reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, wiem, rzadko się udzielam ale muszę się wygadać.
Jestem załamana, nie wiem, czy nie chacze o jakąś depreche..
Czy ja jestem jakąś nienormalną Mamą? Nie umiem nakarmić własnego dziecka?
Mały nie je, w szpitalu zjadał 90 ml, w domu ostatnio wczoraj o 18 zjadł 70 ml, ale dużo ulał, później w nocy nie mogłam go doprosić żeby zjadł.. 2 razy zjadł 20ml, widać że chce zrobić kupę a nie może, przy jedzeniu szybko się męczy... Przepraszam za pierdół ale musiałam gdzieś się wygadać.... [emoji3525][emoji3525][emoji3525][emoji3525]
Karmisz piersią czy z butelki? Może w razie wątpliwości warto sięgnąć po pomoc do doradcy laktacyjnego?
Około 5-7 doby po porodzie zwykle występuje baby blues, dlatego możesz tak się czuć. Ale to przejdzie! ❤ Każda mama jest najlepsza dla swojego Dziecka! ❤ Dasz radę!
 
Ostatnia edycja:
reklama
No...
U mnie też jeszcze nic się nie rozkręciło, ciekawe czy faktycznie do tygodnia dochodzę z tym rozwarciem 3 cm 🙈 Dwa dni już minęło 😃
słyszałam od koleżanek, że jak pierwsza ciąża i to synek, raczej się nastawiać kilka dni po „terminie”, czyli 41 tydzień. Po prostu taka tendencja powiedzmy z pierwszymi chłopakami 🙂 no zobaczymy 🙂
Syna tez ur 4 dni po ale zaczęło się nagle bez wcześniejszych objawow i w tedy 3cm rozwarcia miałam od 3 tyg. Teraz tez syn i 2cm miałam rozwarcia w środę. Jak się nie rozkreci to 9 mam się zgłosić na kontrolę z torbą bo da mi skierowanie do szpitala czego bardzo bym chciała uniknąć
 
Dziewczyny, wiem, rzadko się udzielam ale muszę się wygadać.
Jestem załamana, nie wiem, czy nie chacze o jakąś depreche..
Czy ja jestem jakąś nienormalną Mamą? Nie umiem nakarmić własnego dziecka?
Mały nie je, w szpitalu zjadał 90 ml, w domu ostatnio wczoraj o 18 zjadł 70 ml, ale dużo ulał, później w nocy nie mogłam go doprosić żeby zjadł.. 2 razy zjadł 20ml, widać że chce zrobić kupę a nie może, przy jedzeniu szybko się męczy... Przepraszam za pierdół ale musiałam gdzieś się wygadać.... [emoji3525][emoji3525][emoji3525][emoji3525]
Jestes nsjlepsza mama dla swojego dziecka 🤗 wez pod uwage ze Wasz dom to kolejne nowe miejsce dla malego. Moze sie stresuje. Ty tez sie stresujesz i On to dodatkowo odczuwa. Mowisz, ze wyglada jakby chcial kupe, moze boli go brzuszek. Sprobuj go masowac. Robicie rytualy codzienne? Postaraj sie zeby dni wygladaly podobnie, zwlaszcza wieczory. Wiem, ze wiekszosc tu jest przeciw codziennym kapielom, ale to serio duzo daje. Mleko masz to samo co w szpitalu? A butelka? Zwlaszcza smoczek od niej? Moze zmienilas i malemu nie pasuje? Sa takie fajne smoczki antylkokowe- nie wiem czy z butelka czy same. Duzo lepiej i latwiej sie je ssie i mniej powietrza lapia dzieci. Kolezanka mi ostatnio zachwalala ze ogromna roznica, jak chcesz to zapytam co to dokladnie jest☺ i glowa do gory, dopiero sie uczycie, bedzie git😚
 
Ostatnia edycja:
Karmisz piersią czy z butelki? Może w razie wątpliwości warto sięgnąć za pomocą do doradcy laktacyjnego?
Około 5-7 doby po porodzie zwykle występuje baby bluz, dlatego możesz tak się czuć. Ale to przejdzie! [emoji173] Każda mama jest najlepsza dla swojego Dziecka! [emoji173] Dasz radę!
Kochana na baby blues to wiesz trochę późno, bo mały z 7.06 :))
 
Dziewczyny, wiem, rzadko się udzielam ale muszę się wygadać.
Jestem załamana, nie wiem, czy nie chacze o jakąś depreche..
Czy ja jestem jakąś nienormalną Mamą? Nie umiem nakarmić własnego dziecka?
Mały nie je, w szpitalu zjadał 90 ml, w domu ostatnio wczoraj o 18 zjadł 70 ml, ale dużo ulał, później w nocy nie mogłam go doprosić żeby zjadł.. 2 razy zjadł 20ml, widać że chce zrobić kupę a nie może, przy jedzeniu szybko się męczy... Przepraszam za pierdół ale musiałam gdzieś się wygadać.... [emoji3525][emoji3525][emoji3525][emoji3525]
Ja też proponuję się skontaktować z doradcą laktacyjnym albo położną, nawet telefonicznie, może coś doradzą. Bardzo dużo kobiet ma na początku problemy z karmieniem i trzeba to jakoś przetrwać.
Syna tez ur 4 dni po ale zaczęło się nagle bez wcześniejszych objawow i w tedy 3cm rozwarcia miałam od 3 tyg. Teraz tez syn i 2cm miałam rozwarcia w środę. Jak się nie rozkreci to 9 mam się zgłosić na kontrolę z torbą bo da mi skierowanie do szpitala czego bardzo bym chciała uniknąć
A po co masz iść do szpitala?

Ja dziś miałam wizytę u położnej. Tak jak przypuszczałam, nie sprawdzała mi ani KTG ani stanu szyjki macicy. Sprawdzała za to bicie serduszka i powiedziała że serce bije jak dzwon i szybko, i że będzie bardzo energiczne dziecko 🙈🙈🙈 mam małego diabła w brzuchu hehe. Na KTG i sprawdzanie szyjki mam się zgłosić do szpitala dzień po przewidywanym terminie porodu, ale nie będą mnie zatrzymywać w szpitalu jeżeli wszystko będzie ok.
 
Kochana na baby blues to wiesz trochę późno, bo mały z 7.06 :))
Ojej... Zapomniałam, że jesteś z najpierwszych mamuś! Jeżeli nie pierwsza wśród lipcowych🙈🙂 ale baby blues w 5-7 dobie po porodzie to jest tak przeciętnie, u kogoś i później bywa. Maluszek najpierw dużo czasu w szpitalu spędził, z tego co pamietam, dlatego może się w domu tak martwisz i masz taki nastrój. Dla Maluszka to przecież też zmiana 🙂 Będzie dobrze!
Wszystkie mamy się martwią, zwłaszcza w pierwszych tygodniach. Ale pamiętaj, że chociaż zawsze można i czasami warto poprosić o pomoc specjalisty, Ty jako mama wiesz najlepiej co jest dla Twojego dziecka potrzebne i co raz lepiej go rozumiesz.
Może spróbujesz zmienić pozycje do karmienia, może inny smoczek dać albo zachęcić do drugiej piesi, może jakiś lekki masaż brzuszka mu zrobić, a może to po prostu taki dzień. Jeżeli wszystko próbowałaś, to chyba lepiej zapytać doradcy laktacyjnego, coś zawsze podpowie 🙂
Trzymajcie się ❤️
 
Ja też proponuję się skontaktować z doradcą laktacyjnym albo położną, nawet telefonicznie, może coś doradzą. Bardzo dużo kobiet ma na początku problemy z karmieniem i trzeba to jakoś przetrwać.

A po co masz iść do szpitala?

Ja dziś miałam wizytę u położnej. Tak jak przypuszczałam, nie sprawdzała mi ani KTG ani stanu szyjki macicy. Sprawdzała za to bicie serduszka i powiedziała że serce bije jak dzwon i szybko, i że będzie bardzo energiczne dziecko 🙈🙈🙈 mam małego diabła w brzuchu hehe. Na KTG i sprawdzanie szyjki mam się zgłosić do szpitala dzień po przewidywanym terminie porodu, ale nie będą mnie zatrzymywać w szpitalu jeżeli wszystko będzie ok.
Nie wiem powiedział, że nie mogę przenosic więcej niż tydzień pewnie dlatego....
 
reklama
Do góry