reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

ja 177 cm a dziecko crl ma raczej w średniej dla danego tygodnia, ale z kolei co przychodzę na usg jest starsze niż poprzednio, czyli przychodzę radośnie Np w 13+ a tu już jest 14+ itp co jest ciekawe bo akurat chodziłam na monitoring cyklu i doskonale wiem kiedy byla owulacja 🤔 a Bejbik rośnie jak chce 😅
Ja 175cm i tez doskonale wiem kiedy miałam owulacje wiec termin z miesiączki jest poprawny, a małe na usg 4 dni do przodu. Ale ja byłam podobno bardzo długim i prawie 4kg noworodkiem wiec może moje dziecko będzie po mamie. Muszę z teściowa sprawdzić jaki mąż był, ale on niski jak na mężczyznę wiec pewnie był w normie :)
 
reklama
Co do kawy odrzuciło mnie totalnie. Wcześniej piłam rozpuszczalną, teraz nie ruszam a na zapach sypanej mnie mdli. Pije za to herbatę, której wcześniej raczej nie piłam do tego czasami melisa, mięta. Co polecacie do picia na ciepło? W sobotę mam wizytę jak będzie ok to miałam iść na zwolnienie, córka obudziła się z gorączka więc zmiana planów mam wolne już dzisiaj ;)
Rumianek, mieta, woda z dodatkiem np imbir, cytryna, goździki; herbata z dodatkiem lub sama, kakao, czekolada. Co tam lubisz.
 
jak to jest z dentysta w ciazy wypadła mi plomba dosyć duża i dzisiaj zaczęło bolec trochę dzislo obok czytałam coś ze amalgantowej nie można zakładać bo costam przenikać może do płodu jedynie i ze znieczulenie można podawać spokojnie normalnie nie biorę znieczulenia nigdy ale to jest 8 i dosyć duży ubytek wiec pewnie costam będą chcieli wiercić
Mi wypadła plomba gdy byłam w 7 miesiącu, musiałam na szybko szukać dentysty z wolnym terminem i trafiłam na takiego, co nie chciał znieczulać. Miałam uzupełnianą białą plombę, ale ja tylko takie robię.
 
jedyne co to chyba trzeba wziąć pod uwagę, że małe dziecko dużo śpi Np. w wózku i przez to może być mu chłodniej bo się nie rusza cały czas tak jak my :-) rodzimy latem, więc tu z kolei trzeba pamiętać o nie przegrzaniu :-) ochronie przed słońcem itp. ;-) z drugiej strony przynajmniej nie będziemy musiały się męczyć z kombinezonami itp.
Moja była z maja i odrazu na dwór w 2 dzień bo ciepło było. W lecie w domu w pieluszce fikała, a jak spała w dzień w domu to pieluchą tetrową okrywałam. Na dwór wychodziłam pod wieczór jak chłodniej i krótkie body ubierałam z czapunią cienką (bo o uszach wszyscy wkoło mówili że przewieje), jak czułam zimne nóżki lub karczek to ubiarałam skarpetki, przykrywałam pieluchą tetrową. Trzeba karczek sprawdzać czy nie zimny lub nie mokry, stópki i rączki. Dzieci lubią się pocić wiec trzeba też w wózku sprawdzać czy plecki nie mokre -ja w upały małą na boczek przekładałam.
 
Ja 175cm i tez doskonale wiem kiedy miałam owulacje wiec termin z miesiączki jest poprawny, a małe na usg 4 dni do przodu. Ale ja byłam podobno bardzo długim i prawie 4kg noworodkiem wiec może moje dziecko będzie po mamie. Muszę z teściowa sprawdzić jaki mąż był, ale on niski jak na mężczyznę wiec pewnie był w normie :)
Powiem ci, że mój mąż urodził się bardzo długi (jakoś 62 cm), a jest przeciętnego wzrostu. Odkąd to usłyszałam, to już w ogóle nie patrzę na takie rzeczy.
 
Moja była z maja i odrazu na dwór w 2 dzień bo ciepło było. W lecie w domu w pieluszce fikała, a jak spała w dzień w domu to pieluchą tetrową okrywałam. Na dwór wychodziłam pod wieczór jak chłodniej i krótkie body ubierałam z czapunią cienką (bo o uszach wszyscy wkoło mówili że przewieje), jak czułam zimne nóżki lub karczek to ubiarałam skarpetki, przykrywałam pieluchą tetrową. Trzeba karczek sprawdzać czy nie zimny lub nie mokry, stópki i rączki. Dzieci lubią się pocić wiec trzeba też w wózku sprawdzać czy plecki nie mokre -ja w upały małą na boczek przekładałam.
ja to mam już niezła jazde z nastrojami, czytam to co napisałaś i już się rozczuliłam ❤️❤️
 
reklama
ja 177 cm a dziecko crl ma raczej w średniej dla danego tygodnia, ale z kolei co przychodzę na usg jest starsze niż poprzednio, czyli przychodzę radośnie Np w 13+ a tu już jest 14+ itp co jest ciekawe bo akurat chodziłam na monitoring cyklu i doskonale wiem kiedy byla owulacja 🤔 a Bejbik rośnie jak chce 😅
Ciekawe, ja z usg zawsze ta sama data przewidywanego porodu. A właśnie jest jeszcze ten pomiar pctl na usg i podane jest w procentach w moim przypadku przy crl 4.40 w 11+1 było ponad 60%. I pytanie czy to oznacza siatkę percentylową która informuje ile statystycznie jest w takim tygodniu ciąży dzieci o takich wymiarach?
 
Do góry