reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja szyjkę mam badaną na każdej wizycie a łożysko lekarz prześwietlił mi od a do z na prenetalnych

Ja szyjke też mam badana na każdej wizycie. ☺ a łożysko to tak jak piszesz, będzie sprawdzone na prenatalnych 🤗
I jak generalnie bada się szyjkę? 🤔 Mówią wam lekarze o tym jak wygląda, ile cm itp?
Kurcze, mój lekarz zawsze mówi że wszystko ok ale nie wiem co bada....
 
reklama
Ja też w pracy nic nie powiedziałam jeszcze, ale dzisiaj wzięłam pierwszy raz L4 od początku ciąży, co prawda na 4 dni ale będzie z kodem B.
Pracuję w dużej korporacji, zastanawiam się czy team HR może powiedzieć mojemu przełożonemu, a jeśli nie może to czy i tak to zrobi...
Myślę że będę musiała powiedzieć na dniach, mimo w wcale nie chcę.
 
Cześć dziewczyny.... w środę zacznę 12tc, błagam powiedźcie, że te mdlosci i zawroty głowy miną 🙏😅
To już 7 tydzień wymiotów i słabego samopoczucia.. wg badań sprzed świat wszystko było ok i teraz 18.01 mam usg genetyczne. Boję się tego bardzo, ale wszyscy mnie uspokajają, że jestem mloda i zdrowa i na pewno będzie dobrze... Jak wszystko pójdzie ok to 18.01 odstawie duphaston. Krwiaki sie wchłonęły, ale lekarz kazal brać dla bezpieczeństwa. Już nie mogę się doczekać jak odstawię te hormony 🥴
U mnie minęły chwile przed 16tc ,ale każda z nas ma inaczej
 
I jak generalnie bada się szyjkę? 🤔 Mówią wam lekarze o tym jak wygląda, ile cm itp?
Kurcze, mój lekarz zawsze mówi że wszystko ok ale nie wiem co bada....
U mnie po prostu sobie ogląda przed badaniem usg i też przy okazji sprawdza, czy nie ma infekcji, bo już raz mi pobrała wymaz w obawie, że coś się zaczyna, ale na szczęście - nie 😊
 
Dzień dobry Kochane,

Dobrego tygodnia! ❤️
Ja dzisiaj na 16:30 mam prenatalne, oczywiście śnił mi się koszmar który zawierał wszystkie elementy których się boję. Nie będę ich nawet przytaczać z obudziłam się zlana potem. Do tego od paru dni przeraźliwie boli mnie głowa. Trzymajcie proszę kciuki!
To widzę że będziemy się stresować razem ja też o 16.30. Chociaż jak narazie jest ok myślę, że jak wrócę z pracy to jakiś stres mnie dopadnie😊 Będę mocno trzymała😊
 
Cześć dziewczyny.... w środę zacznę 12tc, błagam powiedźcie, że te mdlosci i zawroty głowy miną 🙏😅
To już 7 tydzień wymiotów i słabego samopoczucia.. wg badań sprzed świat wszystko było ok i teraz 18.01 mam usg genetyczne. Boję się tego bardzo, ale wszyscy mnie uspokajają, że jestem mloda i zdrowa i na pewno będzie dobrze... Jak wszystko pójdzie ok to 18.01 odstawie duphaston. Krwiaki sie wchłonęły, ale lekarz kazal brać dla bezpieczeństwa. Już nie mogę się doczekać jak odstawię te hormony 🥴

U mnie w święta czyli okolice 11 tygodnia było lepiej, myslalam, ze to już koniec, jednak to były tylko 3 dni spokoju, a po świętach wróciło.
Jeden dzień jest lepszy, jeden gorszy.
Chociaż i tak te mdłości nie są już tak mocne jak w tygodniach 6-10 to dalej potrafią czasami mocno dokuczyć. W lodowce dalej mi śmierdzi, niby mniej, ale jednak. Apetyt dalej słaby.
Pocieszmy się faktem, że zazwyczaj do 14 tc jest masakra i oby tak było u nas, a później niech ten II trymestr będzie złotym czasem jak to mówią 😁
 
Hej dziewczyny!
Od nowego roku czuję się jak jakaś nowonarodzona. Nowy rok - nowa ja 😂😂 Czekam wciąż na detektor, powinien przyjść dzisiaj, najpóźniej jutro. 🤷🏻‍♀️ W końcu wybrałam ten sam model, co ma @Miętusek, bo miał rzeczywiście super opinie. Oczywiście, gdy mam brak objawów, to się zamartwiam, a kiedy przychodzą, to ciągle marudzę Mężowi, kiedy nadejdą dla mnie lepsze czasy 😂

Trzymam kciuki za wizyty ❤️
Pochwalcie się potem ❤️
 
reklama
Dziewczyny, czy ktoś tak jak ja nie powiedział jeszcze nic w pracy? Ja tak sobie radośnie tu dziś siedze, ale myśle ze chyba powinnam już powiedzieć…. Napawa mnie to takim stresem irracjonalnym 🤷‍♀️ Na l4 planuje iść od marca, jeśli wszystko będzie dobrze, a prace mam bardzo indywidualna i wiem, ze zastępstwo za mnie będzie sporym wyzwaniem :-/
Ja zaczynam nowa prace 9-go stycznia. Nic nie powiedziałam na rozmowie, myśle ze powiem tak po tygodniu, kiedy będę miała wyniki z krwi.
Długi masz staż w pracy? Jestem pewna ze będą w porządku, może jeśli powiesz wcześniej to da im więcej czasu na znalezienie zastępstwa? Możesz wtedy kogoś przeszkolić przed l4?
 
Do góry