reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

A kiedy masz wizytę? A ten lekarz z prenatalnych mówił o ryzyku, ze widzi coś na usg?
W poniedziałek mam wizytę. U swojego ginekologa prowadzącego.

Na USG nic mi nie powiedział, że coś złego widzi.

Dopiero jak doszły wyniki z testu PAPP'a, wysłał mi cały opis badań prenatalnych z zaleceniem zrobienia amniopunkcji..
 
reklama
Ale razem z usg? Czy z samego pappa? Jaką miałaś przezierność bo u mnie w drugiej ciąży było ryzyko ale amniopunkcji nie robiłam bo u drugiego lekarza USG wyszło prawidłowo a pappa też podwyższyły trisomie na 1:200 bodajżt

Ale razem z usg? Czy z samego pappa? Jaką miałaś przezierność bo u mnie w drugiej ciąży było ryzyko ale amniopunkcji nie robiłam bo u drugiego lekarza USG wyszło prawidłowo a pappa też podwyższyły trisomie na 1:200 bodajże
Na samym USG nic nie mówił, żeby coś złego widział. Wręcz przeciwnie zapewniał jest wszystko w porządku, dopiero jak doszły wyniki PAPP'a to dostałam od niego cały opis badań, ze wskazaniem do amniopunkcji
 
Moje dziecko w czwartek miało 6.94cm a dziś 8,2 cm także w ciągu 5 dni też ponad 1 cm. Rosną jak na drożdżach 🙂
To mnie właśnie mega zaskoczyło jak one szybko rosną... 23.12 bobas miał u mnie 5,4 cm a rowno tydzien później 2 cm wiecej... niesamowite ❤️ chociaz ja obstawiam ze objadł się krokietów i jarzynowej i stąd taki przyrost 😅
 
Jak będziesz w Londynie to wpadaj na kawę 😁
Mam mieszane uczucia jak wszyscy chyba.. jest to moja pierwsza ciąża i tak na prawdę gdyby nie bóle w 5tygodniu to do tej pory nie miałabym zrobionego USG 😅 to był pierwszy i ostatni raz kiedy widziałam fasolke 😅 więc tak naprawdę żyje w dużej niepewności co tam się dzieje na dole ale mam nadzieję że w piątek dostanę pozytywne wiadomości od 'technika'
Wydaje mi się że gdybym miała historię poronień to byłoby troszke inaczej, dlatego że i mój GP i szpital i położna bardzo pytali o wcześniejsze ciąże/poronienia nawet takie w rodzinie.
Wlasnie byłam w konsulacie w ostatnim tygodniu!
Ja podziwiam dziewczyny które mogą doczekać do 12tc na usg. My poszliśmy prywatnie w 8 tygodniu.
Chyba największym szokiem było to ze nikt w żaden sposób tutaj tej ciąży nie potwierdza. Pierwsze badanie krwi miałam w 8tc z położna ale z tego nawet hcg nie sprawdzili!
 
Na samym USG nic nie mówił, żeby coś złego widział. Wręcz przeciwnie zapewniał jest wszystko w porządku, dopiero jak doszły wyniki PAPP'a to dostałam od niego cały opis badań, ze wskazaniem do amniopunkcji
Na pewno wszystko będzie dobrze, skoro na USG wszystko wygląda w porządku, to nie ma się czym martwić :) To są tylko liczby, spokojnie...
U mnie jeśli na prenatalnym USG wyjdzie wszystko ok, to może nawet nie zdecyduje się na PAPPA, szkoda stresu, stres tez nie jest dobry 😌
 
Na pewno wszystko będzie dobrze, skoro na USG wszystko wygląda w porządku, to nie ma się czym martwić :) To są tylko liczby, spokojnie...
U mnie jeśli na prenatalnym USG wyjdzie wszystko ok, to może nawet nie zdecyduje się na PAPPA, szkoda stresu, stres tez nie jest dobry 😌
Chyba też niepotrzebnie zrobiłam te PAPP'a 😵
Teraz tylko stres
 
Chyba też niepotrzebnie zrobiłam te PAPP'a 😵
Teraz tylko stres

Wlasnie dziewczyny z tego co czytam to już kolejny przypadek, gdzie usg prawidłowe a PAPPA podwyższa jakieś ryzyko 😞 Nic z tego nie rozumiem. Ja już zrobiłam także pozostaje mi tylko czekać

A Ty @Violk4 spokojnie, w poniedziałek mówisz masz wizytę tak? Wszystko będzie dobrze. Obraz usg mówi sam za siebie ze wszystko prawidłowo 🤞
 
Wlasnie dziewczyny z tego co czytam to już kolejny przypadek, gdzie usg prawidłowe a PAPPA podwyższa jakieś ryzyko 😞 Nic z tego nie rozumiem. Ja już zrobiłam także pozostaje mi tylko czekać

A Ty @Violk4 spokojnie, w poniedziałek mówisz masz wizytę tak? Wszystko będzie dobrze. Obraz usg mówi sam za siebie ze wszystko prawidłowo 🤞
Ja też nic nie rozumiem...
Oby u Ciebie obeszło się bez tego stresu ..🤞

❤️❤️
 
reklama
Do góry