reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Jestwm za forum prywatnym :) zawsze wtedy moze byc bardziej osobiscie dla dziewczyn ktorym zalezy :)

U nas nadal wielka niewiadoma. Nie wiem kiedy bede miala kolejne usg, czy sie uda w uk jeszcze czy dopiero w pl kiedy na pewno ominie mnie prenatalne juz. Ostatnie usg mialam w 6tc wiec nie wiem nic, zaczelam sobie wkrecac znow ze dziecko na pewno jest chore, w dodatku nie biore nawet kwasu foliowego bo nie moge przelknac wiec krew mnie zalewa z niewiedzy. Wiem jedynie tyle ze zyje... przez ten okres swiateczno-noworoczny nadal nie dostalam listu z zadna wizyta i tak sobie zyje w tej niewiedzy i stresie. Myslalam tez ze mdlosci przechodza, w swieta bylo o wiele lepiej juz az tu bam, po swietach uderzyly z podwojna sila :(
 
reklama
Gratulacje[emoji3] w takim razie też będę mieć nadzieję na taką niespodziankę. Ja byłam na wizycie 27.12 maluch miał 5.58 cm. To było 11+4, a z usg wychodziło 12+2. I po wyrostku lekarz bardziej wróżył chłopca. A nie ukrywam że po cichutku marzy mi się dziewczynka, bo syna już mam. Ale co ma być to będzie, ważne żeby było zdrowe.
Trzymam mocno kciuki 😁. Wiadomo, człowiek się cieszy tak czy inaczej, grunt żeby było zdrowe. Wiem też, jak zależało mojemu mężowi, dziś z radości mam dziurę w suficie 😂
 
Jestwm za forum prywatnym :) zawsze wtedy moze byc bardziej osobiscie dla dziewczyn ktorym zalezy :)

U nas nadal wielka niewiadoma. Nie wiem kiedy bede miala kolejne usg, czy sie uda w uk jeszcze czy dopiero w pl kiedy na pewno ominie mnie prenatalne juz. Ostatnie usg mialam w 6tc wiec nie wiem nic, zaczelam sobie wkrecac znow ze dziecko na pewno jest chore, w dodatku nie biore nawet kwasu foliowego bo nie moge przelknac wiec krew mnie zalewa z niewiedzy. Wiem jedynie tyle ze zyje... przez ten okres swiateczno-noworoczny nadal nie dostalam listu z zadna wizyta i tak sobie zyje w tej niewiedzy i stresie. Myslalam tez ze mdlosci przechodza, w swieta bylo o wiele lepiej juz az tu bam, po swietach uderzyly z podwojna sila :(
Przede wszystkim to nie możesz się denerwować, nie pomoże to ani Tobie, ani Maluchowi. Jesteście bardzo dzielni i skoro daliście radę, to musi być dobrze. Zupełnie nie wiem jak jest w uk, czy nie możesz zrobić usg prywatne ?
 
Ja byłam wczoraj na wizycie kontrolnej, tez miałam usg. Ciąża wygląda na zdrową, serduszko pięknie bije. Nadal mam brać luteinę, ale jedną dziennie. A za tydzień 09.01 będę miała prenatalne.
 
Dziewczyny, strasznie boli mnie ucho od wczorajszej nocy, myślę, że mnie przewiało jak jechałam na badania... Mogę z tym jechać na jakąś świąteczną opiekę, czy od razu szukać laryngologa? Na razie kupiłam fonix, ale nie pomaga :(
Pomoże trochę ciepły oklad na ucho i guma z mentolem, to tak z domowych sposobów. Biorąc pod uwagę fakt, że przyczyn może być wiele, ja bym poszukala jednak laryngologa
 
Dzola no niestety wszystko tutaj odbywa sie w szpitalu. Moge isc do polskiego ginekologa ale on ma tragiczny sprzet i nie ma szans na nim na dokladniejsze sprawdzanie malucha. Musze wiec czekac czy mi sie uda dostac jeszcze do nich czy nie... a za okolo 2 tyg stad wyjezdzam.
 
Dziewczyny, strasznie boli mnie ucho od wczorajszej nocy, myślę, że mnie przewiało jak jechałam na badania... Mogę z tym jechać na jakąś świąteczną opiekę, czy od razu szukać laryngologa? Na razie kupiłam fonix, ale nie pomaga :(
[/QU
Ja mam cudowny lek na ból ucha w domu,kwiatek nazywa się anginka jak włoze w ucho na noc to rano nie ma śladu po bólu.
 
Cześć,
Gratuluję oddanych wizyt i dobrych wyników badań :)

Czy któraś wie jak mamy założyć ten wątek prywatny? Zapytać którąś z moderatorek?

@Zabajona - tak na dobrą sprawę to po powrocie zrobisz sobie porządne usg. Nie będzie to typowe prenatalne, ale lekarz może obejrzeć te same rzeczy - serce, mózg, przezierność, przepływy. A gdybyś chciała jednak robić badania krwi to ostatnio się dowiedziałam, że zamiast pappa można robić "test potrójny". Jego wykonuje się między 15 a 18 tygodniem więc w sam raz dla tych co przegapili termin pappa.
A co do kwasu foliowego to on już nie jest taki potrzebny na tym etapie ciąży. Niby zaleca się brać przez całą ciążę ale ważniejszy jest przed ciążą i w pierwszych jej tygodniach.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i jak przyjedziesz to zobaczysz swoje piękne i zdrowe dzieciątko.
 
A teraz...
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku i koniec pierwszego trymestru. Mam nadzieję, że uciążliwe dolegliwości wszystkim już ustępują... i szybko nie wrócą :)

Życzę udanych zabaw sylwestrowych, niezależnie od tego czy spędzicie je w pięknych kreacjach czy w miękkiej piżamie :) i niech kolejny rok przyniesie Wam dużo szczęścia!

Mam nadzieję, że w nowym roku uda się reaktywować ten wątek. W końcu do lipca zostało bardzo dużo czasu i nie jeden temat będzie wymagał dyskusji ;) Wiem, że większość przeniosła się na grupę FB, ale ja do tego portalu nigdy się nie przekonałam. Jak to mówią, starych drzew się nie przesadza :p

Szczególne pozdrowienia dla @Suri373 @Paulina.zen, @Kasiaparasia, @montek.87, @takajedna_87 - może od czasu do czasu tu zaglądnięcie i pochwalicie się co u Was nowego? ;)

I oczywiście wszystkim, którym niestety nie udało się doczekać szczęśliwego zakończenia życzę dużo siły i powodzenia. @Gusia 2106 - mam nadzieję, że u Ciebie wszytko ok i od nowego roku ruszasz z badaniami, tak jak planowałaś.

Wszystkiego dobrego!!
 
reklama
Dzola no niestety wszystko tutaj odbywa sie w szpitalu. Moge isc do polskiego ginekologa ale on ma tragiczny sprzet i nie ma szans na nim na dokladniejsze sprawdzanie malucha. Musze wiec czekac czy mi sie uda dostac jeszcze do nich czy nie... a za okolo 2 tyg stad wyjezdzam.
Kazumi dobrze radzi, po powrocie do Polski idź na kolejne prenatalne. Nie wiem jak z czasem oczekiwania na wizytę w mieście do którego wracasz, czy masz sprawdzonego lekarza, lepiej zapisz się z wyprzedzeniem. Będzie dobrze, zobaczysz!
 
Do góry