, że trzymamy się daty porodu USG. Ale liczę tygodnie sobie normalnie z miesiaczki, bo USG może się przesuwać.
 
Kurcze dziewczyny chyba wracają mi mdłości ,długi czas miałam już spokój ale niestety wczoraj i dziś poleciał wieczorny paw . Najpierw mam mega uczucie głodu i na szybko zjadam kanapkę a po zjedzeniu zaraz zaczyna mnie naciągać staram się wtedy głęboko oddychać i walczyć z tym ale i tak kończy się pocałunkiem z muszla .Tak więc po tym czułym pożegnaniu z toaleta udaje się na nocny spoczynek .Jutro będę wam od rana marudzić ,że się stresuje wynikami a dla zabicia czasu będę czytać nocne posty bo dziś rzeczywiście ledwo można nadążyć 😁Dobrej nocy dziewczyny przytulam was i Fasolki do jutra .
 
Jeszcze tak pomyślałam o "ksiegowych" co doradzają pracodawcą... wiekszość nie powie "zawieś firme i zatrudnij się u znajomego", bo przecież taka ksiegowa straci klienta na minimum 1-2 lata i kasę z tego. To też trzeba brać pod uwagę.
 
reklama
Kurcze dziewczyny chyba wracają mi mdłości ,długi czas miałam już spokój ale niestety wczoraj i dziś poleciał wieczorny paw . Najpierw mam mega uczucie głodu i na szybko zjadam kanapkę a po zjedzeniu zaraz zaczyna mnie naciągać staram się wtedy głęboko oddychać i walczyć z tym ale i tak kończy się pocałunkiem z muszla .Tak więc po tym czułym pożegnaniu z toaleta udaje się na nocny spoczynek .Jutro będę wam od rana marudzić ,że się stresuje wynikami a dla zabicia czasu będę czytać nocne posty bo dziś rzeczywiście ledwo można nadążyć 😁Dobrej nocy dziewczyny przytulam was i Fasolki do jutra .
Dobranoc, śpij spokojnie! 🍀❤️✊
 
Do góry