reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Potwierdzam, mi się strasznie wtedy posypały.
Dziewczyny to nie jest tak ,że zęby lecą przez ciążę ....zachowując dobra higienę nie narażamy się na próchnicę .Wiem ,że czasem jest ciężko bo sama chwilami miałam problem z umyciem zębów pasta ,smak i uczucie rosnącej piany powodowały wymioty. Przestawiłam się na kilka dni na pastę dla dzieci która się tak nie pieni .W sytuacji kryzysowej myłam zęby sama szczoteczka bez pasty bo najważniejsze jest mechaniczne oczyszczanie zębów z płytki i resztek .W tym szczególnym czasie nasze kulinarne zachcianki też robią swoje ...no i pamiętajcie bezpośrednio po wymiotach nie myjemy zębów ,można przepłukać wodą lub płynem do płukania jamy ustnej a szczoteczka dopiero po jakieś godzince .
W okresie ciąży mamy też rozszerzona opiekę stomatologiczna w ramach NFZ ,usunięcie kamienia nazębnego przysługuje nam wtedy dwa razy ,no i to dobra okazja jeśli jest ząb do leczenia kanałowego gdyż w okresie ciąży jest one refundowane (problem jest z wykonaniem RTG ).Zapytajcie swoich ginekologów o najbezpieczniejszy czas w trakcie ciąży do leczenia zębów i korzystajcie .
 
Hej, co do badania pappa to badanie beta hcg jest składową tego badania. Jeśli je ominięcie to będziecie miały po prostu usg pierwszego trymestru.

Jeśli mówimy o wątku prywatnym to będzie miał sens jedynie jeśli ustali się jakiś regulamin. Moim zdaniem powinny być tam tylko osoby aktywne, żeby uniknąć podglądactwa. Wiadomo, że nie trzeba się udzielać codziennie, bo czasem mamy tego czasu mniej, ale raz w tygodniu chyba każda znajdzie czas na napisanie dwóch zdań. Na innym wątku pisałyśmy do osób, które się nie udzielały i po jakimś czasie usuwaliśmy.

To jest moje zdanie, zrobicie jak będziecie chciały 😉
Dokładnie jestem tego samego zdania 😉
Można tylko nie mam z kim córki zostawić. Dziś poprosiłam sąsiadkę bo mąż dopiero za tydzień wraca z delegacji. Mdli mnie czasami a tak innych objawów nie mam i nie miałam. Laboratorium też tylko do 11 pobiera próbki i nie zdążyłam. Wszystko idzie nie tak
Ja bym nie wytrzymała tak długo i pędziła bym do pierwszego lepszego lekarza bo skoro serduszko było a teraz go nie widać mimo starszej ciąży to nic dobrego to nie wróży bynajmniej u mnie tak było ☹️ obym się myliła i trzymam kciuki żeby jednak był to błąd z winy starego usg
 
reklama
Wytrzymasz do 23 grudnia? Ja od piątku nie mogę doczekać się dzisiejszej wizyty...

Nie mam wyjścia. Może uda mi się zrobić betę. Ale średnio widzę mała ze mną w poczekalni jak teraz choróbska wszędzie szaleją. Ona ma dopiero 7 miesięcy i jej dobrem muszę się kierowac w pierwszej kolejności. W sobotę wraca mój mąż do tego czasu jakoś muszę przetrzymać. Biorę duphaston i heparyne nic innego mi i tak nie zalecą najwyżej odwlekę wyrok.
 
Do góry