reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

korzytajac z okazji chcialabym Was dziewczynki o cos zapytac...
wczoraj odebralam wyniki testu krwi pappa. usg wyszlo super, ryzyko trisomii 21,18,13 niskie. problem pojawia sie przy ryzyku preeklampsji przed 37 tyg ciazy, wynik 1:69
ryzyko wewnatrzmacicznego zahamowania wzrastania plodu przed 37 tyg ciazy 1:193.
wizyta u ginekologa za troszke ponad tydzien. mam 35 lat, druga ciaza, pierwsza skonczona poronieniem w 5 tygodniu.
Martwi mnie to ryzyko preeklampsji niestety. Białko pappa 1,320 IU/I co odpowiada 0,599 MoM wiec bialko niby w normie ale jednak dolna granica. Mamusie pocieszcie, ze nie ma co panikowac...
 
reklama
@wiola0904 ja wiem ze to korci i ze chciałabyś już wiedzieć, ale bezpieczniej będzie jak takie wyniki z lekarzem. Nie nastawiaj się negatywnie :)
Musi być dobrze. Nie siedź na i tercecie nie czytaj. Każdy przypadek jest inny:) każda ciaza , każdy wynik
 
@wiola0904 - nie denerwuj się na zapas. Lekarz widząc, że wyszło Ci podwyższone ryzyko na pewno wprowadzi odpowiednie środki zapobiegawcze - dostaniesz pewnie tabletki i zalecenie częstego mierzenia ciśnienia.
Pamiętaj też, że zwiększone ryzyko nie oznacza, że Was to w ogóle spotka. To są tylko liczby, jakieś statystyki.
Wysłuchaj dokładnie lekarza, dopytaj o wszystko co Cię martwi i stosuj jego zalecenia. Będzie dobrze!
 
korzytajac z okazji chcialabym Was dziewczynki o cos zapytac...
wczoraj odebralam wyniki testu krwi pappa. usg wyszlo super, ryzyko trisomii 21,18,13 niskie. problem pojawia sie przy ryzyku preeklampsji przed 37 tyg ciazy, wynik 1:69
ryzyko wewnatrzmacicznego zahamowania wzrastania plodu przed 37 tyg ciazy 1:193.
wizyta u ginekologa za troszke ponad tydzien. mam 35 lat, druga ciaza, pierwsza skonczona poronieniem w 5 tygodniu.
Martwi mnie to ryzyko preeklampsji niestety. Białko pappa 1,320 IU/I co odpowiada 0,599 MoM wiec bialko niby w normie ale jednak dolna granica. Mamusie pocieszcie, ze nie ma co panikowac...
Robiłaś lozyskowy czynnik wzrostu? Razem z pappa?
Ja po tym badaniu też mam wysokie ryzyko rzucawki i sga, 1:120,1:140. Mam zlecone póki co acard 150 na noc.
Cześć dziewczyny, ja mam termin na 2 lipca😉
 
Robiłaś lozyskowy czynnik wzrostu? Razem z pappa?
Ja po tym badaniu też mam wysokie ryzyko rzucawki i sga, 1:120,1:140. Mam zlecone póki co acard 150 na noc.
Cześć dziewczyny, ja mam termin na 2 lipca😉
hej, wszystkie badania robilam. usg idealne, powiedzial ze nie ma sie do czego doczepic. wolna beta idealnie, niestety bialko 0,599 MoM a wiec w normie ale w dolnej granicy. mi ryzyko wyszlo jeszcze gorsze bo rzucawka 1:69. za tydzien mam odczytanie wynikow u mojej pani ginekolog. pewnie tez dostane acard. ogolnie podobno nie ma sie czym przejmowac. to tylko komputer, ktory wzial pod uwage, ze mam 35lat, nie naleze do najszczuplejszych niestety i niskie bialko pappa. napisane jest tylko ze wynik ustalony jest na podstawie wywiadu matki. umowili mnie juz na polowkowe, lekarz ktory mnie badal, powiedzial ze wszystko jest ok ale zobacze co powie moja pani ginekolog. duzo zdrowka dla Was!
 
Hej dziewczyny

Pisze tak informacyjnie odnośnie wątku zamkniętego. Wspólnie z dziewczynami uzgodniliśmy ze do wątku zamkniętego będziemy dodawać osoby, które nieco poznamy. Które będą się udzielały tutaj również.
Mamy troszkę osób , które się po prostu nie udzielają a tylko podczytuja, chcemy tego unikając i stworzyć grono zaufanych osób
 
reklama
Jestem po usg prenatalnym okazało się że będzie jednak chłopak [emoji5] wszystko w porządku. Czekamy na wynik pappa .
usg.jpeg
 
Do góry