reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
A mi glukoza wyszła okej, a może ja coś źle zrozumiałam i ta glukoza tez jest mierzona normalnie przy morfologii 🤔 kurcze ja myslam ze glukoze tylko mierzą przy wypiciu tego płynu... teraz zgłupiałam 😄🙈
Może widzi inne wskazania do wczesnej krzywej, np, też wiem że lekarze mogą zlecić wcześniej przy nadwadze.
Kluczowe czy z ust lekarza padło słowo "krzywa" :) wydaje mi się że skoro normalną glukozę już miałaś to teraz faktycznie mógł zlecić krzywą. A jaki wyszedł Ci wynik wtedy? To czy trzeba powtarzać to w zależności faktycznie od lekarza, ale z tego co wiem to większość nie zaleca powtarzania tylko między się regularnie glukometrem:)
 
A mi glukoza wyszła okej, a może ja coś źle zrozumiałam i ta glukoza tez jest mierzona normalnie przy morfologii 🤔 kurcze ja myslam ze glukoze tylko mierzą przy wypiciu tego płynu... teraz zgłupiałam 😄🙈
ja miałam robiona krzywa na początku od razu że względu na wiek 35+ i polecam kupić sobie glukoza cytrynową :-)
 
Właśnie on mówił o glukozie 😆 tylko ja myslam ze glukoza to równa się krzywa 😄🙈 wyniki z krwi mam dobre, nie mam nadwagi i nigdy nie miałam problemów z cukrzycą w ogóle z niczym chyba się nie dogadałam 😄 ale zapytam jeszcze przy badaniu, kupie na wszelki wypadek...
 
Właśnie on mówił o glukozie 😆 tylko ja myslam ze glukoza to równa się krzywa 😄🙈 wyniki z krwi mam dobre, nie mam nadwagi i nigdy nie miałam problemów z cukrzycą w ogóle z niczym chyba się nie dogadałam 😄 ale zapytam jeszcze przy badaniu, kupie na wszelki wypadek...
Ja w pierwszej ciąży miałam wyniki z krwi wzorcowe, glukoza na czczo idealna, jestem szczupła (wtedy w ogóle byłam filigranowa) a cukrzyca mi wyszła 😂 teraz musiałam robić badanie szybciej właśnie przez cukrzycę z pierwszej ciąży, byłam nastawiona że na bank znowu będzie... I co? Ni ma cukrzycy 😂 także nie ma reguły 😂 ale tez w twoim wypadku nie ma wskazań na pierwszy rzut oka na takie badanie więc pewnie faktycznie chodziło po prostu o glukozę na czczo 🙂
 
Ja w pierwszej ciąży miałam wyniki z krwi wzorcowe, glukoza na czczo idealna, jestem szczupła (wtedy w ogóle byłam filigranowa) a cukrzyca mi wyszła 😂 teraz musiałam robić badanie szybciej właśnie przez cukrzycę z pierwszej ciąży, byłam nastawiona że na bank znowu będzie... I co? Ni ma cukrzycy 😂 także nie ma reguły 😂 ale tez w twoim wypadku nie ma wskazań na pierwszy rzut oka na takie badanie więc pewnie faktycznie chodziło po prostu o glukozę na czczo 🙂
U mnie podobnie - w pierwszej ciąży cukrzyca a teraz z krzywej robionej w 11 tygodniu nie wyszła.
Kazali mi powtórzyć krzywą w 24 tygodniu. A Ty będziesz powtarzać?
 
U mnie podobnie - w pierwszej ciąży cukrzyca a teraz z krzywej robionej w 11 tygodniu nie wyszła.
Kazali mi powtórzyć krzywą w 24 tygodniu. A Ty będziesz powtarzać?
Niestety też :( ja w ogóle za tym pierwszym razem byłam w mega szoku, bo mierzyłam potem cukry całą ciążę i nigdy przenigdy nie miałam cukru ponad normę... Pardon, raz, po kinie gdzie zeżarłam nachosy, popcorn i wypiłam litr coli 😂
 
Niestety też :( ja w ogóle za tym pierwszym razem byłam w mega szoku, bo mierzyłam potem cukry całą ciążę i nigdy przenigdy nie miałam cukru ponad normę... Pardon, raz, po kinie gdzie zeżarłam nachosy, popcorn i wypiłam litr coli 😂

To ciekawe🤔 a byłaś na diecie?
Mi diabetolog powiedziała że pewnie w 24 tygodniu mi już wyjdzie cukrzyca🙄
W poprzedniej ciąży też nie miałam przekroczeń ale byłam na diecie od krzywej już do końca.
 
reklama
Ale nie widział bo maluch się obracał? Nie powiedział nic? 😕
W 11tc powiedział że nie widzi, ale wątroby nie widzi, woreczka... Żeby za 2 tyg przyjechać priv. Wiec jak pojechałam priv do niego z rodzinką (bo maż i córa chcieli małe zobaczyć) to nic nie powiedział. Wszystko jeszcze raz se ogladał. Czasem coś mówił. Ogólnie że Ok. A wypis dostałam mailem, bo drukarka nie chciała wydrukować. I tam NT jest puste.
 
Do góry