reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Witam nowe dziewczyny i tulę brzuszki 😘

U mnie w pracy wiedzą od 10tc. Teraz sezon chorobowy. I prosiłam dziewczyny by w razie przeziebień dały znać to się będę u siebie w pokoju bunkrować. Niestety. France -to bardzo łagodne okreslenie- cicho siedzą... przez przypadek się dowiedziałam, że jedna gardło boli, druga smarka, trzecia podkaszluje, inna nie przyszła do pracy i wyszło że od paru dni źle się czuła... Zero wsparcia i współczucia. Zła jestem, bo ja tylko praca i dom. A załapałam katar (póki co tylko), ale męczę sie niesamowicie już ponat tydzień, bo nie chciało im się powiedzieć...
Też tak macie w pracy?
Ja od soboty na zwolnieniu, miałam pracować do końca stycznia ale pracuje w przedszkolu a tak co chwilę któreś kicha, kaszle, smarka i niby wszystkie z alergią, a później nje ma ich po 2 tygodnie. Też złapałam katar dopiero mi przechodzi a męczyło mnie dobre 2 tygodnie.
 
Może spróbuj z inhalacją? Ja zachorowałam w 8 tygodniu, byłam na antybiotyku.
Jestem na czosnku z mlekiem, Irigasinie, inhalacji z soli, syropku z sosny i wodzie do noska 😁 Czasem rumianek, hertata z imbirem i syrop z cebuli. Do tego na ustach wyszło mi "zimno" i smaruję Sudocremem -widzę, że powoli schodzi. Eh...
 
robiłam posiew, bo w cytologii wyszły mi liczne leukocyty, a parę lat temu już się leczyłam z ureoplasmy, więc dla świętego Spokoju zrobiłyśmy i jak widac Spokoju nie mam... Pobierała mi moja lekarka z szyjki, ale ponoć generalnie nie ginekolodzy pobierają tylko z cewki.... Odkąd wiem że mam tą bakterie znowu, czuję dyskomfort raz na czas po sikaniu, ale nie wiem czy to nie psychika tak dziala.... Konsultowałam się na cito z lekarka jak odebrałam wynik, ale powiedziała że dopóki nic się nie dzieje z szyjka to nie daje antybiotyku i już sama nie wiem, bo też się naczytałam :-( idę do niej w środę to jeszcze obgadam temat....
lekarka zapewne wie co robi, tylko
przecież antybiotyk dają nawet w ciąży przy grzybicznych sprawach a tez nic się z szyjka nie dzieje…
A przy poprzedniej przygodzie dawali coś ?
Mi tez powtarzali, ze partner również powinien się zbadać i ewentualnie przejść kuracje antybiotykiem bo będziemy się tak zarażać nawzajem ale dziwnym trafem on czysty wiec podejrzewam, ze złapało mnie w gabinecie albo na sorze jak byłam dwa dni przed przyjęciem na oddział :/
 
Ja od soboty na zwolnieniu, miałam pracować do końca stycznia ale pracuje w przedszkolu a tak co chwilę któreś kicha, kaszle, smarka i niby wszystkie z alergią, a później nje ma ich po 2 tygodnie. Też złapałam katar dopiero mi przechodzi a męczyło mnie dobre 2 tygodnie.
Mamusie niech wam dają zaświadczenie od lekarza. Moja ma alergię i astmę. Tylko zima nie miała kataru, a tak non stop. Kazali mi zaświadczenie od lekarza alergologa i za każdym razem od zwykłego by przebadał czy nie choróbka jakaś.
 
Mamusie niech wam dają zaświadczenie od lekarza. Moja ma alergię i astmę. Tylko zima nie miała kataru, a tak non stop. Kazali mi zaświadczenie od lekarza alergologa i za każdym razem od zwykłego by przebadał czy nie choróbka jakaś.
tak robimy. Moja też alergiczka. Ale niektórzy uważają ze jak dziecko ma alergię to już nie choruje i można każdy katar i kaszel na tą alergię zgonić
 
Dzień dobry, dziś w końcu wizyta po 5 tygodniach u prowadzącego 🫣 mam nadzieje, że nie otrzymam zaraz telefonu o odwołaniu wizyty. W czwartek prenatalne, ale myśle że dziś już też mój gin zrobi porządne usg.
Całą noc śniły mi się mega głupoty, ludzie których nie widziałam lata 😂 nie wiem skąd to się bierze…
Trzymajcie kciuki za bobo ✊🏼✊🏼
Ktoś jeszcze ma wizytę?
Apropo snów, to ja też odkąd jestem w ciąży mam takie dziwne i bardzo wyraźne sny, nigdy aż tak nie miałam, nie wiem czy to ciąża tak na to wpływa czy :D czasami jak się budzę i dotrze do mnie jaki miałam sen, to nie mogę ogarnąć jakim cudem mogły mi się przyśnić takie dziwactwa 😅
 
reklama
Apropo snów, to ja też odkąd jestem w ciąży mam takie dziwne i bardzo wyraźne sny, nigdy aż tak nie miałam, nie wiem czy to ciąża tak na to wpływa czy :D czasami jak się budzę i dotrze do mnie jaki miałam sen, to nie mogę ogarnąć jakim cudem mogły mi się przyśnić takie dziwactwa 😅
słyszałam kiedyś, że to sprawka ciąży 🫣 w poprzedniej ciąży też śniły mi się takie historie, że nie jeden hit kinowy by z tego nakręcili. Jak tak myśle to dzisiejszy sen był nawet normalny 😂 poprzednio potrafiły mi się śnić jakieś wilkołaki czy apokalipsy zombie. Chyba za dużo netflixa oglądałam 😂
 
Do góry