reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Kurcze dziewczyny chyba wracają mi mdłości ,długi czas miałam już spokój ale niestety wczoraj i dziś poleciał wieczorny paw . Najpierw mam mega uczucie głodu i na szybko zjadam kanapkę a po zjedzeniu zaraz zaczyna mnie naciągać staram się wtedy głęboko oddychać i walczyć z tym ale i tak kończy się pocałunkiem z muszla .Tak więc po tym czułym pożegnaniu z toaleta udaje się na nocny spoczynek .Jutro będę wam od rana marudzić ,że się stresuje wynikami a dla zabicia czasu będę czytać nocne posty bo dziś rzeczywiście ledwo można nadążyć 😁Dobrej nocy dziewczyny przytulam was i Fasolki do jutra .
Śpij dobrze kochana, spokojnej nocy i odpoczywaj. Dużo masz ostatnio nerwów, więc niech chociaż sny będą przyjemne. ❤️
 
reklama
Kochana ale to miało być prenetalne czy zwykła wizyta u prowadzącego? Jeśli nie policzył jako wizytę z usg to i tak dobrze ale dla mnie to dziwne takie wizyty bo ja chodząc prywatnie zawsze mam wizytę z usg 🤔
Zwykła wizyta, prenatalne miałam dokładnie 13 dni temu ale w innym miejscu, na fundusz. To jest w porządku,że nie policzył za wizytę z USG ale w sumie mógł już zrobić tą pełna wizytę z dopłatą. Może nie chciał mi tak bardzo szarpnąć z kieszeni bo jeszcze te wszystkie wymazy robiłam. A ja jeszcze niezadowolona, bo nie było pełnego USG. Kobiecie nie dogodzi. 😋 No ale z cytologia zawalił. Mam jednak taka doświadczenie,że lepiej jest do ginekolog iść do południa. Po południu i wieczorem to widać,że już są zmęczeni, czasem bardziej nawkurzani, może być opóźnienie w gabinecie więc robi się bardziej nerwowo.
 
Kurcze dziewczyny chyba wracają mi mdłości ,długi czas miałam już spokój ale niestety wczoraj i dziś poleciał wieczorny paw . Najpierw mam mega uczucie głodu i na szybko zjadam kanapkę a po zjedzeniu zaraz zaczyna mnie naciągać staram się wtedy głęboko oddychać i walczyć z tym ale i tak kończy się pocałunkiem z muszla .Tak więc po tym czułym pożegnaniu z toaleta udaje się na nocny spoczynek .Jutro będę wam od rana marudzić ,że się stresuje wynikami a dla zabicia czasu będę czytać nocne posty bo dziś rzeczywiście ledwo można nadążyć 😁Dobrej nocy dziewczyny przytulam was i Fasolki do jutra .
Marudź od rana, masz do tego pełne prawo. Przeginają już z tym czasem oczekiwania. 😑 Proszę tu jutro meldować prawidłowy wynik badania! 🙂

Mnie też jeszcze łapią czasem mdłości, ale takie bez wyrzutu i pocałunku z WC.😃 Biorę to jednak za dobry znak, w stylu : Dobrze, nadal jesteś w ciąży. 😋

Dobrej i spokojnej nocy. 🙂
 
Ja z kolei muszę powiedzieć od siebie, że przez brak wątku prywatnego i ogrom widomości nie jestem w stanie na bieżąco śledzić wszystkiego tak jak bym chciała. Jeszcze do końca zeszłego roku dawałam radę, ale teraz wiadomości robi się po kilkanaście-kilkadziesiąt dziennie. Po pracy jak wracam zajmowało mi to bardzo dużo czasu, żeby wszystko nadrobić, aż w końcu odpuściłam i sprawdzam widomości raczej na bieżąco i jak mam coś powiedzenia to piszę. Czasem jednak ciężko się wstrzelić w środek konwersacji.
Zgadzam się w 100% nie jestem w stanie czytać dziennie 20-30 stron mając już dziecko i pracę
 
Ja stracilam ciaze w 14tyg I dotalam tabletki na wywolanie poronienia. Strasznie to przezylam, te skurcze byly okropne. Od tego czasu boje sie wywolywania porodu sztucznie a ze wzgledu na cukrzyce mialabym wywolywany. Mialam 2 cesarki, pierwsza bo byl problem z przeplywamy krwii w ciazy a w drugiej lekarz mowil ze on rekomenduje cesarke ale jak sie upre to moga wywolac dlatego tez mialam cesarke. Ja śmigałam po nich bardzo szybko, największym utrudnieniem był zakaz prowadzenia pojazdów przez 6 tyg.
Czemu nie można prowadzić przez 6 tyg?
A zawiesić i poczekać miesiac? I jeszcze by ta osoba zaczęła dawać info, że szuka pracownika? Do wygrania sprawa.

Nawet mielismy taką sytuacje, że dziewczyna zamkneła firmę i poszła do przyszłego teścia pracować i w sądzie wygrała z odsetkami kase z ZUS (ślubu nie mieli wiec cicho siedzieli że teść).

Jedna też była przegrana, bo dziewczyna zwolniła się z firmy, bo mała wypłata, miesiac przerwy, zatrudniła się znów z dużą wypłatą na to samo stanowisko i ZUS wykrył to. A mówiłam by nie do tej samej firmy, a mogli z wójkiem pogadac by dziewczynę przyjął...
Wystarczy zmienić wymiar etatu. Iść na L4 na 1dzien, dostać podwyżkę lub premie i na L4 iść po 62 dniach. W obu przypadkach naliczana jest nowa podstawa do l4
 
Ja mam jutro amniopunkcje i trochę się denerwuje. Cieszę się że dotrwałam do tego terminu. Miała któraś z Was takie badanie?
Trzymam kciuki za szybki i dobry wynik. A możesz napisać co jest wskazaniem do niej? Przepraszam jak już pisałaś ale przy tylu wiadomościach mi umknęło.

A nie możemy zrobić tak, ze już teraz utworzymy wątek prywatny, a nowe dziewczyny będziemy dodawać sukcesywnie? Czy tak się nie da technicznie tego ogarnąć? Ja mało co technicznie to forum ogarniam 🤷‍♀️
Da się 🙂 w każdej chwili można kogoś dodać . Wtedy też trzeba napisać do ,, góry ":)

Ja nie wiem jak mam spać. Zawsze moją ulubioną pozycja byla na boku z podkulonymi nogami. Teraz mam jakiegoś schiza ze dziecku bedzie nie wygodnie i leze na wznak. Ale po tym nie mogę wytrzymac z bolu krzyża 🙈 Poza tym dokuczają mi mdlosci wiec zdarza sie ze spię pol nocy na siedząco..😥
Z tego co czytałam to na plecach ( na wznak ) to najgorsza pozycja. Są utrudnione jakie przepływy. Najlepsze pozycje są boczne ( najlepiej na lewym boku.
Ja zawsze i najlepiej zasypia mi się na brzuchu ale staram się przestawić chociaż niby dopóki nie sprawia dyskomfortu nie jest zabronione.

Jeżeli chodzi o poduszkę to w pierwszej ciąży nie miałam ale brzuszka też nie miałam więc nie bardzo była mi potrzebna. Teraz niby jeszcze brzucha nie mam ale jakoś nie mogę nieraz znaleźć sobie miejsca i też myślę nad poduszką. Bolą mnie często krzyże , ale to chyba nie objaw ciąży 🤔 bo przecież jeszcze nie obciążone są brzuszkiem.
 
reklama
Do góry