reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Maria Znaczy się laktoza i tak będzie dostarczana do organizmu maluszka nawet jak Ty ograniczysz bo początkowy pokarm ją zawiera- ale! Możesz spróbować przez 2 tygodnie nie jeść nabiału i obserwować, po 2 tygodniach zrobić próbę- bo nabiał to najczęstszy alergen i może przez to też wysypka na buźce :( ale to pewnie lekarz Wam coś wskaże i nakieruje ❤
Mój mały tez tak ma z tymi bąkami, pytałam położnej to mówiła że to jest niestety normalne do 3 msc i że póki nie płacze to Nie dawać nic, jeżeli będzie płakał to espumisan przed karmieniem i obserwujemy. Skończyliśmy dawać BioGaie bo dostaliśmy ją przy zaleceniu lekarza przez Nystatyne, kupiłam na zapas jeszcze jedno opakowanie BioGai ale kilka dni zobaczymy jak jest bez bo wcześniej mały nie miał żadnych problemów z brzuszkiem 😊
Dokładnie Asia, poziom laktozy w mleku mamy jest ten sam niezależnie od mojej diety, natomiast białko krowiego mleka jest alergenem, może spróbuje ograniczyć nabiał...bo słyszałam, że ma on efekt kumulacyjny w organizmie mamy i jeżeli będzie białka za dużo, może dotrzeć do organizmu dziecka 😔
Ograniczam nabiał i mam nadzieje, że to pomoże 🙏

Bardzo się cieszę, że u Was wszystko dobrze z brzuszkiem 🙏

Dobrej nocki 🌙
 
reklama
@Maria_0701 już jutro macie lekarza. Wytrzymaj ten jeden dzień dzielnie i oby lekarz dobrze poradził co masz robic. Trzymaj się! 💪

Ja jadę na całego z karmieniami. Młody chce do piersi co niecałą godzinę, staram się czekać chociaż pełna godzinę zanim mu dam znów, bo w międzyczasie cały czas odciagam mleko lakratorem, po każdym karmieniu zbiera się tylko ze 20 ml ale chociaż jest to frustrujące że tracę 30 min. na 20 ml to czytałam na blogu Hafiji że nie należy się sugerować laktatorem jeżeli chodzi o ilość mleka a podbija on laktację. Więc naokraglo: cyc, laktator, cyc, laktator... Momentami czuję się jak dojna krowa 😅 a mój Mąż mówi do syna, że zrobił ze mnie niewolnika 😅 zobaczymy, mam nadzieję że chociaż to coś da i Mikel przybierze na tej cholernej wadze :/

@Hania będzie mamą jak tam u Ciebie? Minęło zapalenie piersi?
 
@Maria_0701 już jutro macie lekarza. Wytrzymaj ten jeden dzień dzielnie i oby lekarz dobrze poradził co masz robic. Trzymaj się! 💪

Ja jadę na całego z karmieniami. Młody chce do piersi co niecałą godzinę, staram się czekać chociaż pełna godzinę zanim mu dam znów, bo w międzyczasie cały czas odciagam mleko lakratorem, po każdym karmieniu zbiera się tylko ze 20 ml ale chociaż jest to frustrujące że tracę 30 min. na 20 ml to czytałam na blogu Hafiji że nie należy się sugerować laktatorem jeżeli chodzi o ilość mleka a podbija on laktację. Więc naokraglo: cyc, laktator, cyc, laktator... Momentami czuję się jak dojna krowa 😅 a mój Mąż mówi do syna, że zrobił ze mnie niewolnika 😅 zobaczymy, mam nadzieję że chociaż to coś da i Mikel przybierze na tej cholernej wadze :/

@Hania będzie mamą jak tam u Ciebie? Minęło zapalenie piersi?
Tak minęło, dzięki. Ale nie mogę dać sobie rady z tą prawą piersią. Zbiera mi sie w niej ewidentnie więcej pokarmu niż w lewej i np. sytuacja taka ze mloda spi a cyc jak kloc wiec nie wiem czy odciagac laktatorem czy poczekać aż sie obudzi Boje się ze jak zacznę odciagac jeszcze to jeszcze więcej bedzie tego pokarmu.
Co robic?
 
Tak minęło, dzięki. Ale nie mogę dać sobie rady z tą prawą piersią. Zbiera mi sie w niej ewidentnie więcej pokarmu niż w lewej i np. sytuacja taka ze mloda spi a cyc jak kloc wiec nie wiem czy odciagac laktatorem czy poczekać aż sie obudzi Boje się ze jak zacznę odciagac jeszcze to jeszcze więcej bedzie tego pokarmu.
Co robic?
A może spróbuj jej dawać jak śpi? Jedna z dziewczyn pisała że jej córka jadła przez sen...
 
Czy ma ktoś maluszka, który ciągle popuszcza kupki? Co kaszlnięcie, kichnięcie, zawsze coś wycieka. Każda pieluszka jest zabrudzona kupką :/ można przebierać co 5 minut
 
Zaczynam też myśleć o nietolerancji laktozy, bo dziś wieczorem zauważyłam śluz z krwią w kupce 😫 dopiero dziś się pojawiło... kupki też stały bardziej wodniste... ja już nie wiem, czy ja coś złego zjadłam że to miało taki efekt... naprawde już nie wiem, niby dieta matki nie wpływa na prace jelit dziecka, ale widzę że synku jest gorzej ostatnio i już jestem załamana
Ja odstawiłam wszystko co mogło mu szkodzić... mąż się śmiał ze za raz to będę na wodzie descylowanej żyła.... i nic się nie poprawiło.... stąd decyzja o humanie mleku bez laktozy sojowym i bez białka zwierzęcego
 
Tak minęło, dzięki. Ale nie mogę dać sobie rady z tą prawą piersią. Zbiera mi sie w niej ewidentnie więcej pokarmu niż w lewej i np. sytuacja taka ze mloda spi a cyc jak kloc wiec nie wiem czy odciagac laktatorem czy poczekać aż sie obudzi Boje się ze jak zacznę odciagac jeszcze to jeszcze więcej bedzie tego pokarmu.
Co robic?
ja też mam więcej pokarmu w jednej piersi, połona poleciła zimne okłady, szczególnie po karmieniu, to trochę może zmniejszyć laktację
 
reklama
Do góry