reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

@Będęwkoncumama! Będzie dobrze! 🍀🍀❤️❤️
Ja już też kupiłam legginsy ciążowe, ale z allegro bo te z sinsaya jakieś małe jak patrzyłam na wymiary 😳
No i w końcu muszę zdecydować się na jakąś poduszkę. Niby brzucha jeszcze nie ma ale jelita wypchało już do góry ;) także muszę mieć jaśka wbitego pod plecy a drugiego pod brzuchem bo czuję się już jak w zaawansowanej 😅
Co do poduszki, ktoś pisał że decyduje się na u. Ja też zdecydowana byłam na u ale potem wyczytałam żeby mamusie letnie zwróciły uwagę na to że ona grzeje z obu stron, a że my mamy w domu zawsze gorąc jakich mało to chyba przerzuce się na c :) także daję znać jakby się komuś przydało:)
Ja mam też już podusie, ale taką tylko między nogi -klinek. Bo mnie w dole gniecie jak śpię na boku. Mi wystarczy.
 
reklama
U mnie tylko ja widzę, wszyscy mówią że po mnie będzie późno widać bo ćwiczę i mięśnie trzymają macicę (czytalam ze faktycznie moze tak byc) 😵‍💫🤔 ale też kupiłam spodnie na gumce i leginsy, wzdęcia też są wiec nie ma,rady brzuch wypycha🙈 . Czytam o tych kłóciach i bólach u was ja nic takiego nie czuje teraz to nie wiem czy dobrze czy źle🙈🙈🙈
 
Nie zakładałam tej aplikacji w końcu. Korzystam normalnie z przeglądarki. Może niech ktoś inny się wypowie na jej temat 🙆‍♀️


Też chodzę do śla, choć jak płacę prywatnie, to ceny mnie tam powalają 😱 Ostatnio robiłam w innym laboratorium i było o wiele taniej. Ale to prawda, że jest super rozwiązanie z kolejką - nie trzeba się stresować ludźmi i wdawać się z nimi w dyskusję 😎
Tak ja tez korzystam z Śla i polecam ;) chociaż prawda jest taka, że ceny są tam dosyć wysokie. Nie wiem jak u Was, ale u mnie najniższe ceny są tak naprawdę w normalnej przychodni. Pierwsze badania te bardzo rozbudowane robiłam właśnie w zwykłej mojej przychodni i tam wychodziło najtaniej, a teraz już kilka razy z rzędu jest sama morfologia i mocz wiec korzystam z Śla, bo jest wygodnie. :)
 
Za pierwszym razem nie było widać brzuszka to czekałam, a za drugim było mnóstwo ludzi, powiedziałam i weszłam bez kolejki, ale te "oczy patrzace i chcące mnie zabić"... Nic fajnego. Trza to zlać.
Dziewczyny mi lekarz zalecił nosić zawsze przy sobie kartę ciąży najlepiej w torebce, bo w razie jakiejś nagłej sytuacji czy omdlenia czy nawet wezwania karetki, medycy znajdą dokumenty i też kartę i wiedza od razu, że jesteśmy w dwupaku. A postępowanie przy chociażby pierwszej pomocy może być inne dla ciężarnych. Także polecam nosić :) a przy okazji ma się ja zawsze przy sobie w razie jakichś spięć np w przychodni 😂
 
Jak znajdziesz ciekawy link o tym to podeslij proszę. Mnie od wczoraj boli, nie wiem czy to po tym usg? Było delikatne, ale może ze dużo dłużej niż zwykle? Sama nie wiem, ale teraz sobie leżę i tez mnie strasznie kłuje po lewej stronie jakby jajnik, coś jak na owulacje ból. Sama nie wiem już.. i przy zmianie pozycji z boku na bok tez bardziej odczuwalne
Też tak kochana miałam bodajże w nd albo pon, identycznie kuło jak na owulkę.
 
Czekam właśnie na pobranie krwi do badań prenatalnych i zobaczcie jaki absurd na drzwiach. Pierwszeństwo dla kobiet w ciąży, ale w II i III trymestrze 🫣
Ktoś kto to wymyślił ewidentnie w ciąży nigdy nie był…
Fajnie ze dzieci do lat 3 wejdą przed osoba w ciazy która może tam siedzieć prawie porzugana , ciekawe jak weryfikują kto w jakim trymestrze jest. Ja na początku robiłam jakieś badanie może w 8 tyg i czekałam w kolejce do rejestracji byłam chyba trzecia a w rejestracji powiedziałam ze jestem w ciazy miałam wynik bety i książeczkę zasłużonego honorowego dawcy krwi i pani powiedziała ze teraz wchodzę jako pierwsza na pobranie ja bo jestem w ciazy
 
Dziewczyny mi lekarz zalecił nosić zawsze przy sobie kartę ciąży najlepiej w torebce, bo w razie jakiejś nagłej sytuacji czy omdlenia czy nawet wezwania karetki, medycy znajdą dokumenty i też kartę i wiedza od razu, że jesteśmy w dwupaku. A postępowanie przy chociażby pierwszej pomocy może być inne dla ciężarnych. Także polecam nosić :) a przy okazji ma się ja zawsze przy sobie w razie jakichś spięć np w przychodni 😂
O, dobrze wiedzieć z też będę nosić. Chociaż w mojej jest niewiele,.tylko pierwsze badanie.
A ostatnio się zastanawiałam czy działa ten głośny system zgłaszania ciąż, niby on po to był żeby w szpitalu mieli dostęp do naszych informacji medycznych. Ciekawe czy pacjentki też mogą to zobaczyć 🤔
 
O dzięki bo już nawet do męża pisałam że dobrze że serduszko bije bo chyba bym na IP pędziła tak boli... Mnie kłuło tak od czasu do ale raczej delikatnie i przy zaparciach ale wczoraj super się wyproznialam a dziś od rana taki ból 😭 zaraz sobie obczaje
Tak zgadza się są to raczej więzadła, które potrzymuja macice. Mimo to idę sprawdzić, może się czegoś dowiem 😉
 
reklama
Mój lekarz wczoraj to samo mowil na temat tych kłuć, dziwnych bóli itd że teraz w ciąży to wszystko będzie tak wyglądać, żeby się nie stresować. U mnie wczoraj w usg zobaczył zgrubienie w ścianie macicy, zapytałam czy to coś niepokojącego, mowi ze nie, że nie wie co to jest, być może taka moja uroda, że generalnie ciąża to taki okres, że dużo niezidentyfikowanych rzeczy się może pojawić, ale żebym się nie stresowała 😀
 
Do góry