reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Kurcze dziwne trochę 🤔 bo mówiłaś że na USG przezierność wyszła ponad 4 a to już powyżej normy 🤔 lekarz nic wtedy nie mówił? W niedzielę pisałaś że masz wyniki pappy ale opis będziesz miała dopiero za tydzień 🤔 to skąd ten opis dzisiaj? Ja bym spokojnie i bez paniki czekała do wizyty u swojego lekarza... I z nim na spokojnie omówiła cały opis badania i dalszą diagnostykę
Nic takiego nie pisałam że przezierność wyszła ponad 4.
 
Wlasnie byłam w konsulacie w ostatnim tygodniu!
Ja podziwiam dziewczyny które mogą doczekać do 12tc na usg. My poszliśmy prywatnie w 8 tygodniu.
Chyba największym szokiem było to ze nikt w żaden sposób tutaj tej ciąży nie potwierdza. Pierwsze badanie krwi miałam w 8tc z położna ale z tego nawet hcg nie sprawdzili!
Dokładnie tak było u mnie z tym HCG. Kiedy wszystkie testy wychodziły pozytywnie i miałam bóle brzucha poszłam do GP a on już mnie chciał odesłać z kwitkiem.. powiedział że paracetamol 4 tabletki dziennie to bezpieczna dawka - nie ma opcji wolałam cierpiec 😅 po tym wszystkim sama powiedziałam że słuchaj jest takie coś jak hormon HCG i żeby to sprawdzić bo może testy się mylą i mam jakiś inny problem tam na dole.. a on że nooo w sumie racja mogę zadzwonić do szpitala.. takim sposobem udało mi się dostać na oddział 'early pregnancy' 🤣🤣 no cyrk na kółkach 🤣🤣
Ale tak.. ja czekam do 12 tygodnia, stwierdziłam że i tak wcześniejsze scany i tak mi w niczym nie pomogą skoro mieszkam w takim kraju 😅
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-01-03-18-23-13-683_com.google.android.apps.docs-1.png
    Screenshot_2023-01-03-18-23-13-683_com.google.android.apps.docs-1.png
    235,2 KB · Wyświetleń: 82
Dokładnie tak było u mnie z tym HCG. Kiedy wszystkie testy wychodziły pozytywnie i miałam bóle brzucha poszłam do GP a on już mnie chciał odesłać z kwitkiem.. powiedział że paracetamol 4 tabletki dziennie to bezpieczna dawka - nie ma opcji wolałam cierpiec 😅 po tym wszystkim sama powiedziałam że słuchaj jest takie coś jak hormon HCG i żeby to sprawdzić bo może testy się mylą i mam jakiś inny problem tam na dole.. a on że nooo w sumie racja mogę zadzwonić do szpitala.. takim sposobem udało mi się dostać na oddział 'early pregnancy' 🤣🤣 no cyrk na kółkach 🤣🤣
Ale tak.. ja czekam do 12 tygodnia, stwierdziłam że i tak wcześniejsze scany i tak mi w niczym nie pomogą skoro mieszkam w takim kraju 😅
Czyli jednak w PL nie tak źle 🙈😆🤯🤯
 
Nic takiego nie pisałam że przezierność wyszła ponad 4.
Boże przepraszam Ty pisałaś wtedy o crl 🙈 mi już się pomieszało... Mam nadzieję że wynik pappy jest zupełnie niemiarodajny ale wiem jaki to stres... Ja Wam pisałam jak w drugiej ciąży dr stwierdziła przezierność ponad normę i wysokie ryzyko ZD 😱 po kilku dniach powtórzyłam USG u innego lekarza który nie stwierdził nieprawidłowości 🤷 pappa wyszło prawidłowe ale z połączeniem opisu USG też było coś koło 200 chyba ale wyrzuciłam te badania bo u małego nie wyszła żadna trisomia
 
Ale się rozpisałyście 🫣
Odpowiem na to co pamietam.
1. Ja mam prenatalne 12.01 także na pewno ktoś po tym terminie jeszcze je ma. Jeśli chodzi o mnie to możemy wątek prywatny zakładać już teraz.
2. Ja pije jedną kawę dziennie, ale totalnie mnie do niej nie ciągnie wręcz odrzuca.
3. Pisałyście o ubrankach. Nawet dziś gadałam o tym z koleżanką, że często na początku dzieci chodzą w za dużych bo ludzie gadają ‚nie kupuj 56’. Moja córka miała 50 cm, ale wagę miała sporą i w 50 się topiła 😂

Z doświadczenia powiem tylko żeby jednak nie czekać z zakupami do ostatniej chwili, bo sporo jest do kupienia, a końcówka bywa wykańczająca.
4. Widzę, że dziewczyny nie wiedzą jaki maja termin, którym się sugerować. Ja sama czekam do następnej wizyty, żeby został on określony na 100%. I pamiętajcie, że termin określa się do 14 tc. Pisze to, bo byłam dziś świadkiem ciekawej rozmowy 😂 jedna dziewczyna zadała pytanie o termin porodu drugiej, a ta że w sumie to nie wie bo termin jest ruchomy 🤦🏽‍♀️ na początku jej wychodziło 15.03 a teraz dziecko duże to 5.03. Bardzo kusiło, żeby jej powiedzieć że nie ma terminu ruchomego tylko po prostu duże dziecko 🫣
5.
 
reklama
Do góry