reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Spokojnie nie dajmy się zwariować... Powtórzę jeszcze raz co mi powiedział lekarz który pracuje w klinice genetycznej... Badanie USG, pappa oraz dna płodu nie dają żadnej gwarancji na chore lub zdrowe dziecko... Na USG zawsze może dojść do pomyłki a pappa i dna płodu to tak naprawdę statystki... Najbardziej miarodajnym badaniem jeśli nas coś niepokoi jest inwazyjna amniopunkcja... Ale jeśli USG wychodzi ok a pappa ma podwyższone ryzyko to należy uwzględnić głównie usg i to samo jest z dna płodu... USG i amnio jest najwygodniejsze bo to pierwsze jest źle tylko przez błąd lekarza a to drugie jeśli naprawdę dziecko jest chore 🤷 dlatego ja mimo iż mam córkę obciążona genetycznie i ja sama też to nie decyduje się na amniopunkcję (bo tej choroby i tak nie wykryje) ani na dna płodu 🤦 żebym nie musiała robić pappy na NFZ bo takie wymogi to też bym jej nie robiła 🤷
Dlaczego pappa miałaś na NFZ? Nic nie wiem o wymogach...
 
Ej dziewczyny muszę Wam się do czegoś przyznać, niezły ze mnie głąb 🤣🤣 dopiero teraz i to po poście xoxo. Bo napisała, że jej się apka zawiesiła i ja sobie myślę "jaka apka?🧐🤔". Ja dopiero teraz odkrylam, że jest ta aplikacja na telefon 🤣🤣 do tej pory cały czas wchodziłam przez przeglądarkę na telefonie i w kółko odświeżalam stronę 🤣🤣
No nie gadaj ja też korzystam z przeglądarki ale co się dziwić człowiek chyba z tych nerwów głupieje.Opowiem wam co ja dziś odwaliłam .....Jako, że samopoczucie kiepskie i ogólny leń postanowiłam zrobić partnerowi na kolację makaron z piersią z kurczaka i sos gotowiec ze słoika .Wszystko gotowe ,chłop wraca z pracy i mówię mu żeby sobie odgrzał makaron z sosem .Po chwili słyszę z kuchni "a co to za sos ?"no to mówię ,że pieczarkowy na co odpowiedź że smakuje jak dżem 😁😁😁.Oczywiście pomyliłam słoiki ,wlałam na patelnię dżem od teściowej który był w słoiku po sosie a właściwy sos stał sobie w lodówce .No cóż Gesslerowej ze mnie nie będzie .🤭🤭🤭
 
A kiedy zakładamy ten prywatny wątek? Kiedyś mi mignęło, że po prenatalnych? To tak w połowie stycznia, czy ma ktoś jeszcze później prenatalne? Chyba któraś miała 13? Ale przełożone na 11? Dobrze kojarzę? 🤔🤔
Ja mam też 13.01 i poki co ta data zostaje, ale jak czytam już wasze informacje "po" to coraz bardziej nie moge się doczekać i tak mi się dluuuzyyy 🙄🙄
 
Witajcie🌹przycupne nieśmiało ☺️
Termin mam na 6.07 już jestem po prenatalnym USG+pappa wszystko ok, niskie ryzyko. Nie wiem czy uda mi się w pełni cieszyć tą ciąża,mimo,że bardzo pragnęliśmy z mężem dziecka to Strach jest ogromny,bo pierwsze dzieciątko urodziłam martwe.
 
Laseczki spisałam nas na kartkę (sorki za nieczytelne pismo) żeby w miarę chronologicznie zrobić listę już do wątku prywatnego 😉 zrobiłam duże czystki i powiem szczerze że jestem już za zamknięciem listy bo tak naprawdę było wystarczająco dużo czasu żeby znaleźć forum (z tego co widziałam to tworzą się już wrzesniowki) a każdej nowej osobie będzie ciężko się otworzyć i dorównać weteranką 🤣 oczywiście to tylko moje zdanie 😉 prosiła bym o oznaczenie mnie (@Anuszka272) i uzupełnienie danych tam gdzie ich brakuje żeby było ideollo ❤️ kilka mam jest jeszcze na moim celowniku względem frekwencji bo jak większość z nas ustaliła chcemy aktywnego forum prywatnego a nie samych obserwatorów 🤷 wstawiam listę na zdjęciu a jak będę miała chwilę wrzucę ją w tekście
U mnie usg i om tak samo 19.07
 
reklama
Właśnie dzisiaj czytałam artykuły o tym w co noworodka ubierać latem, i co ze spaniem. Tutaj bardzo duży nacisk kładą na to żeby dziecka nie przegrzewać (ryzyko śmierci łóżeczkowej). Wychodzi na to ze jak będzie upalnie to życie w pieluszce 😂
Ja kiedyś słyszałam taka opinie ze dziecko powinno się ubierać odpowiednio do pogody skory my ubieramy krótki rękawek bo jest taka pogoda to dzieciątko nie potrzebuje swetra No ale tez z drugiej strony mi zawsze jest zimno i mam coś więcej ubrane bo wole zdjąć i nie marznąć a partner cały grudzień chodzi bez kurtki i mu jest akurat
 
Do góry