reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Obrzęk jeżeli nie ma podstawy imunologicznej to jest duża szansa aby się wchłoną, a jeśli nie to już w drugim trymestrze można podać leki wewnątrz maciczne tu są duże szansę 😊 zależy jaką wadę ma serduszko o tym mało czytałam i nie szukałam informacji, ale moją kuzynkę wystraszyli na prenatalnych że dziecko ma wadę serduszka na cito szukała lekarzy robiła badania prywatnie i okazało się że żadnej wady nie ma. Mam dużą nadzieję że będzie dobrze, a obrzęk wchłonie się sam✊
A jakie są podstawy immunologiczne?
 
Jestem załamana
Wyszło mi ryzyko zd 1:212
Lekarz zalecil amniopunkcję
Ale razem z usg? Czy z samego pappa? Jaką miałaś przezierność bo u mnie w drugiej ciąży było ryzyko ale amniopunkcji nie robiłam bo u drugiego lekarza USG wyszło prawidłowo a pappa też podwyższyły trisomie na 1:200 bodajże
 
Mój narzeczony to mnie dziś zaskoczył, jak zobaczył opis po badaniu 13t2d to mówi: „ooo to akurat na styk, bo to badanie tylko można robić do 14tygodnia”
Ja takie oczy cooo? Mówię skąd Ty to wiesz 😅
A on mówi „a bo czytałem wczoraj o tym”
Super heh
Mój to założył sobie aplikacje preglife i śledzi etapy ciazyi co tydzień czyta mi co i jak się dzieję ze mną i z dzieckiem heh
 
Południowy wschód, mieszkam w East Sussex nad morzem. Właśnie od tygodnia mamy ciągły sztorm wiec jest okropnie!

Jakie masz wrażenia co do opieki nad kobietami w ciąży tutaj?
Jak będziesz w Londynie to wpadaj na kawę 😁
Mam mieszane uczucia jak wszyscy chyba.. jest to moja pierwsza ciąża i tak na prawdę gdyby nie bóle w 5tygodniu to do tej pory nie miałabym zrobionego USG 😅 to był pierwszy i ostatni raz kiedy widziałam fasolke 😅 więc tak naprawdę żyje w dużej niepewności co tam się dzieje na dole ale mam nadzieję że w piątek dostanę pozytywne wiadomości od 'technika'
Wydaje mi się że gdybym miała historię poronień to byłoby troszke inaczej, dlatego że i mój GP i szpital i położna bardzo pytali o wcześniejsze ciąże/poronienia nawet takie w rodzinie.
 
A jakie są podstawy immunologiczne?

Nie mam już dostępu do portalu dla lekarzy, aby podesłać artykuł. Ale imunologiczny związany jest z konfliktem krwi matka dziecko. Jest wiele rodzajów konfliktów serologicznych lekarze zazwyczaj kierują się grupą krwi matki jak jest rh- a to nie do końca jest tak. Ja czytałam wiele o nieimmunologicznym bo owy wtedy mnie dotyczył.
 
Jestem załamana
Wyszło mi ryzyko zd 1:212
Lekarz zalecil amniopunkcję
Nie chcę wprowadzać w błąd bo nie znam się na tym, ale myślę że ryzyko się zwiększyło przez wynik papa i puls dziecka. Tak mi mniej więcej lekarz tłumaczył. Z tego co widzę USG wyszło bardzo dobrze takze nie martw się na zapas choć wiem że to bardzo trudne. Trzymam kciuki. 🤞🤞🤞

Jaka masz Rh grupy krwi i jaki ma mąż. Właśnie u mojej kuzynki było tak że miała rh+ a mąż rh- okazało się że mają rodzaj konfliktu jak zrobiła test Coombsa wyszło. prenatalne wyszły tragicznie i z krwi i właśnie z USG urodziła zdrową dziewczynkę, ale odrazy brała leki jak tylko się dowiedziała.
Ja mam Rh- a mąż Rh+ Combasa robiłam przed zabiegiem nie wykryto przeciwciał. Po zabiegu dostałam immunoglobulinę.

Ja też już po badaniach, wszystko jest w porządku, @Anuszka272 wg dzisiejszego USG człowieczek ma 6,69 cm więc data z USG jest na 11.07. Badanie trwało ok. 20 min Pan doktor wskazywał i dokładnie o wszystkim opowiadał. Jak na razie wychodzi, że będzie Klara 😀🌸 ale wiadomo na tą chwilę to tylko przypuszczenia. Zobacz załącznik 1481044
Super wiadomość ❤️ gratulacje.
 
reklama
Jestem po wizycie ...wszystko w porzadku , kazal brac nospe i magnez na te spiecia brzucha..mowil ze jesli nir ma przy tym bolu i plamien to nie mam sie zamatwiac , kazal odpoczywac i nie dzwigac , ale ja odpoczywam juz od 2 miesięcy 🤣 ale zaznaczyl ze na tym etapie nie powinno to sie zdarzac zbyt czesto...ale powiem wam dziewczyny ze bobo rosnie jak na drozdzach w piatek mialo 6.2cm a dzis 7.2 cm - 4 dni a roznica 1 cm 😮😮 i z dzisiejszego usg 13+3 termin na 8 07 😅 kolejna wizyta ma 31.01 , nie wiem jak to wytrzymam i wtedy dopytam którevo terminu sir trzymać 😄 dzis zasugerowal mi plec , ale to tylko sugestia wiec narazie zachowam to dla siebie 😛😛
Moje dziecko w czwartek miało 6.94cm a dziś 8,2 cm także w ciągu 5 dni też ponad 1 cm. Rosną jak na drożdżach 🙂
 
Do góry