reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Jest masakra, w większości jest zakaz odwiedzin i porodów rodzinnych! Co muszą czuć te mamy same na tych oddziałach, koszmar :(
Myślę, czy nie "wykupic" położnej, nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, ale może czułabym się lepiej? Nie wiem jak to ocenić.
Na kiedy masz termin?
Co do porodów rodzinnych to trzeba się upewnić, np mój szpital wydał oświadczenie o braku odwiedzin i spotkań organizacyjnych, ale porody rodzinne się normalnie odbywają.

Dziewczyny, a jako to jest z tymi położnymi ze tak powiem prywatnymi? Bo kiedyś słyszałam opinie, że nie ma czegoś takiego jak prywatna położna, ale za to często czytam na forach, że ktoś sobie wykupił. Ja też bym była za tym żeby dla siebie wykupić ale nie mogę nigdzie znaleźć info w internecie o prywatnej położnej w moim mieście 😔
 
reklama
Co do porodów rodzinnych to trzeba się upewnić, np mój szpital wydał oświadczenie o braku odwiedzin i spotkań organizacyjnych, ale porody rodzinne się normalnie odbywają.

Dziewczyny, a jako to jest z tymi położnymi ze tak powiem prywatnymi? Bo kiedyś słyszałam opinie, że nie ma czegoś takiego jak prywatna położna, ale za to często czytam na forach, że ktoś sobie wykupił. Ja też bym była za tym żeby dla siebie wykupić ale nie mogę nigdzie znaleźć info w internecie o prywatnej położnej w moim mieście 😔
W grudniu znajoma rodziła w Oleśnicy, wczesniej zwiedzala z przełożona położnych porodówkę, i tak jej babka podpasowala ze zdecydowała się tam rodzić. Niektóre szpitale mają wprost napisane , ze można wykupić "cegielke" (np. Kamieńskiego) inne natomiast nie, w Trzebnicy np.nie można przyjechać ze "swoją" położną. Co szpital to obyczaj ;) także najlepiej jechać i pogadać 😁
Ja wybiorę szpital z uwagą na najlepszą opiekę neonatologiczną drugim kryterium opieka poporodowa. (Wiec w sumie jeszcze wchodzą pod uwagę Kliniki)
 
Oficjalnie, nie można kupić położnej. Najlepiej popytać kogoś, kto wcześniej rodził, może ma jakieś info, która z Pań sie "tym zajmuje ". Wprost też raczej lepiej nie pytać, bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi i moze byc jazda.
 
W grudniu znajoma rodziła w Oleśnicy, wczesniej zwiedzala z przełożona położnych porodówkę, i tak jej babka podpasowala ze zdecydowała się tam rodzić. Niektóre szpitale mają wprost napisane , ze można wykupić "cegielke" (np. Kamieńskiego) inne natomiast nie, w Trzebnicy np.nie można przyjechać ze "swoją" położną. Co szpital to obyczaj ;) także najlepiej jechać i pogadać 😁
Ja wybiorę szpital z uwagą na najlepszą opiekę neonatologiczną drugim kryterium opieka poporodowa. (Wiec w sumie jeszcze wchodzą pod uwagę Kliniki)
Muszę się wybrać w takim razie do szpitala zapytać, ale najpierw niech zniosą te zakazy... Oby wszystko do lata się wyciszyło, bo chętnie poszłabym na takie spotkanie organizacyjne, zwiedzić porodówkę itd. 😊
 
@KajaKaja wiem, że w Oleśnicy wykupuje się pokój, ale de facto masz już wcześniej przydzieloną położną do której np. dzwonisz jak CI się zacznie akcja. Ona wtedy doradza, czy już jechać, czy jeszcze chwilę zostać w domu. Nawet jak jej nie ma danego dnia na oddziale, to zadzwoni do koleżanek i powie, że taka i taka przyjedzie i chce ten "pokój:. Nie wiem co się dzieje, jak jest akurat oblężenie. W Oleśnicy są dwa pokoje prywatne, moi znajomi rodzili w 1,5 roku temu i korzystali z tej opcji. Muszę się ich dopytać jak to wygląda, ale załatwiali to w trakcie zwiedzania porodówki:) Wiem, że płatne opcje są na Kamieńskiego,w Oleśnicy, chyba w Strzelinie. Nie wiem jak z Borowską , Klinikami i Brochowem.
@niunia2324 29.07 termin planowy. Wiesz jako, że to będzie mój pierwszy poród to raczej zdecyduję się na jakieś płatne rozwiązanie. Myślę, że będzie to dla mnie duże wsparcie mentalne.
 
Dzięki niunia2324, Kasiamehe, Nataliiia91. To już mi nakreśla zarys. Dzisiaj zapislam się do położnej środowiskowej, na pewno rozwieje wiele moich wątpliwości i pytań. Jeszcze szkoła rodzenia do ogarnięcia, ale tutaj tego tyle... Są nawet darmowe. Dzięki dziewczyny
warto iść do szkoły rodzenia w szpitalu w którym planujesz rodzić, dowiesz się tam od ra dużo rzeczy dedykowanych dla tego konkretnego szpitala, np walizka rodzącej czy rzeczy potzrebne dla maluszka na oddziale oraz czy szpital zapewnia środki higieniczne, jakie są godziny odwiedziń dla tatusiów, będziesz tez mogła obejrzeć sale porodowe, zawsze to człowiek potem mniej po omacku się będzie poruszał :) jeśli w tym samym szpitalu wybierzesz położną to masz pewność, że przyjmą Cię na oddział a nie odeślą w trakcie porodu z powodu braku miejsc, przynajmniej u nas stosuje się taki schemat, możliwe, że położną do porodu poznasz właśnie w szkole rodzenia
 
Oficjalnie, nie można kupić położnej. Najlepiej popytać kogoś, kto wcześniej rodził, może ma jakieś info, która z Pań sie "tym zajmuje ". Wprost też raczej lepiej nie pytać, bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi i moze byc jazda.
w moim szpitalu na stronie jest informacja, że jeśli ktoś sobie życzy indywidualną położną to po prostu jest dodatkowa opłata, warto dopytać na oddziale
 
reklama
Do góry