reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, przepraszam nie nadrobię, ale chciałam powiedzieć, że mam już Leosia w domu, dziś miałam wizytę położnej. Mały je i śpi :) Pozdrawiamy :)
Jak fajnie ze się odezwałaś. Cieszymy się bardzo ze juz po wszystkim! W domku, becikach cudownie🥰 zazdroszczę Wam tej bliskości ❤Wszystkiego najlepszego dla całej Waszej rodzinki.
 
reklama
Dziewczyny, czy macie grupę krwi potwierdzoną? tzn robioną z przynajmniej dwóch różnych pobrań? Ja , jak ostatnio robiłam to powiedziałam, że potrzebuję do porodu, ale jak odebrałam wynik, to tam jak byk drukowanymi literami stoi: wynik niepotwierdzony i tak sie zastanawiam, czy to ok?
Druga sprawa, to badania - mówię tu do dziewczyn na NFZ, gdzie wyniki trafiają do lekarza, nie do mnie bezpośrednio. Przy przyjęciu na porodówkę, tez chcą te wszystkie wyniki, to skąd ja im to wezmę, jak mnie rodzenie w środku nocy przed terminem złapie? Oczywiście wszystko mam wpisane w karte ciąży, oprócz GBSa, którego nie wiem czemu nie wpisano... W poniedziałek dopytam położnej, ale może któraś z Was też tak ma albo najlepiej niech te co sa juz po o tych formalnościach przy przyjęciu powiedzą.
mi dali wyniki GBSa w 36 tyg na wizycie a wiec mam oryginał grupy krwi i GBS a morfologia wpisana w karcie ciąży
 
A, juz kumam o co chodzi z potwierdzone/niepotwierdzone.
Tu jak co link Link do: Grupa krwi z kartą identyfikacyjną (2 oznaczenia)
A w skrócie, musisz mieć niestety pobraną krew raz jeszcze w celu identyfikacji grupy krwi.
No tak mi sie wydawalo juz wczesniej, dlatego zaznaczylam, ze potrzebuje do porodu. I zapewne bede musiala znowu za to zaplacic. Mam tylko nadzieje ze to jakos polacza...
Ale Wy dziewczyny macie ujemne grupy krwi czy o co chodzi? Ja mam dodatnią, raz mi zrobili i heja. Przecież grupa krwi się nie zmienia z czasem 🤔
Ja mialam juz robiona, ale na dokumencie nie mam peselu, tylko date ur i inne nazwisko, wiec sie nie nada...
 
Ale Wy dziewczyny macie ujemne grupy krwi czy o co chodzi? Ja mam dodatnią, raz mi zrobili i heja. Przecież grupa krwi się nie zmienia z czasem 🤔
Bo tu szło o to czy potwierdzona/niepotwierdzona. Chodzi o to żeby nie doszło do pomyłki przy ew. Przetaczaniu czy podawaniu krwi. Grupa musi być potwierdzona przez 2 różnych laborantów. Można to zrobić przy jednym pobraniu
 
Miałam na myśli A, B, AB lub 0 z Rh -.
Aaa. No to mi zrobili tylko raz, czyli zakładam że tylko jeden laborant to potwierdził i nie kazali mi powtarzać. Ja mam 0 +. Ale na pewno taką mam, bo jak w Polsce kiedyś robiłam to mi wyszła ta sama, ale tutaj o tym nie wiedzą.
 
Bo tu szło o to czy potwierdzona/niepotwierdzona. Chodzi o to żeby nie doszło do pomyłki przy ew. Przetaczaniu czy podawaniu krwi. Grupa musi być potwierdzona przez 2 różnych laborantów. Można to zrobić przy jednym pobraniu
No albo może jednak dwóch potwierdzało, nie wiem. Nieważne, zamotałam się 😅 myślałam że musicie powtarzać badanie grupy krwi co jakiś czas ale już kumam o co chodzi z tym potwierdzeniem.
 
Miałam na myśli A, B, AB lub 0 z Rh -.
Aaa. No to mi zrobili tylko raz, czyli zakładam że tylko jeden laborant to potwierdził i nie kazali mi powtarzać. Ja mam 0 +. Ale na pewno taką mam, bo jak w Polsce kiedyś robiłam to mi wyszła ta sama, ale tutaj o tym nie wiedzą.
Zobacz tylko czy masz napisane na wyniku potwierdzona/niepotwierdzona
 
reklama
Do góry