reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

zastanawiam się czy jak wychodzicie przed dom to też mówicie że na pole? jakbym powiedziała że idę na pole to by mnie pytali gdzie mam pole, ile hektarów, co tam uprawiam.
Na dwór się mówi w sensie że na podwórko, posiedzieć albo na plac zabaw, boisko pobawić się
 
reklama
A pantofle to już chyba tylko starsi ludzie mówią.
Dla mnie obecnie pantofle to takie ciapy na podwyższeniu, jakby obcasie, takie niby elegantsze, z kokarda albo kwiatkiem
 
zastanawiam się czy jak wychodzicie przed dom to też mówicie że na pole? jakbym powiedziała że idę na pole to by mnie pytali gdzie mam pole, ile hektarów, co tam uprawiam.
Na dwór się mówi w sensie że na podwórko, posiedzieć albo na plac zabaw, boisko pobawić się
Tak. Syn idzie na podwórko i mówi ze idzie na pole. Idąc pracowac w polu, mówi się "idę w pole" przynajmniej u nas[emoji6]. Wiadomo uzywamy też na zewnatrz, lub na podwórko, ale nigdy dwór bo dwór to był w zamku[emoji14]. Więc wy sie mozecie śmiać z naszych hektarow a my z waszych zamków.
 
Czytam ze o regionalizmach mówicie. Nigdy nie zapomnę jak koleżanka pojechala na studia w okolice Lublina. Mieli miec jakąs impreze i dostali wytyczne, ze obowiązuje strój elegancki i pantofle. Wcale jej nie pasowaly te pantofle do ubioru, bo tu spódnica, bluzka, rajstopy a na stopach pantofle... wziela wiec normalne szpilki, a pantofle schowała do worka. Na miejscu, wszyscy pięknie ubrani, po jakimś czasie pyta kolezanki kiedy bedą sie przebierały w pantofle, a ta taka zdziwiona, ze przeciez mają na sobie. Okazało sie ze pantofle w tamtej czesci to eleganckie buty, a dla nas z podkarpacia to kapcie[emoji23].

No i my wychodzimy na pole[emoji14]
Ależ mnie rozbawilas 😂😂😂😂😂
 
reklama
Pantofle według mnie[emoji23]
Screenshot_20191122-142633_Allegro.jpeg
 
Do góry