reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ja w czwartek będę pila glukozę ale mam wskazanie bo przy pierwszej morfologi wyszła mi glokoza na czczo 94 a norma jest 92 więc pewnie wyjdzie cukrzyca ciazowa. Piłam już to w pierwszej poronionej ciąży i można przeżyć.
A mi glukoza wyszła okej, a może ja coś źle zrozumiałam i ta glukoza tez jest mierzona normalnie przy morfologii 🤔 kurcze ja myslam ze glukoze tylko mierzą przy wypiciu tego płynu... teraz zgłupiałam 😄🙈
 
Mi powiedział że według niego wynik aminopunkcji będzie ok to znaczy że wykluczy te wady bo usg mam dobre. Moje ryzyko dla trisomi 18 skorygowane to 1:113 a trisomia 13 1:123. Niestety jest to bardzo duże ryzyko. Nie wiem czy iść na aminopunkcje ale to dopiero za 3 tyg czy zapisać się do ginekologa genetyka skonsultować z nim wszystko i zrobić test nifty
 
Moje znajome tez długo czekały na wyniki a tu z dnia na dzień. Na usg I trymestru wszystko ok Fhr 166 NT2,3mm ale niestety wyniki papp-a dały wynik wysokiego ryzyka trisomi 18 i 13 jestem załamana dostałam skierowanie na aminopunkcję😔
Wiem ze to słabe pocieszenie ale dziewczynom na pappie wychodzą takie rzeczy ze szok a dzieci rodzą się całkowicie zdrowe, to jest badanie statystyczne, już sam wiek daje ryzyko ale to nie znaczy że dziecko będzie chore. Mi USG wyszło ok ale pomiar utrudniony był, papy jeszcze nie odebrałam żeby się nie nakręcać, pewnie też po przeliczeniu tego wyjdzie kiepsko ale chyba na amnio się nie zdecyduję
 
A mi glukoza wyszła okej, a może ja coś źle zrozumiałam i ta glukoza tez jest mierzona normalnie przy morfologii 🤔 kurcze ja myslam ze glukoze tylko mierzą przy wypiciu tego płynu... teraz zgłupiałam 😄🙈
Glukoza na czczo normalnie jest przy morfologi, doustny test obciążenia glukoza to picie glukozy i oznaczanie na czco po godzinie od wypicia i po dwóch. Jak ci wyszła dobrze glukoza na czczo to raczej powinnaś mieć później to badanie.
 
J
Wiem ze to słabe pocieszenie ale dziewczynom na pappie wychodzą takie rzeczy ze szok a dzieci rodzą się całkowicie zdrowe, to jest badanie statystyczne, już sam wiek daje ryzyko ale to nie znaczy że dziecko będzie chore. Mi USG wyszło ok ale pomiar utrudniony był, papy jeszcze nie odebrałam żeby się nie nakręcać, pewnie też po przeliczeniu tego wyjdzie kiepsko ale chyba na amnio się nie zdecyduję
Ja zrobię test nifty , test mogę zrobić juz w tym tygodniu ciąży a czekać tyle czasu na aminopunkcje i potem na wyniki to jednak stres nie mały. I szczerze powiem ze boję się aminopunkcji
 
Mi powiedział że według niego wynik aminopunkcji będzie ok to znaczy że wykluczy te wady bo usg mam dobre. Moje ryzyko dla trisomi 18 skorygowane to 1:113 a trisomia 13 1:123. Niestety jest to bardzo duże ryzyko. Nie wiem czy iść na aminopunkcje ale to dopiero za 3 tyg czy zapisać się do ginekologa genetyka skonsultować z nim wszystko i zrobić test nifty
Myslam ze duże ryzyko jest jak wychodzi poniżej 100... a tutaj okazuje się , że są inne wytyczne. Zupełnie nie rozumiem tych pomiarów😕🙄 Jeśli będziesz się czuła spokojniejsza to zrob nifty,
 
reklama
Myslam ze duże ryzyko jest jak wychodzi poniżej 100... a tutaj okazuje się , że są inne wytyczne. Zupełnie nie rozumiem tych pomiarów😕🙄 Jeśli będziesz się czuła spokojniejsza to zrob nif
Nie wytrzymam chyba tej niepewności, mam w domu dwoje zdrowych chłopaków nigdy nie robiłam testu papp-a zawsze na podstawie usg lekarz mowil czy jest ok a teraz nie wiem co mnie na to pokusiło
 
Do góry