reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U mnie będzie Marcel prawdopodobie? Jeszcze z mężem nie podjęliśmy decyzji ale moja mama od początku aby dowiedziała się że w ciąży jestem i nie wiedziała jeszcze czy chłopaka czy dziewczynka mówiła Marcelek Marcelek na początku mi się strasznie nie podobało i aż mnie irytowało 🤷🤦 ale już się tak przyzwyczaiłam i sama mówię do brzuszka Marcelek🤷😁 ona miała takie samo przeczucie co i ja od początku że chłopak będzie 👍
 
reklama
U mnie będzie Marcel prawdopodobie? Jeszcze z mężem nie podjęliśmy decyzji ale moja mama od początku aby dowiedziała się że w ciąży jestem i nie wiedziała jeszcze czy chłopaka czy dziewczynka mówiła Marcelek Marcelek na początku mi się strasznie nie podobało i aż mnie irytowało 🤷🤦 ale już się tak przyzwyczaiłam i sama mówię do brzuszka Marcelek🤷😁 ona miała takie samo przeczucie co i ja od początku że chłopak będzie 👍
U nas było podobnie z tym mówieniem do brzucha :p Mój mąż zaczął nazywać małego Henryś 🙈 i wiecie, że chociaż Henryk mi się totalnie dla dziecka nie podoba, to sama zaczęłam go tak nazywać😱 i w ogóle cała rodzina :p Ale nie ma mowy, nie będzie Henryk, zdecydowaliśmy na Maksymiliana, po moim dziadku, a dodatkowo było to jedyne imię, które nam się obojgu podobało. Mi się jeszcze też bardzo podoba Wojtuś i Leo (Leonard, Leon), ale to dla mojego M. nie wchodzi w grę :( A dla dziewczynek to Laura, Izabela, Kornelia, Alicja, Helena, bardzo dużo miałabym opcji, ale na razie się nie przyda ;)

Co do witamin to biorę Pregna Plus i Pregna DHA i też słyszałam, że najlepiej do końca karmienia brać, bo jednak potrzeby naszego organizmu będą zdecydowanie zwiększone!

Laktator też chcę kupić, chociaż niektórzy odradzają na początku, wolę się nie stresować takimi rzeczami w razie potrzeby.

@Niesmiala współczuję strasznie z tym snem :( U mnie na szczęście wręcz przeciwnie, mogłabym spać i spać...
 
Dziewczynki, na początku byliśmy zgodni co do Aleksandra, ale teraz nam się też bardzo podoba Wojtek. Mąż jednak kręci nosem, bo w rodzinie już jest Wojtek, który nosi takie same nazwisko co my i oooo.... :)
Podobają nam się jeszcze Leon (miałby imię po swoim pradziadku, (dziadek Męża) od strony Męża - my mieszkamy teraz na tym mieszkaniu, gdzie wcześniej dziadek Leon mieszkał)
W grę wchodzi jeszcze Wiktor, Bartosz, Michał.. no i tak z dnia na dzień coraz trudniejszy wybór :)

Nocka dziś tragiczna, po położeniu się do łóżka oczy się zrobiły jak 5 zł i nie mogłam usnąć. Jak już mi się błogo robilo, to musiałam wstać siku (dziś jak na złość wstawałam 3 razy :/).
Myślę dobra spróbuj usnąć... Taaa jasne - jak Mama chce spać, to dziecko kopie hahaha i tak wiem na pewno, że na zegarku była godzina 4:08,to jeszcze nie spałam haha, a mój 5 latek o 8:50 zrobił pobudkę i tak na razie funkcjonujemy :)
Co u Was? buziaki :*
a niby człowiek ma się wyspać na zapas... :) ja jakoś nie wtaję w nocy, wczoraj padłam o 19 i przespałam 12h!
 
Drogie Użytkowniczki BB,

Nasza Ania przygotowała następne spotkania ze specjalistami, oraz otworzyła wątki, w których można zadawać pytania, a pytania zostaną wykorzystane w trakcie spotkań on-line w poniższych terminach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nich, ciężkie czasy izolacji i niezbyt korzystna sytuacja z dostępem do służby zdrowia powodują, że często brakuje nam fachowego wsparcia, tym bardziej wiedza i porady zdobyte w czasie spotkań mogą okazać się dla nas na wagę złota.

3 kwietnia - spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą:

Link do: 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

4 kwietnia - spotkanie z psycholog i edukatorką okołoporodową:

Link do: 5.04 o godz. 13 psycholog i edukatorka okołoporodowa odpowie na pytania.

7 kwietnia -spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną:

Link do: 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

Wszystkie spotkania są rejestrowane, a w poniższym wątku zebrane wszystkie razem:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Serdecznie Was zachęcam do zapoznania się z nimi, są super pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi (mod)
 
U nas będzie Aleksander 😊 tak narazie udalo nam się zdecydować 😊 braliśmy pod uwagę takie imiona jak Antoni, Julek, Szymon. Mnie podoba się jeszcze Leon a mężowi Szczepan. Gdyby była córeczka to na pewno Pola 😊
 
reklama
U nas wybór imienia jest już po raz trzeci i tym razem mieliśmy zupełnie odmienne zdanie z mężem. Tak jak przy poprzednich dzieciaczkach od razu były imiona wybrane i zaakceptowane to teraz zawsze komus się nie podobało a już nie wspomnę, że mama i teściowa również komentowały, że takie to raczej nie... a to, że nie pasuje... więc nie mówienie rodzinie do porodu to lepsze rozwiązanie :) Ale w końcu się udało i wybraliśmy z mężem imię Dominika 😍
 
Do góry