reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja też liczę teraz wg usg. Bardziej logiczne jest to dla mnie.
Może umówmy się, że będziemy pisać konkretnie tygodnie np. 5+6? Bo jedne liczą tygodnie skończone, a inne te które trwają i potem nie dokonać wiadomo co i jak 😛
 
reklama
w ogóle podczytuje Was sobie ale pewnie zacznę się więcej udzielać po powrocie :) wracam i lecę od razu na usg ( 30.11), mam nadzieje, ze będą dobre wieści 💚 póki krew nie leci to trochę spokojniejsza jestem🙈
To dobrze, że wszystko w porządku ;)
Daj znać po wizycie 30.11. No i wypoczywaj! 😃

Co do prenatalnych, zazdroszczę, że już jesteście na takim etapie, że znacie terminy tych badań ;) u mnie to pewnie wyjdzie jakoś na początku stycznia. Część z nas już zapisuje się na prenatalne, a część jest świeżo po pozytywnym teście :D
 
Ja też liczę teraz wg usg. Bardziej logiczne jest to dla mnie.
Może umówmy się, że będziemy pisać konkretnie tygodnie np. 5+6? Bo jedne liczą tygodnie skończone, a inne te które trwają i potem nie dokonać wiadomo co i jak 😛
Zgadzam się :)
Różnie liczymy. Słyszałam od położnej w podcaście że prawidłowo liczy się 5+6 = 5 tydzień, a większość ciężarnych liczy to jako 6 tydzień. Zresztą apka Preglife (raczej popularna) też tak liczy. Ale podobno wszyscy lekarze będą liczyć 5+6 = 5 tydzień.
 
To dobrze, że wszystko w porządku ;)
Daj znać po wizycie 30.11. No i wypoczywaj! 😃

Co do prenatalnych, zazdroszczę, że już jesteście na takim etapie, że znacie terminy tych badań ;) u mnie to pewnie wyjdzie jakoś na początku stycznia. Część z nas już zapisuje się na prenatalne, a część jest świeżo po pozytywnym teście :D
Ja jestem 6+4 i w sumie zaczynam się zastanawiać czy też się nie zapisać... Nie wyśmieje mnie lekarz jak już poruszę ten temat? 🙈 Nie mam jeszcze wgl karty ciąży założonej. Myślicie że już mi założy w piątek na wizycie? Upomnieć się? Czy nie pouczać.
 
Hej dziewczyny, ja dziś byłam u mojej GP. Powiedziała, że pierwsze wyniki krwi (robione tydzień temu) były bardzo dobre, ale ponieważ nie mam żadnych objawów, to powtórzymy samą betę. Zadzwonią do mnie jutro albo pojutrze. Jeśli wszystko ok to mam wizytę za miesiąc po skierowanie na Harmony. Tu gdzie mieszkam pacjent nie ma dostępu do wyników badań i na każde badanie i wizytę trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. No to teraz czekamy z mężem na telefon :/

A w jakim kraju jesteś? Ja w Niemczech i mam podobnie.
 
Ja jestem 6+4 i w sumie zaczynam się zastanawiać czy też się nie zapisać... Nie wyśmieje mnie lekarz jak już poruszę ten temat? 🙈 Nie mam jeszcze wgl karty ciąży założonej. Myślicie że już mi założy w piątek na wizycie? Upomnieć się? Czy nie pouczać.
Myślę, że już Ci w piątek założy kartę, już wielka pora na to :) jeśli sam nie wspomni o prenatalnych to też bym podjęła sama ten temat. Trzeba o swoje walczyć :D
 
hej :) ja wizyta dopiero 3 grudnia
Jadę dizjsaj zrobić badania krwi, ale tak mnie mdli.
jak sobie radzicie z mdłościami? Kładłam się spać było mi niedobrze, wstaje jest mi niedobrze. Imbir nie pomaga. ogólnie się jakoś kiepsko czuję
Mi w poprzedniej ciąży pomagały trochę migdały. Ale miłości miałam całe 4 miesiące🙄 Teraz jest niby lepiej ale wolę się nie vieszyc za wcześnie.
Dziewczyny skad jestescie ? 🙂
Czy ktoras jest z okolic Poznania?
Bielsko-Biała
 
ja też z Łodzi 😊😊
Ja mam 80km do Łodzi więc całkiem blisko 😉
Co do prenetalnych to ja czekam do następnej wizyty bo wtedy też Pani dr ma mi wypisać skierowanie więc wtedy będę dzwonić... Poprzednim razem z om wychodził mi 10tc przy teście więc nim potwierdziłam ciążę zadzwoniłam do kliniki żeby upewnić się że będą miejsca... Okazało się że ciąża była o 4tyg młodsza no a później wiadomo jak się zakończyła ☹️ dzisiaj też mam jakieś schizy 😭 boli mnie dół brzucha i już nie wiem czy to od tych zaparć czy coś się złego dzieje 😭 nie wiem czy nie powinnam odstawić progesteronu bo czytam że to on powoduje też zaparcia 😱 oszaleje bo już zjadłam pół paczki śliwek i nadal nic 😢
 
reklama
Do góry