reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Dokładnie jestem tego samego zdania 😉

Ja bym nie wytrzymała tak długo i pędziła bym do pierwszego lepszego lekarza bo skoro serduszko było a teraz go nie widać mimo starszej ciąży to nic dobrego to nie wróży bynajmniej u mnie tak było ☹️ obym się myliła i trzymam kciuki żeby jednak był to błąd z winy starego usg
Nie było jeszcze wtedy serduszka tylko zarodek. Dziś myślałam że usłyszę serduszko a tu takie coś.
 
reklama
Dziewczyny to nie jest tak ,że zęby lecą przez ciążę ....zachowując dobra higienę nie narażamy się na próchnicę .Wiem ,że czasem jest ciężko bo sama chwilami miałam problem z umyciem zębów pasta ,smak i uczucie rosnącej piany powodowały wymioty. Przestawiłam się na kilka dni na pastę dla dzieci która się tak nie pieni .W sytuacji kryzysowej myłam zęby sama szczoteczka bez pasty bo najważniejsze jest mechaniczne oczyszczanie zębów z płytki i resztek .W tym szczególnym czasie nasze kulinarne zachcianki też robią swoje ...no i pamiętajcie bezpośrednio po wymiotach nie myjemy zębów ,można przepłukać wodą lub płynem do płukania jamy ustnej a szczoteczka dopiero po jakieś godzince .
W okresie ciąży mamy też rozszerzona opiekę stomatologiczna w ramach NFZ ,usunięcie kamienia nazębnego przysługuje nam wtedy dwa razy ,no i to dobra okazja jeśli jest ząb do leczenia kanałowego gdyż w okresie ciąży jest one refundowane (problem jest z wykonaniem RTG ).Zapytajcie swoich ginekologów o najbezpieczniejszy czas w trakcie ciąży do leczenia zębów i korzystajcie .
Niestety się mylisz... U kobiet w ciąży następuje zmiana pH w ustach i gęstości śliny co niestety wpływa na nadmiernie pojawiająca się próchnicę... Wiadomo higiena tu jest kluczowa i zapobiegawcza ale ja mam raczej twarde żeby a w każdej ciąży miałam ubytki z szybkim ubytkiem do kanału 😢 po za ciążami nigdy nie miałam zaleceń do leczenia któregokolwiek zęba kanałowo 🤷 więc niestety ale ewidentnie ciąża ma wpływ na stan naszych zębów
 
Tez chętnie się dowiem czy bezpieczne, bo tez planuje się wybrać do dentysty w najbliższym czasie. Zawsze jakaś mała dziurka się znajdzie pewnie do zrobienia. A lepiej teraz niż później. Zwłaszcza, ze w ciąży zęby często „lecą” , szybciej próchnica się może robić itp…
Jestem stomatologiem :) jak najbardziej można mieć znieczulenie, tylko odpowiedni rodzaj, najbezpieczniejsza artykaina. Neoparin jako lek przeciwzakrzepowy ma znaczenie głównie przy usuwaniu zębów, wtedy trzeba przejść na heparynę, odstawić itd ale do zwykłego leczenia zęba i znieczulenia to jakby nic się nie stanie :) Ale oczywiście powiedz o tym, że zażywasz.
 
Wam też tak dokuczają wymioty? Weszłam na wagę i schudłam już kilogram 😞 mam nadzieję, że szybko przejdą, bo nawet nie mam siły obok córki biegać 🙈
 
Cześć 🙂 chętnie do Was dołączę jeśli można ☺ 2 tygodnie temu zobaczyłam dwie kreseczki na teście 😍 w piątek byłam u lekarza i ciąża potwierdzona ☺ aktualnie 8+4. Termin porodu 20 lipca
Mam już prawie 2 letnia córeczkę 🙂
Witaj! Ja też mam termin na 20 lipca😁
U mnie na pokładzie 15 miesięczna córeczka😄

Wam też tak dokuczają wymioty? Weszłam na wagę i schudłam już kilogram 😞 mam nadzieję, że szybko przejdą, bo nawet nie mam siły obok córki biegać 🙈
Ja już schudłam 3,5. Nie wymiotuję ale mdłości męczą mnie całymi dniami. Najgorzej jest wieczorem.
Jestem na diecie cukrzycowej, powinnam jeść regularnie ale przy tych mdłościach muszę się zmuszać do jedzenia🙄
 
reklama
Wam też tak dokuczają wymioty? Weszłam na wagę i schudłam już kilogram 😞 mam nadzieję, że szybko przejdą, bo nawet nie mam siły obok córki biegać 🙈
Na razie nie wymiotuję, tylko mdłości dokuczają ile wlezie... w poprzedniej ciąży też praktycznie nie wymiotowałam, ale od wszystkiego mnie odrzucało i schudłam 3 kg.
 
Do góry