reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Cześć po świętach :)
Chociaż zostawiliśmy sami w domu, to totalnie mnie tych kilka dni zmiotło z planszy. W piątek mieliśmy prenatalne w 12+0 - na usg wszystko super :) Wiek ciąży oceniony na 2 dni starszy, więc w sumie nie wiem, którego terminu się trzymać, ale patrząc na oś wydarzeń wydaje mi się, że jednak oryginalnego a maluszek zdrowo rośnie :) Teraz czekamy na wyniki z krwi i 5.01 kokejna wizyta.
Jakoś jestem spokojniejsza i nie panikuję od kiedy na usg widać tak wyraźnie ludzkie kształty, których nie dane było mi oglądać w poprzednich straconych ciążach. Nawet odpuszczam rozstrząsanie znaczenia braku jakichś szczególnych objawów w tym momencie i się staram na spokojnie cieszyć. Odeszła mi np. niechęć do jedzenia - powiedziałabym, że z nawiązką, no nagle mam ochotę na wszystko i cały czas ;) Może wkrótce trochę się to wypośrodkuje:)

Za wszystkie wizytujacę mocno trzymam kciuki! ♡
Super, gratulacje! Pięknie widać maluszka ;)
Lekarz mówił już wstępnie jaka płeć?
 
Ja już po USG prenetalnym. Wyszło dobrze przeziernosc ok, kość nosowa jest, raczki., nóżki ok, wiek ciąży z USG 12+6 z om 12+2. Wynik z krwi za ok 10 dni. USG przez brzuch ale pomiar utrudniony przez ułożenie i tkankę tluszczową. Próbowała je trochę poobracac ale nie chciało współpracowac. Trzymam kciuki za wszytskie wasze wizyty w tym tygodniu.
 
Super, gratulacje! Pięknie widać maluszka ;)
Lekarz mówił już wstępnie jaka płeć?
Na prenatalnym nie (ze stresu sami nie zapytaliśmy), ale tydzień wcześniej lekarz prowadzący stwierdził, że na 80% to może być chłopiec. Wcześniej mimowolnie wizualizowaliśmy sobie dziewczynkę, więc mnie to wstępne określenie (do którego niby mamy się nie przywiązywać) trochę otworzyło;)
 
Nie wierzę - jednak udało mi się wychwycić tętno detektorem!! 🥰🥰🥰 jakie to super uczucie... Nawet nagrałam dyktafonem, żeby mąż też posłuchał. Przyłożyłam głowicę trochę wyżej niż wcześniej i było słychać raz lepiej, raz gorzej ale jednak wyraźnie. A dzisiaj dopiero 10+2.
Jak dzisiaj będzie u mnie dobrze na wizycie, to chyba sobie sama kupię. Jakim modelem wychwytujesz tak szybko tętno? 🤔
 
Dziewczyny ile u was trwało USG prenetalne? U mnie ok 15 min i nie wiem czy to nie za krótko przez to że dziecko nie chciało współpracowac. Czy takie USG nie powinno trwać min 30 minut?
 

Załączniki

  • IMG_20221227_111156.jpg
    IMG_20221227_111156.jpg
    554,8 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Na kiedy masz termin
Na 4.07 z ostatniego usg
Dziewczyny ile u was trwało USG prenetalne? U mnie ok 15 min i nie wiem czy to nie za krótko przez to że dziecko nie chciało współpracowac. Czy takie USG nie powinno trwać min 30 minut?
Odpowiem jutro, bo mam o 11.30 tylko ja już mam wyniki z krwi, wiec pewnie będzie tez to brane pod uwagę i może trwać dłużej :-)
 
Do góry