reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Wczoraj akurat usiadłam na stronie "dobre liski" i tam zamówiłam :) Kocyki są o dziwo tak szalenie drogie (te z naturalnych i oddychających materiałów), że stwierdziłam, że zamówię teraz, bo i tak szumiś króliś mi się marzył, więc za przesyłkę zapłacę raz 😅
Podobno super kocyki sprzedaje i robi mamaginekolog. Je większość rzeczy planuje z jej sklepu zamówić ze względu na jakość i dobre ceny
 
Dziewczynki zechcialybyscie zerkac na moja liste wyprawkowa? Czy czegos nie pominelam, czy moze cos za duzo albo czegos za malo. To moj pietrwszy dzidzius wiec prosze o wyrozumialosc :) wyprawki ubrankowej nie zalaczam bo mysle ze podostajemy troszke ciuszkow od znajomych i rodzinki w spadku to wtedy bedziemy wiedziec na czym stoimy.

DZIDZIUŚ [emoji173] [emoji173] [emoji173]

***SPANIE:
* Łóżeczko
* Materac
* 3x Przescieradło
* 3x kocyk
* 2x Podkład na materac
* Monitor oddechu Babysense 7
* Bujaczek Caretero Bugies

***KĄPIEL:
* Wanienka
* 2x ręczniczek z kapturkiem
* 1x zwykły ręczniczek
* Termometr do wody
* Emolient do kąpieli

***PIELĘGNACJA:
* Nożyczki do paznokci
* Szczoteczka do włosków
* Octenisept do pępuszka
* Gaziki jałowe do pępuszka
* Aspirator do noska
* Termometr
* Płatki kosmetyczne 300szt.
* Chusteczki nawilżane H2O
* Pieluszki:
5x tetra
5x bambusowe/flanela/muślinowe
* Przewijak miekki na komode
* Przewijak twardy na łóżeczko
* 4x Pokrowiec na przewijak
* 20x jednorazowe podkłady do przewijania
* Organizer na pieluszki i kosmetyki do łóżeczka
* 2x Buteleczka do karmienia.


MAMA [emoji173][emoji173][emoji173]
* 200x Wkładki laktacyjne
* Laktator elektryczny
* 3x biustonosz do karmienia
* Pizamka do karmienia
* 100x Podkłady higieniczne poporodowe
* Majtki poporodowe
* Maść na sutki i brodawki

Może jeszcze ewentualnie smoczek i butelka do karmienia?
 
Nie wiedziałam, muszę poczytać w internecie, może też sobie zrobię dla pewności. A drogie to badanie?

Słyszałam, że drogie, coś chyba do 2 tys.zł, bo te badanie sprawdza oprócz płci kompleksowo możliwe wady genetyczne i t.d.
Polega na tym, że we krwi matki sprawdzają cząsteczki DNA płodu i jeżeli znajduje się tam męski chromosom Y, to płód jest chłopcem, jeśli nie, będzie dziewczynka 🙂
 
Słyszałam, że drogie, coś chyba do 2 tys.zł, bo te badanie sprawdza oprócz płci kompleksowo możliwe wady genetyczne i t.d.
Polega na tym, że we krwi matki sprawdzają cząsteczki DNA płodu i jeżeli znajduje się tam męski chromosom Y, to płód jest chłopcem, jeśli nie, będzie dziewczynka 🙂
czyli to jest badanie w stylu testu NIFTY albo SANCO, czyli nieinwazyjne testy prenatalne? robione zazwyczaj zmaiast amniopunkcji? a ja juz patrze oczami wyobrazni jak ide zrobic sobie badanie krwi w diagnostyce, i wieczorkiem loguje sie i widze wynik: chlopczyk albo dziewczynka 🙉 🙉 🙉
 
Słyszałam, że drogie, coś chyba do 2 tys.zł, bo te badanie sprawdza oprócz płci kompleksowo możliwe wady genetyczne i t.d.
Polega na tym, że we krwi matki sprawdzają cząsteczki DNA płodu i jeżeli znajduje się tam męski chromosom Y, to płód jest chłopcem, jeśli nie, będzie dziewczynka 🙂
Właśnie wyczytałam o tym badaniu. Ja robiłam pappa w prenatalnym, więc jeżeli chodzi o wady itd to już mniej więcej wiem na czym stoję więc odpuszczę i poczekam do usg na poznanie płci
 
Dziewczynki zechcialybyscie zerkac na moja liste wyprawkowa? Czy czegos nie pominelam, czy moze cos za duzo albo czegos za malo. To moj pietrwszy dzidzius wiec prosze o wyrozumialosc :) wyprawki ubrankowej nie zalaczam bo mysle ze podostajemy troszke ciuszkow od znajomych i rodzinki w spadku to wtedy bedziemy wiedziec na czym stoimy.

DZIDZIUŚ ❤ ❤ ❤

***SPANIE:
* Łóżeczko
* Materac
* 3x Przescieradło
* 3x kocyk
* 2x Podkład na materac
* Monitor oddechu Babysense 7
* Bujaczek Caretero Bugies

***KĄPIEL:
* Wanienka
* 2x ręczniczek z kapturkiem
* 1x zwykły ręczniczek
* Termometr do wody
* Emolient do kąpieli

***PIELĘGNACJA:
* Nożyczki do paznokci
* Szczoteczka do włosków
* Octenisept do pępuszka
* Gaziki jałowe do pępuszka
* Aspirator do noska
* Termometr
* Płatki kosmetyczne 300szt.
* Chusteczki nawilżane H2O
* Pieluszki:
5x tetra
5x bambusowe/flanela/muślinowe
* Przewijak miekki na komode
* Przewijak twardy na łóżeczko
* 4x Pokrowiec na przewijak
* 20x jednorazowe podkłady do przewijania
* Organizer na pieluszki i kosmetyki do łóżeczka
* 2x Buteleczka do karmienia.


MAMA ❤❤❤
* 200x Wkładki laktacyjne
* Laktator elektryczny
* 3x biustonosz do karmienia
* Pizamka do karmienia
* 100x Podkłady higieniczne poporodowe
* Majtki poporodowe
* Maść na sutki i brodawki
Hej,
Napiszę Ci co mi się nie przydało z Twojej listy i ew. co ja jeszcze bym dokupiła.
SPANIE : Dokupiłabym moskitierę (chyba że mieszkasz w miejscu, gdzie nie ma żadnych owadów) - my mieszkamy na obrzeżach miasta i niestety moskitiera w oknie nie wystarczyła.
KĄPIEL: Nie używałam emolientu, ale córka nie miała problemów ze skórą, używałam płynu do kąpieli Hipp.
PIELĘGNACJA: Brakuje Bepanthenu (broniłam się przed nim, ale na podrażnioną pupę nic innego nie działało), patyczków do uszu dla dzieci - przydają się do czyszczenia pępuszka i małżowinek, soli fizjologicznej do przemywania oczu i oczyszczania noska.
Chusteczek nawilżanych używałam tylko w podróży, w domu pupę przemywałam ciepłą wodą, używając płatków kosmetycznych.
Pieluszek masz zdecydowanie za mało na liście, miałam po 10 szt. tetrowych i flanelowych/bambusowych, a pranie robiłam co drugi dzień z tym, że nie używałam pokrowców na przewijaku(za często musiałabym je zmieniać, zwłaszcza kiedy mąż przewijał 😂) , ale właśnie pieluch flanelowych. Mimo że nie zamierzaliśmy przyzwyczajać dziecka do smoczka, smoczki kupiłam i oczywiście przydały się. Przekonały mnie do tego pielęgniarki w szpitalu.
MAMA : podkładów poporodowych (Seni) wystarczy kilka- niewykorzystane można użyć do przewijania dziecka, np. w podróży , natomiast podpasek poporodowych najlepiej mieć 2 opakowania różnej wielkości (na większe i mniejsze krwawienie).
Maści do sutków nie używałam, choć miałam kupioną. Nie zapomnij o koszulce do porodu - najlepiej takiej, którą można będzie od razu wyrzucić. Polecam długość przed kolano - w krótszej będziesz się czuć niekomfortowo, biorąc pod uwagę, że w czasie porodu nie będziesz miała na sobie bielizny.
 
reklama
czyli to jest badanie w stylu testu NIFTY albo SANCO, czyli nieinwazyjne testy prenatalne? robione zazwyczaj zmaiast amniopunkcji? a ja juz patrze oczami wyobrazni jak ide zrobic sobie badanie krwi w diagnostyce, i wieczorkiem loguje sie i widze wynik: chlopczyk albo dziewczynka 🙉 🙉 🙉
Dokładnie tak jest. Tylko czas oczekiwania na wynik jest trochę dłuższy 🙂
Nie wiem, ja bym raczej nie robiła takiego badania, nie jest to dla mnie aż tak ważne, jeśli chodzi o płeć 😃 ale nasi znajomi zrobili i wynik był 100% wiarygodny.
 
Do góry