reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja nie wymiotowałam ani razu, a mdłości już mi przeszły, poza tym ze brzuszek trochę się zaokragla, to już żadnych praktycznie objawow nie mam, a dziś byłam na 3 godzinnym spacerze, bo wreszcie odzyskałam siły :-) szczerze mówiąc czasami to już zapominam, ze w ciąży jestem ;-)
Mam tak samo🙈 jedynie mnie zmęczenie bierze, ale tylko tyle z objawów początkowych mi zostało 🤯 u mnie 12+5
 
reklama
Trzymam kciuki, wspaniałe uczucie ❤️ ja swoją drogą boje się dnia kiedy nie znajdę serduszka po tym jak teraz zawsze jak "potrzebuje" to znajduje 🙈 niby wiem że maluch może się schować, że na tym etapie to naprawdę mało znaczy że detektorem nie umiem wyszukać ale mimo wszystko pewnie będę panikować 😂😂
Oczywiście w nocy po powrocie do domu musiałam odpalić detektor 🤣
Nie usłyszałam tętna, ale jak przykładałam nisko na środku przy spojeniu łonowym to ekran wyświetlał czasami (na 1-2s) wartości od 125-145 i wtedy było słychać lekki szum. Dla pewności przyłożyłam potem do nogi i wyżej na brzuchu i detektor nic nie wyświetlał.
Czy to oznacza, że coś tam wychwycił, ale jest jeszcze na to za wcześnie?
Moje tętno słychać idealnie :D
Nie mam żelu do usg, więc użyłam żelu kokosowego do ciała - tylko z tym żelem udało się coś wychwycić te wartości nisko na brzuchu.
 
Oczywiście w nocy po powrocie do domu musiałam odpalić detektor 🤣
Nie usłyszałam tętna, ale jak przykładałam nisko na środku przy spojeniu łonowym to ekran wyświetlał czasami (na 1-2s) wartości od 125-145 i wtedy było słychać lekki szum. Dla pewności przyłożyłam potem do nogi i wyżej na brzuchu i detektor nic nie wyświetlał.
Czy to oznacza, że coś tam wychwycił, ale jest jeszcze na to za wcześnie?
Moje tętno słychać idealnie :D
Nie mam żelu do usg, więc użyłam żelu kokosowego do ciała - tylko z tym żelem udało się coś wychwycić te wartości nisko na brzuchu.
O dokładnie w tym miejscu mi wykrywa dziecko najczęściej 🙂 także pewnie to to! 🙂
 
Nie wymiotowałam ;) mdłości czasami bardzo lekkie, ale tylko wieczorem lub w nocy. Ale codziennie biorę imbir i wit b6.
W święta wrócił mi za to większy ból piersi i to również w dzień.

W ogóle to brat męża z żoną pożyczyli nam detektor tętna 😍
Teraz tak zastanawiam się kiedy użyć, bo dzisiaj jest 10+1, producent zaleca od 14 tyg. Ale czytałam opinie, że już od 12 tyg wyczuwa tętno maluszka.
Ja chyba trafiłam na jakiś lipny model bo niby udało się złapać dwa razy na wyświetlaczu tętno dziecka ale nie było słychać tego bum bum tylko szumy🤔 i zaraz przeskakuje na moje tętno 🤦 poczekam do prenetalnych i zobaczę tam gdzie lekarz głowicą znajduje tą małą rybkę...
Oczywiście w nocy po powrocie do domu musiałam odpalić detektor 🤣
Nie usłyszałam tętna, ale jak przykładałam nisko na środku przy spojeniu łonowym to ekran wyświetlał czasami (na 1-2s) wartości od 125-145 i wtedy było słychać lekki szum. Dla pewności przyłożyłam potem do nogi i wyżej na brzuchu i detektor nic nie wyświetlał.
Czy to oznacza, że coś tam wychwycił, ale jest jeszcze na to za wcześnie?
Moje tętno słychać idealnie :D
Nie mam żelu do usg, więc użyłam żelu kokosowego do ciała - tylko z tym żelem udało się coś wychwycić te wartości nisko na brzuchu.
I właśnie o tym pisałam 😁 słychać szumy a jak do swojego serca przyloze to jest to bym bum... Usprawiedliwiam to ten że ja jednak przy kości jestem więc może tłuszczyk zakłóca ale nie powiem stresa przez to mam większego... Byle do czwartku... Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty ✊
 
Nie wierzę - jednak udało mi się wychwycić tętno detektorem!! 🥰🥰🥰 jakie to super uczucie... Nawet nagrałam dyktafonem, żeby mąż też posłuchał. Przyłożyłam głowicę trochę wyżej niż wcześniej i było słychać raz lepiej, raz gorzej ale jednak wyraźnie. A dzisiaj dopiero 10+2.
 
reklama
Cześć po świętach :)
Chociaż zostawiliśmy sami w domu, to totalnie mnie tych kilka dni zmiotło z planszy. W piątek mieliśmy prenatalne w 12+0 - na usg wszystko super :) Wiek ciąży oceniony na 2 dni starszy, więc w sumie nie wiem, którego terminu się trzymać, ale patrząc na oś wydarzeń wydaje mi się, że jednak oryginalnego a maluszek zdrowo rośnie :) Teraz czekamy na wyniki z krwi i 5.01 kokejna wizyta.
Jakoś jestem spokojniejsza i nie panikuję od kiedy na usg widać tak wyraźnie ludzkie kształty, których nie dane było mi oglądać w poprzednich straconych ciążach. Nawet odpuszczam rozstrząsanie znaczenia braku jakichś szczególnych objawów w tym momencie i się staram na spokojnie cieszyć. Odeszła mi np. niechęć do jedzenia - powiedziałabym, że z nawiązką, no nagle mam ochotę na wszystko i cały czas ;) Może wkrótce trochę się to wypośrodkuje:)

Za wszystkie wizytujacę mocno trzymam kciuki! ♡
 

Załączniki

  • 20221224_102524.jpg
    20221224_102524.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 71
Do góry