reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Pappa wyszło źle do tego na USG widoczna przepuklina pępowiny co jest objawem choroby genetycznej ,reszta parametrów w porządku .Wynik w przyszły poniedziałek najpóźniej w środę.Czekamy z niecierpliwością i wiata ,że to jednak wada anatomiczna którą da się zoperować po porodzie a nie choroba genetyczna .
Ja się zastanawiam nad konsultacja z genetykiem i kolejnym usg. Wczoraj w usg wszystko w normie kość nosową widoczna serduszko biję pozostałe parametry również w normie tylko ten test papp-a wszystko zepsuł, dziwi mnie również to jak szybko dostałam wyniki 03.01 robiłam badanie a 04.01 mialam już wyniki. Zrobię najpierw test Nifty narazie aminopunkcje odpuszczam
 
reklama
Ja się zastanawiam nad konsultacja z genetykiem i kolejnym usg. Wczoraj w usg wszystko w normie kość nosową widoczna serduszko biję pozostałe parametry również w normie tylko ten test papp-a wszystko zepsuł, dziwi mnie również to jak szybko dostałam wyniki 03.01 robiłam badanie a 04.01 mialam już wyniki. Zrobię najpierw test Nifty narazie aminopunkcje odpuszczam
Do nas pani genetyk dzwoniła następnego dnia po otrzymaniu złych wyników .Mówiła ,że dzwoni na prośbę mojego ginekologa natomiast szczerze mówiąc rozmowa wcale nie dała mi jakiś nowych informacji .Pytałam ja czy można wykonać wcześniej biopsję kosmówki mówiła ,że tak i potwierdziła opinie ginekologa ,że mimo wszystko zaleca amnio bo często materiał pobrany z biopsji nie nadaje się do wykonania badania .Nifty zrobiliśmy w dużej mierze bo chcieliśmy a nie, że był nam narzucony czy jakoś specjalnie polecany .
 
Do nas pani genetyk dzwoniła następnego dnia po otrzymaniu złych wyników .Mówiła ,że dzwoni na prośbę mojego ginekologa natomiast szczerze mówiąc rozmowa wcale nie dała mi jakiś nowych informacji .Pytałam ja czy można wykonać wcześniej biopsję kosmówki mówiła ,że tak i potwierdziła opinie ginekologa ,że mimo wszystko zaleca amnio bo często materiał pobrany z biopsji nie nadaje się do wykonania badania .Nifty zrobiliśmy w dużej mierze bo chcieliśmy a nie, że był nam narzucony czy jakoś specjalnie polecany .
Mi odrazu wypisał skierowanie amino. Jestem z Lubelskiego dal mi skierowanie na Warszawę i kazap zapisać się do konkretnego lekarza tłumacząc mi to tym że u nas w Lubelskim nie wykonują takich zabiegów. Cały czas próbuję nie dopuścić do siebie tego że coś może być nie tak. Trusomia 21 tez źle Ci wyszła?
 
Mi odrazu wypisał skierowanie amino. Jestem z Lubelskiego dal mi skierowanie na Warszawę i kazap zapisać się do konkretnego lekarza tłumacząc mi to tym że u nas w Lubelskim nie wykonują takich zabiegów. Cały czas próbuję nie dopuścić do siebie tego że coś może być nie tak. Trusomia 21 tez źle Ci wyszła?
Trisomia 21 1:210 Trisomia 18 1:4 Trisomia 13 1:10
U nas szczęście w nieszczęściu ,że amnio (jeśli Nifty będzie zły ) będzie robił mój lekarz a mam do niego zaufanie .Jeśli wynik Nifty okaże się cudem dobry wtedy powiedział ,że odstąpił by od amniopunkcji.
 
Trisomia 21 1:210 Trisomia 18 1:4 Trisomia 13 1:10
U nas szczęście w nieszczęściu ,że amnio (jeśli Nifty będzie zły ) będzie robił mój lekarz a mam do niego zaufanie .Jeśli wynik Nifty okaże się cudem dobry wtedy powiedział ,że odstąpił by od amniopunkcji.
Istotny jest też wiek ,ja mam 37 lat .
 
Wlasnie ja nie mam skierowania, przychodzę do szpitala gdzie jest mój lekarz mówię że mam zrobić takie badanie I robią, wyniki mam później online i mój lekarz od razu u siebie w systemie
U mnie tak samo ,fizycznie nie miałam w ręce skierowania ani na prenatalne ani na amnio ,pewnie dlatego że lekarz wystawia i robi w tej samej placówce
 
Ja mam 31 lat u mnie trisomia 18 1:114 i ttisomia 13 1:123. Wolna podjednostka beta bardzo niska 0,525q Mom a Papp-a 0,2005 Mom
Ale na USG obraz prawidłowy a to daje ogromną nadzieję ,że jednak wszystko dobrze się skończy .Dokładnie wiem co teraz czujesz ale głowa do góry u ciebie nie jest aż tak źle ...❤️
 
reklama
Do góry