reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Poczekaj do wizyty 1:200 to nie jest bardzo źle, a to już jest po tych przeliczeniach drugich? Bo mi pokazuje 1:300 po przeliczeniu lekarza 1:6000 nie znam się, ale mam wsrod znajomych też kilka przpadkow co powychodziły takie normy a dzieci zdrowe. I ważne jak usg wyszło bo jeslinlekarz nic nie widział to nie ma co na zapas się martwić (chociaż łatwo mowic)
Tak to już po przeliczeniu lekarza
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..

Na początku odstawiłam bo kofeina piłam zbożową w dużych ilościach, ale od świat zaczęłam pić normalną chce się i co poradzić z zachciankami nie wygrasz. Jedna dziennie i to późnym popołudniem 😊
 
@Anuszka272 też jestem za jak najszybszym przejściem na wątek prywatny. Nie wiem czy długo na nim będę ale mimo wszystko będzie łatwiej się otworzyć. Mam podejrzenie że jedna osoba z mojej pracy nas tu podgląda 🤣🤪
Dzięki za ogrom pracy jaki wkladasz w ten wątek 👏👏❤️
Mi termin z USG przesunął się na 4.07.
O matko, poważnie?? Serio komuś się nudzi.
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..
Ja przerzuciłam się na bezkofeinową. Mówi się że można do 200 mg dziennie, jednak biorąc pod uwagę że kofeina jest w herbacie, kakao to zrezygnowałam w 1 trymestrze. Myślę że powoli wrócę :)
 
No ja się złapałam na podwyżkę latem, a teraz nic u mnie nie planują, więc akurat trafiłam z bejbikiem 😎

Jeju, jak tak piszecie o tych ciuszkach, to ja bym już tak bardzo chciała, żeby się to dziecko urodziło 😂 Wiem, że potem o 2 w nocy z dzieckiem przy piersi będę myśleć, jaka głupia byłam, że nie korzystałam z tego stanu, kiedy jako bezdzietna, jeszcze na l4, mogłam sobie spać do oporu i jeść bezkarnie (bo po ciąży to już nie będę miała wymówki, że dziecko chce) 😂 Ale przeglądając fb, widzę teraz wysyp noworodków u znajomych i już sobie wyobrażam takie własne maleństwo ❤️ Poza tym fajnie trafiłyśmy z okresem letnim. Może i będą upały, ale jakie spacerki wieczorem można zaliczyć 😎❤️
I my z brzuszkami w tych pięknych letnich sukienkach 🥰 brak problemu z ubiorem, na nogi jakieś lekkie klapki, sandałki i heja można wyjść :D
Po tym jak wczoraj ujawniłam swoje dane tez jestem za wątkiem prywatnym już 😂😂😂 ja kojarzę większość z Was udzielających się po nickach, ale nie ukrywam, ze czasem wchodzę na profil poszczególnej osoby, żeby sprawdzić jej posty czy dobrze pamietam, ze to właśnie ona o czymś pisała 😂 słuchajcie poprosiłam o rozmowę dziś przełożonego, żeby mu powiedzieć o ciąży, a ten na ta informacje - bach - wyciąga mi kartkę z podpisana podwyżka 😂😂😂 wiec teraz będę chyba pracować do samego porodu 😂😂
Gratulacje podwyżki no i fajnego przełożonego :D
A kiedy zakładamy ten prywatny wątek? Kiedyś mi mignęło, że po prenatalnych? To tak w połowie stycznia, czy ma ktoś jeszcze później prenatalne? Chyba któraś miała 13? Ale przełożone na 11? Dobrze kojarzę? 🤔🤔
Z tego co pamiętam jeszcze ktoś ma 18.01, ale mogę się mylić ;)
Mi było bardzo ciężko , nie mogłam sobie miejsca znaleźć . Z mężem w ciągu tygodnia rozwód brałam 5 razy a odzywałam się może tylko 30 minut ( w ciągu tego tygodnia łącznie 🙈🙈🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️) ale od momentu jak mam detektor jestem naprawdę spokojna . Nawet po dzisiejszym dniu jak po 3 sekundach znalazłam serduszko ... Panie Boże błagam tylko żeby było dobrze jutro 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Ja dzisiaj jednak nie wytrzymałam i użyłam detektora, ale nie żałuję :D
Powodzenia na jutrzejszej wizycie! 🍀
Dziewczyny nie wiem czy temat był poruszany. Czy pijecie kawę w ciąży? Dzisiaj wypiłam mała a ile się nasłuchałam od koleżanki ..
Ja nie mam ochoty na kawę, piję może jedną na tydzień jak jest jakieś spotkanie rodzinne czy z koleżankami.
Ostatnio zamówiłam sobie kawę z kardamonem... Większość oddałam koleżance i wypiła dwie :)
Dziewczyny!!! Jestem po! Wszystko dobrze, lekarz wszystko pomierzył, pokazywał ❤️ rozpoznałam mózg, kończyny, nosek, żuchwę i to by było na tyle😂 dopatrzenie żołądka to dla mnie za dużo. 😂
Pobrali mi na miejscu krew do pappy, za tydz ma być wynik. Zmierzył mi podwójnie cisnienie z każdej ręki, powiedział że ryzyko chorób minimalne, mąż jeszcze dopytał czy jest coś, czym powinnyśmy się niepokoić, powiedział że absolutnie nie. A i najprawdopodobniej dziewczynka. Ale wiadomo, to jeszcze nie jest sto procent pewności. Powiem Wam odetchnęłam z ulgą. Siedziałam tam cała w stresie, cisnienie oczywiście jak na siebie u lekarza wyższe. 😅 jestem szczęśliwa ❤️
Gratulacje!!!! 🤩 cudownie się czyta takie wiadomości. Oby już do końca takie były ;)
 
Ja też już po badaniach, wszystko jest w porządku, @Anuszka272 wg dzisiejszego USG człowieczek ma 6,69 cm więc data z USG jest na 11.07. Badanie trwało ok. 20 min Pan doktor wskazywał i dokładnie o wszystkim opowiadał. Jak na razie wychodzi, że będzie Klara 😀🌸 ale wiadomo na tą chwilę to tylko przypuszczenia.
IMG_20230103_184624.jpg
 
Dziewczyny!!! Jestem po! Wszystko dobrze, lekarz wszystko pomierzył, pokazywał ❤️ rozpoznałam mózg, kończyny, nosek, żuchwę i to by było na tyle😂 dopatrzenie żołądka to dla mnie za dużo. 😂
Pobrali mi na miejscu krew do pappy, za tydz ma być wynik. Zmierzył mi podwójnie cisnienie z każdej ręki, powiedział że ryzyko chorób minimalne, mąż jeszcze dopytał czy jest coś, czym powinnyśmy się niepokoić, powiedział że absolutnie nie. A i najprawdopodobniej dziewczynka. Ale wiadomo, to jeszcze nie jest sto procent pewności. Powiem Wam odetchnęłam z ulgą. Siedziałam tam cała w stresie, cisnienie oczywiście jak na siebie u lekarza wyższe. 😅 jestem szczęśliwa ❤️
Cudownie ❤️ gratulacje
 
reklama
Powiem Wam, że dzisiaj mnie totalnie zmiotło i przespałam pół dnia. Obudziłam się po 17, zjadłam i jakieś 40 min nadrabiałam co tu napisałyście :D nadal chce mi się spać, mam spadek mocy.

@Anuszka272 u mnie nie było terminu z USG na liście. Nie wiem tylko jaki mam brać pod uwagę - z pierwszego USG termin 24.07, z następnego 23.07. Zobaczymy jaki termin wyjdzie na prenatalnych.
 
Do góry