reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Super dziewczyny! Ja może w przyszłym tygodniu będę wiedziała też ale jakoś mi nie spieszno 😄 co będzie to będzie, jak jeszcze się nie dowiemy to też nic nie szkodzi, i tak kupuje wszystko w uniwersalnych kolorach i wzorach- z nadzieją, że przyda się przy kolejnym dziecku lub dzieciach :) Paulina- dasz radę!! 💪
 
reklama
Super dziewczyny! Ja może w przyszłym tygodniu będę wiedziała też ale jakoś mi nie spieszno 😄 co będzie to będzie, jak jeszcze się nie dowiemy to też nic nie szkodzi, i tak kupuje wszystko w uniwersalnych kolorach i wzorach- z nadzieją, że przyda się przy kolejnym dziecku lub dzieciach :) Paulina- dasz radę!! 💪
Ja to samo, wszystko w uniwersalnych kolorach, szarość i biel przeważa, a nóż właśnie się przyda dla następnego bobasa 😊
To będzie Nasze pierwsze ale planujemy z mężem dwoje lub troje, zobaczymy jak zdrówko mi dopisze, bo troszkę późno się wzięliśmy za robotę haha 😁 ja 30 lat już skończone, choć mąż się śmieje bo 6blat młodszy i mówi, że jeszcze drużynę piłkarska zdąży zrobić 🤔 ale to już chyba nie ze mną haha🤣
 
Dziewczynki zechcialybyscie zerkac na moja liste wyprawkowa? Czy czegos nie pominelam, czy moze cos za duzo albo czegos za malo. To moj pietrwszy dzidzius wiec prosze o wyrozumialosc :) wyprawki ubrankowej nie zalaczam bo mysle ze podostajemy troszke ciuszkow od znajomych i rodzinki w spadku to wtedy bedziemy wiedziec na czym stoimy.

DZIDZIUŚ ❤ ❤ ❤

***SPANIE:
* Łóżeczko
* Materac
* 3x Przescieradło
* 3x kocyk
* 2x Podkład na materac
* Monitor oddechu Babysense 7
* Bujaczek Caretero Bugies

***KĄPIEL:
* Wanienka
* 2x ręczniczek z kapturkiem
* 1x zwykły ręczniczek
* Termometr do wody
* Emolient do kąpieli

***PIELĘGNACJA:
* Nożyczki do paznokci
* Szczoteczka do włosków
* Octenisept do pępuszka
* Gaziki jałowe do pępuszka
* Aspirator do noska
* Termometr
* Płatki kosmetyczne 300szt.
* Chusteczki nawilżane H2O
* Pieluszki:
5x tetra
5x bambusowe/flanela/muślinowe
* Przewijak miekki na komode
* Przewijak twardy na łóżeczko
* 4x Pokrowiec na przewijak
* 20x jednorazowe podkłady do przewijania
* Organizer na pieluszki i kosmetyki do łóżeczka
* 2x Buteleczka do karmienia
* Smoczek


MAMA ❤❤❤
* 200x Wkładki laktacyjne
* Laktator elektryczny
* 3x biustonosz do karmienia
* Pizamka do karmienia
* 100x Podkłady higieniczne poporodowe
* Majtki poporodowe
* Maść na sutki i brodawki
* Koszulka do szpitala
 
Ostatnia edycja:
U mnie na USG I trymestru też lekarz nie chciał płci obstawiać, gdyby nie badania z krwi, też dopiero grubo za miesiąc na kolejnym USG bym płeć poznała.

@wiola0904 fajna lista, poczytaj o emolientach, czy na pewno chcesz od razu stosować.
Dla maluszka jeszcze sol fizjologiczna- do przemywania oczek się przyda i u mnie mnóstwo pieluch tetrowych szło, bo mały ulewal. A i dużo tych wkładek ja w I ciąży też ich dużo kupiłam i oddałam, bo prawie nie używałam.
 
Dziewczynki zechcialybyscie zerkac na moja liste wyprawkowa? Czy czegos nie pominelam, czy moze cos za duzo albo czegos za malo. To moj pietrwszy dzidzius wiec prosze o wyrozumialosc :) wyprawki ubrankowej nie zalaczam bo mysle ze podostajemy troszke ciuszkow od znajomych i rodzinki w spadku to wtedy bedziemy wiedziec na czym stoimy.

DZIDZIUŚ ❤ ❤ ❤

***SPANIE:
* Łóżeczko
* Materac
* 3x Przescieradło
* 3x kocyk
* 2x Podkład na materac
* Monitor oddechu Babysense 7
* Bujaczek Caretero Bugies

***KĄPIEL:
* Wanienka
* 2x ręczniczek z kapturkiem
* 1x zwykły ręczniczek
* Termometr do wody
* Emolient do kąpieli

***PIELĘGNACJA:
* Nożyczki do paznokci
* Szczoteczka do włosków
* Octenisept do pępuszka
* Gaziki jałowe do pępuszka
* Aspirator do noska
* Termometr
* Płatki kosmetyczne 300szt.
* Chusteczki nawilżane H2O
* Pieluszki:
5x tetra
5x bambusowe/flanela/muślinowe
* Przewijak miekki na komode
* Przewijak twardy na łóżeczko
* 4x Pokrowiec na przewijak
* 20x jednorazowe podkłady do przewijania
* Organizer na pieluszki i kosmetyki do łóżeczka
* 2x Buteleczka do karmienia.


MAMA ❤❤❤
* 200x Wkładki laktacyjne
* Laktator elektryczny
* 3x biustonosz do karmienia
* Pizamka do karmienia
* 100x Podkłady higieniczne poporodowe
* Majtki poporodowe
* Maść na sutki i brodawki
O wow, ale super rozpisalas już sobie, a na kiedy masz termin? Ja jeszcze nie myślałam o wyprawce tak typowo...
Właśnie co do monitora oddechu, zastanawiam się czy kupować czy nie...
 
U mnie na USG I trymestru też lekarz nie chciał płci obstawiać, gdyby nie badania z krwi, też dopiero grubo za miesiąc na kolejnym USG bym płeć poznała.

@wiola0904 fajna lista, poczytaj o emolientach, czy na pewno chcesz od razu stosować.
Dla maluszka jeszcze sol fizjologiczna- do przemywania oczek się przyda i u mnie mnóstwo pieluch tetrowych szło, bo mały ulewal. A i dużo tych wkładek ja w I ciąży też ich dużo kupiłam i oddałam, bo prawie nie używałam.
ooo, wlasnie wiedzialam ze o czyms zapomnialam hehe. sól fizjologoczna... to wkladki zmniejsze do 50 :) dziekuje kochana 😍
w zasadzie to ja sama nie wiem czy chce cokolwiek uzywac do kapieli, jedyne co to boje sie bo ja mam łuszczyce, moi bracia maja łuszczyce, mama ma łuszczyce, babcia miala łuszczyce wiec mysle ze dzidzius pewnie tez odziedziczy to cholerstwo po mnie a ja juz z doswiadczenia wiem, ze poki nie ma wysiewu i dmucha sie na zimne to nie ma problemu ale jak chwilke sie doprowadzi do przesuszenia skory to pozniej jak jest wysiew ciezko sie tego gów*a pozbyc niestety... myslisz ze sama woda do kapieli? ewentualnie pozniej nasmarowac jakas oliwka?
 
O wow, ale super rozpisalas już sobie, a na kiedy masz termin? Ja jeszcze nie myślałam o wyprawce tak typowo...
Właśnie co do monitora oddechu, zastanawiam się czy kupować czy nie...
kochana termin mam na 15 lipca, robie rozpiske bo chcemy rozlozyc zakupy na miesiace kwiecien, maj, czerwiec. Ja najchetniej juz bym wszystko kupila ale jakos sie powstrzymuje, sama nie wiem czemu, chyba przez to, ze jestem po poronieniu to jakos tak spokojniej do tych zakupow podchodze...
no i my monitor kupimy, pomimo, ze dzidzius bedzie spac w lozeczku dostawianym do naszego łóżka, to jakos chyba na psychike mi to bedzie lepiej dzialac jak bedziemy miec ten monitor. Chcemy tez oboje pojsc na kurs udzielania pierwszej pomocy.
 
U mnie na USG I trymestru też lekarz nie chciał płci obstawiać, gdyby nie badania z krwi, też dopiero grubo za miesiąc na kolejnym USG bym płeć poznała.

@wiola0904 fajna lista, poczytaj o emolientach, czy na pewno chcesz od razu stosować.
Dla maluszka jeszcze sol fizjologiczna- do przemywania oczek się przyda i u mnie mnóstwo pieluch tetrowych szło, bo mały ulewal. A i dużo tych wkładek ja w I ciąży też ich dużo kupiłam i oddałam, bo prawie nie używałam.
Badanie z krwi? To nawet nie wiedziałam, że płeć z krwi można poznac 🤔 chyba jestem do tyłu ze wszystkim
 
reklama
Też właśnie słyszałam, że najwięcej pomyłek jest na usg prenatalnym, ponieważ tylko na prawdę dobry lekarz od usg może powiedzieć jaka jest płeć i maluch musi być dobrze ustawiony dlatego większość lekarzy nawet nie sprawdza. Podobno na usg połówkowym jak dzidzia się pokaże prawidłowo to nie powinno już dojść do pomyłki dlatego zazwyczaj wtedy jest określana płeć. My się dowiemy 26 lutego i już nie mogę się doczekać :)
 
Do góry