reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja dzis od rana rozbieralam choinkę i to samo jak się schylilam i podniosłam to zawroty glowy.
Ja mam dziewczyny to samo i zastanawiałam się dlaczego 🧐 w końcu teraz powinno już być coś lepiej… mi zazwyczaj jest słabo z rana po śniadaniu, muszę trochę poleżeć, a później już przechodzi i mogę w miarę normalnie funkcjonować do późnego popołudnia, kiedy zaczynam już być zmęczona. Nie wiem jak Wy ale ja dosyć ciezko znoszę ciążę, ale nie chce się nakręcać, bo wiem, ze będzie tylko gorzej - większy brzuch itp…
 
reklama
A mi glukoza wyszła okej, a może ja coś źle zrozumiałam i ta glukoza tez jest mierzona normalnie przy morfologii 🤔 kurcze ja myslam ze glukoze tylko mierzą przy wypiciu tego płynu... teraz zgłupiałam 😄🙈
Glukozę tez bada się z krwi - wtedy trzeba pobierać na czczo. Ja za każdym razem od początku ciąży jak mam morfologię to tez mam zleconą glukozę.
 
Ja mam dziewczyny to samo i zastanawiałam się dlaczego 🧐 w końcu teraz powinno już być coś lepiej… mi zazwyczaj jest słabo z rana po śniadaniu, muszę trochę poleżeć, a później już przechodzi i mogę w miarę normalnie funkcjonować do późnego popołudnia, kiedy zaczynam już być zmęczona. Nie wiem jak Wy ale ja dosyć ciezko znoszę ciążę, ale nie chce się nakręcać, bo wiem, ze będzie tylko gorzej - większy brzuch itp…
Teoretycznie 2 trymestr powinien być najlżejszy. Mnie pierwszy wymęczył, teraz widzę lekka poprawę, zobaczymy jak będzie dalej. Mam duże nadzieje :)
 
Mi powiedział że według niego wynik aminopunkcji będzie ok to znaczy że wykluczy te wady bo usg mam dobre. Moje ryzyko dla trisomi 18 skorygowane to 1:113 a trisomia 13 1:123. Niestety jest to bardzo duże ryzyko. Nie wiem czy iść na aminopunkcje ale to dopiero za 3 tyg czy zapisać się do ginekologa genetyka skonsultować z nim wszystko i zrobić test nifty
Hej u nas ryzyka wszystkich trisomii w tym zespołu Edwardsa 1:4 zalecono nam amniopunkcje na którą wstępnie jestem umówiona na 17 stycznia. W międzyczasie zrobiliśmy Nifty Pro i właśnie czekamy na wynik .
 
Hej u nas ryzyka wszystkich trisomii w tym zespołu Edwardsa 1:4 zalecono nam amniopunkcje na którą wstępnie jestem umówiona na 17 stycznia. W międzyczasie zrobiliśmy Nifty Pro i właśnie czekamy na wynik .
Kiedy będziesz miała wyniki Nifty? A usg wyszlo w porządku? Tez masz takie wyniki na podstawie Papp-a?
 
reklama
Kiedy będziesz miała wyniki Nifty? A usg wyszlo w porządku? Tez masz takie wyniki na podstawie Papp-a?
Pappa wyszło źle do tego na USG widoczna przepuklina pępowiny co jest objawem choroby genetycznej ,reszta parametrów w porządku .Wynik w przyszły poniedziałek najpóźniej w środę.Czekamy z niecierpliwością i wiata ,że to jednak wada anatomiczna którą da się zoperować po porodzie a nie choroba genetyczna .
 
Do góry